Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: FIFA 07  (Přečteno 3364 krát)

KubaKuba

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
FIFA 07
« kdy: 23 Března 2013, 21:07:34 »
Dobrý den, prosím Vás jak je to s FIFO 07 na Ubuntu 12.04 LTD? Zkusil jsem to nainstalovat přes Wine, ale po pár 'next' mi vyskočí okno, že nemám nainstalovaný DirectX 9.0c nebo vyšší.
Ten jsem tam dal podle tohohle návodu, ale nic se nezměnilo: http://www.abclinuxu.cz/clanky/multimedia/directx-ve-wine
V playonlinux není na výběr. Ve VirualBoxu s WinXP nainstalovat jde, ale zobrazí se mi ta zpráva o akceleracích.
Jak to tedy prosím je nevíte?
Wine mám 1.5.
Na wineapps píšou, že je to ok a měla by jít.. http://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=7452&iTestingId=10424
Jestli by třeba přes nějaký jiný ten věc šla? :D (jako cerega apod)

Díky, Kuba
Lenovo IdeaPad B580, Ubuntu 12.04

zeleno

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 417
Re:FIFA 07
« Odpověď #1 kdy: 24 Března 2013, 11:53:04 »
Skús to nainštalovať v PlayOnLinuxe. Daj "Pridať" a dole Nainštalovať aplikáciu mimo zoznamu.
Postupuj podľa pokynov a keď sa ukáže okno konfigurácie Wine, tak zaškrtni naištalovať nejaké knižnice,  tam nájdi directx9, označ a pokračuj.

KubaKuba

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re:FIFA 07
« Odpověď #2 kdy: 24 Března 2013, 14:28:11 »
Skús to nainštalovať v PlayOnLinuxe. Daj "Pridať" a dole Nainštalovať aplikáciu mimo zoznamu.
Postupuj podľa pokynov a keď sa ukáže okno konfigurácie Wine, tak zaškrtni naištalovať nejaké knižnice,  tam nájdi directx9, označ a pokračuj.

Díky, no když to tak udělám, tak mi vyskočí nějaký problém, když tu fifu vyberu (autorun.exe), tak se mi objeví hláška, že je nějaký problém s nějakou dll z tama, která tam je ale píše že buď není, nebo je poškozená. Přičemž je to originál a bylo to už instalováno normálně na Win.
Lenovo IdeaPad B580, Ubuntu 12.04

zeleno

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 417
Re:FIFA 07
« Odpověď #3 kdy: 24 Března 2013, 17:32:31 »
Nevyberaj autorun.exe, ale setup.exe, alebo setup fifa.exe. /neviem presne, ako sa volá/ Hľadaj a vyskúšaj aj vo windows, ktorý súbor spustí inštalačku okrem autorunu.

KubaKuba

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re:FIFA 07
« Odpověď #4 kdy: 24 Března 2013, 17:54:33 »
Nevyberaj autorun.exe, ale setup.exe, alebo setup fifa.exe. /neviem presne, ako sa volá/ Hľadaj a vyskúšaj aj vo windows, ktorý súbor spustí inštalačku okrem autorunu.

Win už nemám, mám Ubuntu, ale jsem si skoro jist co si pamatuju, že instalace se spouštěla autorun.exe, stejně tak se mi (když to dám normálně) instalace spustí, jen mi to ukáže že chybí directx a po ok se ukončí.
Přes ten PLAYONLINUX tam dám ty knihovny a zaškrtnu directx, ten se tedy nainstaluje ale pak, když vyberu autorun.exe tak mi vyskočí ta chyba. Když vyberu fifa07.exe tak se mi spustí ta obrazovka a vložte cd. Je tam pak ještě nějaké DIAG.exe ale to mi nenaběhne nic (při normálním dvojkliku jen problikne okno wine), a pak jen Please choose a file for PlayOnLinux to make a shortcut což sice nejsem na tom anglicky špatně ale nevím co to po mě chce.
Lenovo IdeaPad B580, Ubuntu 12.04

zeleno

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 417
Re:FIFA 07
« Odpověď #5 kdy: 24 Března 2013, 18:39:08 »
Tak najskôr do Wine doinštaluj cez Winetricks directx a spusti inštaláciu programu znova.
http://img692.imageshack.us/img692/6856/img014u.png
To čo sa inštalačka pýta je potrebné na vytvorenie ikony a názvu prefixu v okne programu PlayOnLinuxu, potom ho môžeš v pravom menu upravovať, odinštalovať a pod.
« Poslední změna: 24 Března 2013, 18:57:21 od zeleno »

KubaKuba

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re:FIFA 07
« Odpověď #6 kdy: 24 Března 2013, 19:00:51 »
Tak najskôr do Wine doinštaluj cez Winetricks directx a spusti inštaláciu programu znova.
http://img692.imageshack.us/img692/6856/img014u.png
To čo sa inštalačka pýta je potrebné na vytvorenie ikony a názvu prefixu v okne programu PlayOnLinuxu, potom ho môžeš v pravom menu upravovať, odinštalovať a pod.

V chování instalace žádná změna... Předpokládám, že jsem to udělal dobře. Ostatní se mi zaškrtly sami po tom, co jsem zaškrtl a odslouhlasil jen to jedno d3dx9... tu jsem to vyfotil.
http://leteckaposta.cz/456172339
Lenovo IdeaPad B580, Ubuntu 12.04

zeleno

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 417
Re:FIFA 07
« Odpověď #7 kdy: 24 Března 2013, 19:25:32 »
Napíš, ktorá dll-ka inštalačke chýba, ale aj tak by si mal nájsť spúšťací súbor hry, autorun je len
odkaz na ten súbor /pozri na ten autorun cez F3 v MC, čo tam píšu/
Možno treba do wine doinštalovať ďalšie knižnice, napr. msvcr80, msvcr90, msxml4, tá chybová hláška by pomohla.
Ešte napíš, /ofoť/ akým príkazom spúšťaš inštaláciu hry.
« Poslední změna: 24 Března 2013, 19:27:54 od zeleno »

KubaKuba

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re:FIFA 07
« Odpověď #8 kdy: 24 Března 2013, 20:15:26 »
Napíš, ktorá dll-ka inštalačke chýba, ale aj tak by si mal nájsť spúšťací súbor hry, autorun je len
odkaz na ten súbor /pozri na ten autorun cez F3 v MC, čo tam píšu/
Možno treba do wine doinštalovať ďalšie knižnice, napr. msvcr80, msvcr90, msxml4, tá chybová hláška by pomohla.
Ešte napíš, /ofoť/ akým príkazom spúšťaš inštaláciu hry.

Ještě se musím omluvit, že jsem to již nezmínil, ale jsem muzikant a těmhle věcem ani za mák nerozumím :D čili instalaci spouštím normálně ze složky dvojklikem a nevím co to je MC... tím příkazem asi myslíš napsat něco do terminálu, to jsem tedy nezkoušel a jediné chybové hlášky jsem popsal výše (skze playonlinux a skrze 'nic').
Lenovo IdeaPad B580, Ubuntu 12.04

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:FIFA 07
« Odpověď #9 kdy: 24 Března 2013, 20:36:03 »
Midnight Commander = mc
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

KubaKuba

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re:FIFA 07
« Odpověď #10 kdy: 24 Března 2013, 20:50:24 »
Tak jsem si to stáhl, nainstaloval a teda vyfotil.
http://leteckaposta.cz/772381010
Lenovo IdeaPad B580, Ubuntu 12.04

zeleno

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 417
Re:FIFA 07
« Odpověď #11 kdy: 24 Března 2013, 21:11:49 »
Tak toto nám nepomôže, je to napísané v strojovom kóde.
Kedže si už zvládol Midnight Commander, tak sa v ňom presuń na špúšťací program hry a spusti ho.
Ak sa inštalačka preruší, súčasným stlačením kláves ctrl + o modré okná zmiznú a na pozadí sa dá
prečítať, čo program robil. Tam skús vyčítať tú chýbajúcu dll-ku.
Opetovným stlačením ctrl + o sa okná znova objavia.

KubaKuba

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re:FIFA 07
« Odpověď #12 kdy: 24 Března 2013, 21:58:06 »
Tak toto nám nepomôže, je to napísané v strojovom kóde.
Kedže si už zvládol Midnight Commander, tak sa v ňom presuń na špúšťací program hry a spusti ho.
Ak sa inštalačka preruší, súčasným stlačením kláves ctrl + o modré okná zmiznú a na pozadí sa dá
prečítať, čo program robil. Tam skús vyčítať tú chýbajúcu dll-ku.
Opetovným stlačením ctrl + o sa okná znova objavia.

Prosimtě na mě musíš česky :D program hry znamená, že najedu na autorun.exe a dám enter? Jestli ano, tak to nic nedělá..
Lenovo IdeaPad B580, Ubuntu 12.04

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:FIFA 07
« Odpověď #13 kdy: 24 Března 2013, 22:53:42 »
Citace: zeleno
... tak sa v ňom presuń na špúšťací program hry a spusti ho.
zeleno, nepotrebuje náhodou k takému manévru v mc upraviť mc.ext aby vedel čo má mc podniknúť s .exe súborom? Môj mc to dokázal až po úprave ;) Ďakujem za podnet ;) 
Citace: KubaKuba
Prosimtě na mě musíš česky :D program hry znamená, že najedu na autorun.exe a dám enter? Jestli ano, tak to nic nedělá..
KubaKuba keď budeš v tej zložke tak sprav to kúzlo ctrl+o a daj wine autorun.exe malo by to fungovať. Potom tu skopíruj výpis.
Obrázky vkladaj sem viď príloha


[příloha smazaná administrátorem]
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

zeleno

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 417
Re:FIFA 07
« Odpověď #14 kdy: 25 Března 2013, 07:49:59 »
Dano, drobné nezrovnalosti sú zrejme spôsobené tým, že nemám Ubuntu, ale PCLinuxOS. Zapájam sa sem len preto, aby som pomohol chlapom spojazdniť obľúbené win programy a hry.
V mojom systéme sa po nainštalovaní wine automaticky spúšťa po spustení systému a tiež sa vytvorí asociacia so spustitelnými súbormi .exe
Bol by som rád, ak by si odskúšal, ako je to v Ubuntu a usmernil Kuba.

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:FIFA 07
« Odpověď #15 kdy: 25 Března 2013, 18:12:32 »
Dano, drobné nezrovnalosti sú zrejme spôsobené tým, že nemám Ubuntu, ale PCLinuxOS. Zapájam sa sem len preto, aby som pomohol chlapom spojazdniť obľúbené win programy a hry.
V mojom systéme sa po nainštalovaní wine automaticky spúšťa po spustení systému a tiež sa vytvorí asociacia so spustitelnými súbormi .exe
Bol by som rád, ak by si odskúšal, ako je to v Ubuntu a usmernil Kuba.
V ubuntu je to tak ako píšem hore, mc nemá asociáciu s wine alebo opačne, aspoň ten môj nemal :)
Inak, vďaka za rady s wine aj mne si pomohol ;)
Keď mu to nič neukázalo tak mc nevie čo má s .exe urobiť.
V mc sa jednoduchšie dostane k súboru autorun.exe ako vypisovať cestu
Potom v zložke s tým súborom ctrl+o a wine autorun.exe  teraz by mal vidieť čo sa deje. Je to ako by zadal wine "/presna/cesta/autorun.exe"
Ja by som bol rád keby si Kuba usmerňoval aj naďalej ty. Zas až taký extrémny rozdiel(Ubuntu/PCLinuxOS) tam azda nebude. ;)
« Poslední změna: 25 Března 2013, 18:19:29 od Dano V »
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

KubaKuba

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re:FIFA 07
« Odpověď #16 kdy: 26 Března 2013, 11:37:07 »
Hoši tak moc díky za snahu a tohle vlákno bude užitečné možná i někomu jinému, nicméně jsem nakonec FIFU rozchodil ve VirtualBoxu. Ale ještě jednou díky, že jste se se mnou tak otravovali :)

pozn.Mám VirtualBox 4.2.10 a OS jsem do něj dal WinXP Home. První to nešlo, ale povolil jsem tu 2D a 3D akceleraci a hlavně doinstaloval Přídavky pro hosta i s tou grafickou částí. Ty přídavky pro hosta jsem hledal asi 4 hodiny než sem našel tu zatracenou lištu nahoře. Čili pokud by tu byl další blbec jako já :D tak to tu vypíšu (česky:D):

Ve VirtualBoxu se spustí systém, nechá se normálně najet a pak nahoře v liště (kde jsou hodiny, profil, atd... a taky křížek,minimalizace a obdelníček na zmenšení:D) je tam (vlevo) taky menu (normální nabídka), tam najedu na nástroje a přidat přídavky pro hosta (úplně naspodu). Ty věci od grafiky to povolí instalovat jen v safe mode - to jsem našel na foru k virtual boxu:

V WinXP tedy
Start - spustit - napište msconfig
Klikněte na BOOT.INI záložku, zaškrtněte /SAFEBOOT, uložte a pak souhlaste s restartem.
Poté se přihlaste normálně jako uživatel, souhlaste s nouzovým režimem a nainstalujte přídavky (z té lišty.)

Poté dejte restartovat později, běžte zase do msconfig, a zaškrtněte v záložce BOOT.INI ''běžet jako normálně'' nebo něco takového :D. Pak souhlaste s restartem a všechno by mělo normálně jít (mi to vyřešilo i sdílení složek).
« Poslední změna: 26 Března 2013, 11:47:34 od KubaKuba »
Lenovo IdeaPad B580, Ubuntu 12.04

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.