Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace ovladačů  (Přečteno 1887 krát)

mrkrenek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 215
Instalace ovladačů
« kdy: 11 Dubna 2013, 20:13:16 »
Dneska jsem si nainstaloval na zkoušku přes wubi 12.10 (amd64) a nějak jsem si to asi 2 hodinky dával do obrazu svého.
Poté došla řada i na grafický ovladač pro ATI HD4870 1GB, přes ofiko stránky (AMD Catalyst™ 13.1 Proprietary Linux x86 Display Driver) a když jsem ho nainstalova a restartoval, tak zmizela horní lišta, Dash panel, a rozlišení z roku nebreč a nic nefunguje.
Nápad co s tím ?
PS: a zvuková karta (soundblaster x-fi) jenom při loginu zachrčí, dodatečné ovladače nic nedetekují, taky nějaké nápady, abych nemusel připojovat zvuk do desky ?

janek-m

  • Host
Re:Instalace ovladačů
« Odpověď #1 kdy: 11 Dubna 2013, 20:57:57 »
 http://wiki.ubuntu.cz/Grafick%C3%A9%20karty%20ATI?redirect=1#grafick%C3%A9_karty_z_%C5%99ad_hd_2xxx_3xxx_a_4xxx
Pri inštalácii Ubuntu cez WUBI by som sa s inštaláciou ovládačov zo stránok AMD vôbec nezaoberal. Veď v podstate pri takejto inštalácii Ubuntu ide o virtualizáciu.

mrkrenek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 215
Re:Instalace ovladačů
« Odpověď #2 kdy: 11 Dubna 2013, 21:11:20 »
Děkuju, zkusím. Ale pořád mám problém s tím, že tam ten ovladač ze stránek je, takže nevím, jak s ním pryč a vůbec, unity se nedá používat.
Nemám lišty, dash..

janek-m

  • Host
Re:Instalace ovladačů
« Odpověď #3 kdy: 11 Dubna 2013, 21:17:54 »
http://wiki.ubuntu.cz/Grafick%C3%A9%20karty%20ATI?redirect=1#odebr%C3%A1n%C3%AD_ovlada%C4%8De
Ovládač odinštalovať a skúsiť otestovať systém na slobodných ovládačoch.
EDIT: No samozrejme za predpokladu, že sa vieš dostať do terminálu. Ak je to veľmi dovrzané, tak to bude ľahšie preinštalovať a už budeš vedieť, čo nerobiť  ;)
« Poslední změna: 11 Dubna 2013, 21:23:10 od janek-m »

mrkrenek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 215
Re:Instalace ovladačů
« Odpověď #4 kdy: 11 Dubna 2013, 22:28:42 »
1)Do terminálu jsem se dostal, ale po prvním příkazu z odkazu to po mě chtělo nejdřív rozjet něco ve slova-smyslu "sudo dpkg figure -a" (je to jen z hlavy) a rozjela se tomu nějaká instalačka a začalo to instalovat a stahovat spousty věcí. Pak to ale stejnak nepomohlo, napsalo to že většina balíčků tam stejně není. Tak já to smažu a už vím, že přes ofiko stránky cesta nevede ;)
2)Zeptám se, když si psal, že wubi je virtualizace, tak asi to nebude mít plnohodnotný výkon, jako bych to nainstaloval z CD co ?
3)Když to smažu ve woknech, tak ještě někde data po linuxech zůstanou, nebo musim ještě něco smazat ? Já to budu totiž instalovat asi na stejný disk, tak aby se to tam nekřížilo se starými daty.
dík ;)
« Poslední změna: 11 Dubna 2013, 22:47:06 od mrkrenek »

pepops

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re:Instalace ovladačů
« Odpověď #5 kdy: 12 Dubna 2013, 16:11:08 »
13.1 nejaky vadny nainstaluj beta verziu 13.3 sa mi zda ta by mala byt ok

janek-m

  • Host
Re:Instalace ovladačů
« Odpověď #6 kdy: 12 Dubna 2013, 17:30:44 »
1/ ten príkaz bol zrejme sudo dpkg --configure -a, systém chcel zrejme poopravovať poškodené balíky
2/ inštalácia cez WUBI samozrejme nie je plnohodnotnou inštaláciou. Je to dobré na zoznámenie sa so systémom, ale na riadne používanie sa to neodporúča. Keby sa to pomenovalo zjednodušene, tak WUBI nainštalovalo Ubuntu ako windows-aplikáciu. Rovnako sa aj odtraňuje, ako aplikácie vo WIN. Výkon je tiež pomalší. A ak by sa niečo dovrzalo, tak oprava je dosť obtiažna a často nemožná.
3/ Odinštalácia je jednoduchá - tak ako ostatné win-aplikácie, nájdi WUBI súbor a odinštaluj a tým sa všetko zmaže.

mrkrenek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 215
Re:Instalace ovladačů
« Odpověď #7 kdy: 12 Dubna 2013, 18:18:52 »
Uz jsem to nainstaloval znovu a gk to rozpoznalo a ovladače podle wiki funguji. Me slo jenom o to zkusit steam a jak ty hry na linuxu funguji. Dekuji za pomoc

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.