Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Reinstalece wifi  (Přečteno 744 krát)

robert.ha

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Reinstalece wifi
« kdy: 07 Března 2013, 14:15:30 »
Hezký den všem, dovolte mi prosím následující dotaz:
Experimentoval jsem s nastavením wifi - konkrétně jsem se pokoušel donutit wifi k tomu aby vytvořil síť tuším ad-hoc. Postupoval jsem dle anglického návodu, který jsem získal dotazem na zdejším fóru. Bohužel moje experimentování došlo tak daleko, že wifi nefunguje vůbec :-), pc mám připojený v současné době kabelem. Lze provést nějakou dílčí reinstalaci pouze wifi připojení, něco jako uvést do původního stavu? Předesílám, že zálohy jsem nedělal, teď už je dělám :-) Ubuntu 12.10 - Acer Aspire 3610, děkuji za jakoukoliv odpověď případně radu a přeji hezký den!

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Reinstalece wifi
« Odpověď #1 kdy: 07 Března 2013, 14:54:12 »
Bolo by dobre keby si sem dal ten navod podla ktoreho si postupoval. Tiez keby si napisal aku wifi kartu mas. Kartu by mal vypisat prikaz
Kód: [Vybrat]
lspci | grep -i wirelesak by kartu nevypisal tak daj cely
Kód: [Vybrat]
lspciInak predpokladam ze by malo stacit uviest konfiguracne subory do povodneho stavu.(snad)
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

robert.ha

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re:Reinstalece wifi
« Odpověď #2 kdy: 07 Března 2013, 15:40:53 »
Takže prosím pěkně návod podle kterého jsem postupoval je ve vláknu tohoto příspěvku:
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=66203.msg472009#msg472009

wifi:
Ethernet controller: Atheros Communications Inc. AR2413/AR2414 Wireless Network Adapter [AR5005G(S) 802.11bg] (rev 01)

Mnohokrát děkuji za případnou radu!

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.