Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: upgrade 12.04 -> 12.04.2  (Přečteno 5267 krát)

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:upgrade 12.04 -> 12.04.2
« Odpověď #25 kdy: 15 Dubna 2013, 19:22:44 »
Když myslíš... Problém byl akorát s návratem k Precise stacku. Ale nic, co by se složitě řešilo.

No jo... :(, az na to ze jsi ten problem nejdriv neuvadel vubec az ted rikas, ze je problem POUZE s navratem k Precise packu. BTW: ten navrat taky neni uplne trivialni! Ale to uz ted nema cenu resit.

V kazdem pripade ten Upgrade patri do kategorie NEDELAT!!!
V Tipy, triky jsem nikde nic nepsal, že jsem testoval návrat z Q na P.
Při návratu byl problém akorát s tím, že se nenainstalovalo vše naráz, ale muselo se postupně. Detaily už si nepamatuju.

Ve svém vlákně jsem psal:

Citace
(!! stále platí, nevrtej se v ničem, co funguje !!)

viz http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=67213.0

Nářek na to, že toto fórum, jak píšeš:

Citace
Docela mne prekvapilo, jak velika mira mistifikace se na tomto foru praktikuje.

Je zbytečný, protože:

Citace
Administrátoři, moderátoři, vlastník domény, vlastník serveru, ani nikdo jiný nijak nezodpovídají za případné škody vzniklé užíváním ubuntu fóra a řízením se radami a návody uživatelů.

viz http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=12735.0

(Omlouvám se, ale nemám náladu řešit kraviny, prostě nejdřív zjišťuji, pak instaluji.)
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Rover623

Re:upgrade 12.04 -> 12.04.2
« Odpověď #26 kdy: 15 Dubna 2013, 21:52:43 »
Jak se zdá, tak povýšení X serveru s mesou funguje správně, ale hodí se to tak do prázdného systému. Na mém běžně používaném systému se při pokusu tohle udělat označí skoro 5 stránkový seznam toho co vše bude odebráno.

Navíc pořád nevím jaký přínos má X server z Quantala v Precise. Největší výhodou Quantala proti Precise byl přepsaný Compiz, jenže ten při tomhle hraní stejně zůstane původní.

No vlastně jsem na jednu věc přišel, pokud se nainstalují backporty z Quantala (tedy Ubuntu 12.04.2), tak přestanou pracovat některé Ati karty z řady 4xxx a níže

ludolph

  • Host
Re:upgrade 12.04 -> 12.04.2
« Odpověď #27 kdy: 15 Dubna 2013, 22:06:55 »
(Omlouvám se, ale nemám náladu řešit kraviny, prostě nejdřív zjišťuji, pak instaluji.)

Ja si nestezuji na tohle forum, mne stve, ze Canonical udelal takovej "drek" v LTS verzi, kde by se melo maximalne hledet na stabilitu.

Kravina je to mozna pro tebe, ale faktem je, ze Canonical vypustil do sveta release, ktery pokud se aplikuje podle doporuceni Canonicalu, chova se minimalne dost nestandardne. Takze si myslim, ze to je naopak dost dulezita vec, ktera zajima kazdeho, kdo pouziva Ubuntu na neco jineho nez na hrani.

ludolph

  • Host
Re:upgrade 12.04 -> 12.04.2
« Odpověď #28 kdy: 15 Dubna 2013, 22:11:52 »
Jak se zdá, tak povýšení X serveru s mesou funguje správně, ale hodí se to tak do prázdného systému. Na mém běžně používaném systému se při pokusu tohle udělat označí skoro 5 stránkový seznam toho co vše bude odebráno.

Navíc pořád nevím jaký přínos má X server z Quantala v Precise. Největší výhodou Quantala proti Precise byl přepsaný Compiz, jenže ten při tomhle hraní stejně zůstane původní.

No vlastně jsem na jednu věc přišel, pokud se nainstalují backporty z Quantala (tedy Ubuntu 12.04.2), tak přestanou pracovat některé Ati karty z řady 4xxx a níže

Souhlas!!! Tusi vubec nekdo, proc se lide z Canonicalu k tomuhle "super" upgradu vlastne odhodlali? Na rozdil od nekterych kolegu, ty mluvis k veci ... diky za informace.

Na serverech uz budu mit jenom Debian ... filosofie Canonicalu ohledne LTS je jenom pekna pohadka.
« Poslední změna: 15 Dubna 2013, 22:31:20 od ludolph »

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:upgrade 12.04 -> 12.04.2
« Odpověď #29 kdy: 15 Dubna 2013, 22:15:05 »
(Omlouvám se, ale nemám náladu řešit kraviny, prostě nejdřív zjišťuji, pak instaluji.)

Ja si nestezuji na tohle forum, mne stve, ze Canonical udelal takovej "drek" v LTS verzi, kde by se melo maximalne hledet na stabilitu.

Kravina je to mozna pro tebe, ale faktem je, ze Canonical vypustil do sveta release, ktery pokud se aplikuje podle doporuceni Canonicalu, chova se minimalne dost nestandardne. Takze si myslim, ze to je naopak dost dulezita vec, ktera zajima kazdeho, kdo pouziva Ubuntu na neco jineho nez na hrani.
Inu, ještě že není poslední dobou čas blížeji zjišťovat příčinu toho, že někdo má ve 12.04 verzi jádra 3.5 a já stále 3.1 (nedávno připlula myslím 3.2). Samozřejmě bych asi také povýšil...
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Rover623

Re:upgrade 12.04 -> 12.04.2
« Odpověď #30 kdy: 15 Dubna 2013, 22:36:08 »
LTS verze jsou minimálně v posledních 2 verzích docela problém. Verze 10.04 byla distribuována s jádrem ve kterém byla chyba v detekci touchpadu, takže na spoustě notebooků to detekovalo touchpad jako myš, takže položka pro nastavení touchpadu úplně chyběla. Oficiální update na aspoň o jedno číslo vyšší jádro (z 10.10 třeba) nikdy nepřišel, takže ta chyba je v 10.04 pořád.

12.04 řešila hlavně problém s Unity, byla to první verze s Unity kdy s ovladačem nVidia nedošlo ihned po naběhnutí systému k zamrznutí prostředí (na některých kartách). Bohužel Canonical se pravděpodobně kvůli Steamu rozhodl sblížit vydání 12.04 a 12.10. Jinak také přidal podporu pro novější karty nVidia a Ati na kterých původní LiveCD 12.04 nenaběhne a přidal podporu podepsaného jádra, které ve 12.04 a 12.04.1 není.

Canonical pravděpodobně ví, že ten upgrade je problémový, proto ho lze vyvolat jen manuálně, při normálním instalování aktualizací se to neprovede, nechá to starý X server i staré jádro 3.2

Navíc jádro 3.5 nelze použít pokud potřebuji lowlatency kernel, ten nebyl portován a k dispozici je pouze 3.2. Stejně tak ho nelze použít při kompilaci vlastního ovladače, zdrojové kódy jádra jsou v repozitářích precise jen pro 3.2

Osobně si myslím, že podobné pokusy budou ještě chvilku pokračovat, dokud se Canonical nezbaví 2 věcí, starého X serveru (nahrazení Mirem) a podvozku v podobě GNOME. Unity je totiž pořád jen ta úvodní grafika pod kterou sídlí strašně zabugovaný GNOME 3

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re:upgrade 12.04 -> 12.04.2
« Odpověď #31 kdy: 16 Dubna 2013, 07:42:35 »
Navíc pořád nevím jaký přínos má X server z Quantala v Precise. Největší výhodou Quantala proti Precise byl přepsaný Compiz, jenže ten při tomhle hraní stejně zůstane původní.

No vlastně jsem na jednu věc přišel, pokud se nainstalují backporty z Quantala (tedy Ubuntu 12.04.2), tak přestanou pracovat některé Ati karty z řady 4xxx a níže
Začne fungovat 3D na Intelu SB a vejš. :-)
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Deadly

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
Re:upgrade 12.04 -> 12.04.2
« Odpověď #32 kdy: 16 Dubna 2013, 14:38:04 »
(Omlouvám se, ale nemám náladu řešit kraviny, prostě nejdřív zjišťuji, pak instaluji.)

Ja si nestezuji na tohle forum, mne stve, ze Canonical udelal takovej "drek" v LTS verzi, kde by se melo maximalne hledet na stabilitu.

Kravina je to mozna pro tebe, ale faktem je, ze Canonical vypustil do sveta release, ktery pokud se aplikuje podle doporuceni Canonicalu, chova se minimalne dost nestandardne. Takze si myslim, ze to je naopak dost dulezita vec, ktera zajima kazdeho, kdo pouziva Ubuntu na neco jineho nez na hrani.

Mám nainstalovanou původní LiveCD 12.04 a nemám pocit, že by byla nestabilní. Nevím o tom, že by Canonical doporučoval něco aplikovat na 12.04? Musím upgradovat jádro, když vše funguje? (Ubuntu nemám jen na hraní.)

Vyrýt zlatým písmem:
Citace
(!! stále platí, nevrtej se v ničem, co funguje !!)
̶I̶n̶t̶e̶l̶ ̶C̶o̶r̶e̶2̶ ̶Q̶u̶a̶d̶ ̶C̶P̶U̶ ̶Q̶9̶4̶0̶0̶ ̶2̶.̶6̶6̶G̶H̶z̶ ̶I̶n̶t̶e̶l̶,̶ ̶4̶ ̶G̶B̶ ̶R̶A̶M̶,̶ ̶G̶e̶F̶o̶r̶c̶e̶ ̶G̶T̶X̶ ̶7̶5̶0̶ ̶T̶i̶,̶ ̶A̶S̶U̶S̶ ̶X̶o̶n̶a̶r̶ ̶D̶S̶,̶ ̶U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶4.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶
Intel Core i5-4690K 3.50GHz, 16 GB RAM, GeForce GTX 1060 6GB, ASUS Xonar DGX, U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶8̶.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶,̶ Ubuntu 22.04 64bit

Rover623

Re:upgrade 12.04 -> 12.04.2
« Odpověď #33 kdy: 16 Dubna 2013, 15:00:11 »
Citace
Začne fungovat 3D na Intelu SB a vejš. :-)

Ta se dá zapnout i na standardním X serveru z 12.04 prostě jen tím, že se přidá repozitář X Updates.

ludolph

  • Host
Re:upgrade 12.04 -> 12.04.2
« Odpověď #34 kdy: 16 Dubna 2013, 17:23:17 »

Mám nainstalovanou původní LiveCD 12.04 a nemám pocit, že by byla nestabilní. Nevím o tom, že by Canonical doporučoval něco aplikovat na 12.04? Musím upgradovat jádro, když vše funguje? (Ubuntu nemám jen na hraní.)


Ja tady celou dobu resim upgrade 12.04 -> 12.04.2. Nikde jsem nerekl, ze by 12.04 bylo nestabilni. Povyseni X serveru pri prechodu na 12.04.2 je hlavni tema tema teto diskuse.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:upgrade 12.04 -> 12.04.2
« Odpověď #35 kdy: 16 Dubna 2013, 18:13:16 »
(Omlouvám se, ale nemám náladu řešit kraviny, prostě nejdřív zjišťuji, pak instaluji.)

Ja si nestezuji na tohle forum, mne stve, ze Canonical udelal takovej "drek" v LTS verzi, kde by se melo maximalne hledet na stabilitu.

Kravina je to mozna pro tebe, ale faktem je, ze Canonical vypustil do sveta release, ktery pokud se aplikuje podle doporuceni Canonicalu, chova se minimalne dost nestandardne. Takze si myslim, ze to je naopak dost dulezita vec, ktera zajima kazdeho, kdo pouziva Ubuntu na neco jineho nez na hrani.

Mám nainstalovanou původní LiveCD 12.04 a nemám pocit, že by byla nestabilní. Nevím o tom, že by Canonical doporučoval něco aplikovat na 12.04? Musím upgradovat jádro, když vše funguje? (Ubuntu nemám jen na hraní.)

Vyrýt zlatým písmem:
Citace
(!! stále platí, nevrtej se v ničem, co funguje !!)
Tohle ale není žádný vrtání, v dřívějších LTS byli tyto updaty naprosto běžný, jakmile byli k dispozici.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.