Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu 12.10 - rychlost wifi - Intel Centrino-N 2230  (Přečteno 1412 krát)

foxpyc

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Ubuntu 12.10 - rychlost wifi - Intel Centrino-N 2230
« kdy: 28 Března 2013, 10:50:04 »
Zdravím,

mám Ubuntu 12.10 na NB spolu s Win 8 (dualboot). NB je Asus K55 s kartou wifi od Intelu (Centrino-N 2230). Stáhnul jsem si iwlwifi-2030-ucode-18.168.6.1.tgz ze stránky : http://wireless.kernel.org/en/users/Drivers/iwlwifi
a nainstaloval dle návodu (cp iwlwifi-*.ucode /lib/firmware).

Wifi funguje, ale v apletu (ukazatel wifi) v informaci o připojení mi ukazuje rychlost "jen"  72Mb/s, nebo dokonce někdy jen 1Mb/s. Rychlost by však měla být stabilní a 300Mb/s (sedím vedle routeru) na win8 to normálně jede na této rychlosti. V čem může být chyba? Podporu n-kové normy pro wifi mám nějak zvlášť zapnout?

PS: Jinak dobrá stánka pro vlastníky NB ASUS řady K55 - konfigurace NB( http://blog.ubuntu.cz/clanek/prvni-krucky-k-notebookum-s-predinstalovanym-ubuntu )


Děkuji.
« Poslední změna: 29 Března 2013, 12:38:46 od foxpyc »

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Ubuntu 12.10 - rychlost wifi - Intel Centrino-N 2230
« Odpověď #1 kdy: 28 Března 2013, 15:55:08 »
Ta rychlost je jakoby okamžitá, ale přepisuje se ti jednou za pár vteřin tam kam koukáš, a rychlost se odvíjí také od routeru co máš.
Není důvod aby jel po celou dobu na plnou rychlost když nic nedělá, to je to samé jako by třeba procesor měl být neustále vytížen na 100% i když nemá co na práci. Nebo aby auto umělo jezdit jen 200km/h ale neumělo jet postupně pomalu...
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

mouseman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Re:Ubuntu 12.10 - rychlost wifi - Intel Centrino-N 2230
« Odpověď #2 kdy: 06 Prosince 2013, 11:00:38 »
Dobrý den,
mám uplně stejný problém s Intel Centrino N 1030. Ukazuje stejné rychlosti. A prostě to sedí, protože síť prostě jede 1Mb nebo 72Mb. Rychlost na síti kolísá a někdy se úplně odpojí a nejde  připojit. Dual boot Win 7 žádný problém není. Prolezl jsem, kde co, ale žádný výsledek.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.