Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak správně zapojit a zprovoznit floppy 3.5"? [Vyřešeno]  (Přečteno 1494 krát)

Hakito

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 272
    • Japonština.yukata.cz
Zdravím,
v hardware se skoro vůbec nevyznám, proto se to toho radši moc "nešťourám", tak se raději zeptám, než abych něco podělal,jak je v kraji zvykem..

Ze starého PC jsem vyndal disketovou mechaniku, která neměla přivedené napájení. Byla připojená k základovce jen tím širokým/plochým kabelem, což mě mate, protože ve všech instruktážních videích na youtube a tak jsem viděl připojování napájení, které snad ani nemám v PC volné(jen větší(asi pro hdd))..
Dalším problémkem by mohlo být, na kterou stranu patří červený konec. Na staré základovce byl vstup vertikálně a tady ho mam horizontálně.
http://www.youtube.com/watch?v=FxVeg53aOFM

Ještě další zajímavost by mohlo být mountování, viděl jsem na fórech, že s tím bývá problém.
http://justanotherwebblog.wordpress.com/2009/03/01/howto-use-floppy-in-ubuntu-810/

Kdyby mi mohl kdokoli pomoc, věřím, že je to věc na pět, deset minut, ale jsem radši opatrnější.

Si připadam jak strašná lama, co se musí ptát na fóru, protože si neumí zapojit ani disketovku..  :D
« Poslední změna: 27 Března 2013, 15:52:22 od Hakito »
Generování náhodných čísel je příliš důležité, než aby se nechalo na náhodě.
PC - ATI Radeon HD 2600 PRO, AMD 64 - 2GHz, 2Gb RAM, 80Gb HDD, 40Gb HDD + Xubuntu 12.10

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6024
Re:Jak správně zapojit a zprovoznit floppy 3.5"?
« Odpověď #1 kdy: 26 Března 2013, 21:36:09 »
Normálně si na googlu zadej zapojení disketové mechaniky a je to.. máš tam plno elaborátů od vysokoškoláků :-)
Potom si dej vyhledat
Kód: [Vybrat]
site:forum.ubuntu.cz disketová mechanika, seřaď podle data a je to. Nedávno to tu kluci řešili.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Hakito

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 272
    • Japonština.yukata.cz
Re:Jak správně zapojit a zprovoznit floppy 3.5"?
« Odpověď #2 kdy: 26 Března 2013, 22:17:59 »
Vyhledávání pomocí "site:" je parádní věc, to se mi moc líbí.
Stránek jsem opravdu našel dost, pomohlo mi to k tomu, abych zjistil, že napájecí kabel je nutností a našel jsem ve změti drátů jeden je u pevných disků a na napájení disketovky nedosáhne :D
No tak nic.. Nějak to ještě domyslím.
Dík za ochotu
Generování náhodných čísel je příliš důležité, než aby se nechalo na náhodě.
PC - ATI Radeon HD 2600 PRO, AMD 64 - 2GHz, 2Gb RAM, 80Gb HDD, 40Gb HDD + Xubuntu 12.10

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.