Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Trhany zvuk u mp3  (Přečteno 5465 krát)

RedMaX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 384
  • Narozen v komunismu, zemřu v komunismu.
Trhany zvuk u mp3
« kdy: 19 Dubna 2013, 11:40:23 »
Zdar, mam stary notebook (Celeron II 400MHz), mam tam nahozene Xubuntu, uz ani nevim jake, kazdopadne kernel 2.6.32, mam to hlavne na cteni dokumentu. Drive ale chodily mp3ky normalne. Ted jsem po delsi dobe (mezitim probehlo nekolik aktualizaci) spustil vlc a zvuk mp3 jako by kazde cca. 2s trhal, proste se na mzik prerusil. Zkousel jsem nekolik ruznych mp3, pak jsem zkusil mp3 spustit v mplayeru a to same.
Zkusil jsem teda zvuk v m4a a ten hraje normalne.
V mplayeru to nevyhodi ani zadnou chybu, normalne to zobrazi mp3lib, 44100Hz, 2ch, 128.0 kbit, ale trha to taky u tech mp3.

Co teda s tim, kde by mohla byt chyba?

beer

  • Host
Re:Trhany zvuk u mp3
« Odpověď #1 kdy: 19 Dubna 2013, 11:48:44 »
Zkusil bych aktuální distribuci, třeba lubuntu. Na muziku mám nejraději terminálový program mocp.

Myslím, že balík se ale jmenuje moc, v terminálu se potom spouští příkazem mocp.

Zkus nainstalovat napsáním:

Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install moc, pokud ne, tak vyzkoušej nové lubuntu.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re:Trhany zvuk u mp3
« Odpověď #2 kdy: 19 Dubna 2013, 11:59:16 »
A vytížení systému přes program top je jaký?
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Trhany zvuk u mp3
« Odpověď #3 kdy: 19 Dubna 2013, 13:49:12 »
zkus to prosim hrat bez pulse-audia .. pokud pouzivas mplayer, tak je to `-ao alsa' ("ao=alsa" v ~/.mplayer/config)
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

RedMaX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 384
  • Narozen v komunismu, zemřu v komunismu.
Re:Trhany zvuk u mp3
« Odpověď #4 kdy: 19 Dubna 2013, 19:09:57 »
Odpovim najednou:

Xubuntu je 10.04 a preinstalace na novejsi neexistuje, je to stary notebook a jsem rad, ze jsem tam dostal aspon to, ani to Xfce nakonec nebylo plynule, takze tam bezi fluxbox.

mocp jsem neznal, super programek, moc dekuju, navic to v nem je plynule, takze castecne vyreseno, ale stejne bych rad, aby to hralo i ve VLC, pokud vas neco napadne.

Vytizeni systemu mam jako widget na plose, malinko pres 50% pri prehravani toho trhaneho zvuku.

Zkusil jsem to prehrat v mplayeru pod tou alsou, jak pises, nic se nezmenilo, takze s pulse to nesouvisi.

beer

  • Host
Re:Trhany zvuk u mp3
« Odpověď #5 kdy: 20 Dubna 2013, 03:22:23 »
Trváš-li na VLC můžeš zkusit v terminálu:
Kód: [Vybrat]
vlc -I ncurses
 ;-)

RedMaX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 384
  • Narozen v komunismu, zemřu v komunismu.
Re:Trhany zvuk u mp3
« Odpověď #6 kdy: 20 Dubna 2013, 22:04:48 »
Kód: [Vybrat]
vlc -I ncurses
vyzkouseno, "seekuje" to uplne stejne, jak v grafickem rezimu, vytizeni procesoru okolo 40%.

Je to zahada, zajima me to uz jen z toho duvodu, cim ze to muze byt?

beer

  • Host
Re:Trhany zvuk u mp3
« Odpověď #7 kdy: 21 Dubna 2013, 21:58:50 »
VLC má svoje kodeky, mohou být horší, nežli třeba používá mocp. Máš jinak správné kodeky v systému?

RedMaX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 384
  • Narozen v komunismu, zemřu v komunismu.
Re:Trhany zvuk u mp3
« Odpověď #8 kdy: 23 Dubna 2013, 20:56:08 »
Citace
Máš jinak správné kodeky v systému?

Doufam, ze ano, jak to zkontroluju?

beer

  • Host
Re:Trhany zvuk u mp3
« Odpověď #9 kdy: 24 Dubna 2013, 02:22:53 »
Podívej se, jestli máš tyto balíky:

ubuntu-restricted-extras non-free-codecs libavcodec-extra-53 gstreamer0.10-plugins-ugly gstreamer0.10-plugins-bad-multiverse gstreamer0.10-plugins-bad gstreamer0.10-ffmpeg

RedMaX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 384
  • Narozen v komunismu, zemřu v komunismu.
Re:Trhany zvuk u mp3
« Odpověď #10 kdy: 27 Dubna 2013, 00:15:25 »
Chybelo non-free-codecs, tak jsem se zaradoval, ale po instalaci zadna zmena. Misto libavcodec-extra-53 mam libavcodec-extra-52, starsi distro. Jinak vse mam, ale porad to nejde. (je to zahada)

beer

  • Host
Re:Trhany zvuk u mp3
« Odpověď #11 kdy: 29 Dubna 2013, 11:06:53 »
No a jiný přehrávač? Co clementine?

Kód: [Vybrat]
sudo add-apt-repository ppa:me-davidsansome/clementine -y
sudo apt-get update
sudo apt-get install clementine

RedMaX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 384
  • Narozen v komunismu, zemřu v komunismu.
Re:Trhany zvuk u mp3
« Odpověď #12 kdy: 03 Května 2013, 21:32:12 »
Tak uz jsem v koncich, ten Clementine je taky v pohode, hraje to z nej plynule bez trhani, jenze vytizeni procesoru 100% a nez jsem tu pisnicku nacetl, tak uplynulo 5 minut. Tak jsem odinstalil VLC 1.0.6 a nainstalil VLC 1.1.15, no a trha to porad, proste mplayer a vlc trhaji zvuk. Pritom vytizeni procesoru pri pouziti VLC okolo 40%.

beer

  • Host
Re:Trhany zvuk u mp3
« Odpověď #13 kdy: 06 Května 2013, 09:23:05 »
Zkus ještě XMMS2, LXmusic, Aqualung.
« Poslední změna: 06 Května 2013, 09:26:14 od beer »

RedMaX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 384
  • Narozen v komunismu, zemřu v komunismu.
Re:Trhany zvuk u mp3
« Odpověď #14 kdy: 08 Května 2013, 16:32:47 »
zkusil jsem LXmusic, funguje v pohode, ani to prilis nevytezuje procesor, diky.

jen mi nejde na rozum proc nefungujou ty VLC a Mplayer, kdyz ostatni jdou. Pritom v LXmusic je nastaveno pulse, ve VLC je pulse a stejne to nejde. Jenze proste VLCeckem to neni, kdyz zvukovy soubory m4a jdou, proste nekde neco s nejakou mp3 knihovnou, kterou pouziva VLC a Mplayer a ty Clementine a LXmusic ji nepouzivaji, ale co by to mohlo byt?  :-\

beer

  • Host
Re:Trhany zvuk u mp3
« Odpověď #15 kdy: 08 Května 2013, 21:11:42 »
Možná ffmpeg nebo libav. Těžko říct, co používá tvá verze VLC. Aktuální VLC používá libav, i mplayer.  Dříve se používal ffmpeg.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re:Trhany zvuk u mp3
« Odpověď #16 kdy: 09 Května 2013, 01:15:59 »
Možná ffmpeg nebo libav. Těžko říct, co používá tvá verze VLC. Aktuální VLC používá libav, i mplayer.  Dříve se používal ffmpeg.
Eh? Jak to pomůže tazateli Pivko? Mohl bys prosím už nechat tohodle povyšování s použitím nulových informací? Mimochodem přestřelil jsi stejně, jako pistolník ve skončívši filmu.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

beer

  • Host
Re:Trhany zvuk u mp3
« Odpověď #17 kdy: 09 Května 2013, 01:45:01 »
Možná ffmpeg nebo libav. Těžko říct, co používá tvá verze VLC. Aktuální VLC používá libav, i mplayer.  Dříve se používal ffmpeg.
Eh? Jak to pomůže tazateli Pivko? Mohl bys prosím už nechat tohodle povyšování s použitím nulových informací? Mimochodem přestřelil jsi stejně, jako pistolník ve skončívši filmu.

Jakého povyšování? Co jsem jako přestřelil? Aktuální mplayer i VLC používá libav. To je fakt. Dříve se používal ffmpeg. To je také fakt. V systému může být současně jak libav, tak ffmpeg. Co která aplikace použije, to je na ní. A teď mi Romane řekni, jakou informační hodnotu měl tvůj příspěvek. Osobně si myslím, že bezdůvodně útočíš. Díky mne alespoň  Iwo zná programy, které mu fungují. Já se nad nikoho nepovyšuji, neurážím a nepovažuji se za bezchybného. Naopak, spoustu věcí neznám a ani nejsem "ajťák". Ubuntu je pro mne koníček.
« Poslední změna: 09 Května 2013, 01:59:24 od beer »

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re:Trhany zvuk u mp3
« Odpověď #18 kdy: 09 Května 2013, 01:58:18 »
Možná ffmpeg nebo libav. Těžko říct, co používá tvá verze VLC. Aktuální VLC používá libav, i mplayer.  Dříve se používal ffmpeg.
Eh? Jak to pomůže tazateli Pivko? Mohl bys prosím už nechat tohodle povyšování s použitím nulových informací? Mimochodem přestřelil jsi stejně, jako pistolník ve skončívši filmu.

Co prosím? Jakého povyšování? Co jsem jako přestřelil? Aktuální mplayer i VLC používá libav. To je fakt. Dříve se používal ffmpeg. To je také fakt. V systému může být současně jak libav, tak ffmpeg. Co která aplikace použije, to je na ní. A teď mi Romane řekni, jakou informační hodnotu měl tvůj příspěvek. Osobně si myslím, že nula, že bezdůvodně útočíš. Díky mne alespoň  Iwo zná programy, které mu fungují.
Programy jsi poradil dobře. A omlouvám se za počeštění přezdívky. Ale mířil jsem na tvou poslední(viz výše)odpověď. Dobře. Napiš mi klidně do PM, nebo tu, jak je na tom ffmpeg a libav s dekódováním mp3.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

beer

  • Host
Re:Trhany zvuk u mp3
« Odpověď #19 kdy: 09 Května 2013, 02:15:39 »
Po technické stránce to neznám, nejsem ajťák nebo programátor, ale četl jsem zrovna tento týden:


http://www.root.cz/clanky/debian-7-0-wheezy-vylepsuje-bezpecnost-a-nasazuje-multiarch/

A z uvedeného článku si pamatuji:

Citace
Balíček ffmpeg byl nahrazen klonem libav nazvaným libav-tools. Ten má podle vývojářů mnohem předvídatelnější a konzervativnější vývojový model. Využívají jej všechny multimediální aplikace jako mplayer, mencoder, vlc a transcode.

Jestli to chápu správně, libavcodec je nativním mp3 dekodérem, kódování do mp3 provádí skrze LAME:

http://en.wikipedia.org/wiki/Libav

Citace
MP3 (native decoder, encoding through LAME)

Navíc mám v paměti nějaký článek o mplayeru2, uváděli tam rozdíly mezi mplayerem a mplayerem2, možná i smplayerem2. Uvádělo se mimo jiné, že mplayer je závislý na FFmpegu, a že toto mplayer2 nemá, už tenkrát mplayer2 vycházel tuším z libavu. Ale to netvrdím na 100 %. Pak tam byly jako vždy nějaké neshody mezi vývojáři, které zapřičinili vznik forku mplayeru.
« Poslední změna: 09 Května 2013, 02:20:08 od beer »

beer

  • Host
Re:Trhany zvuk u mp3
« Odpověď #20 kdy: 09 Května 2013, 14:21:35 »
Takže nám tu stačí vykoumat, co používají ty programy, co mu jedou. Nebo naopak.

Byla by zde možnost vyzkoušet například ppa:videolan/master-daily a aktualizovat vlc, jestli se tím donutí vlc používat libav místo ffmpegu. Nevím, jestli by bylo potřeba smazat i konfiguraci. Ale překompilovávat vlc s jinými parametry, to je nad mé schopnosti a výsledný efekt by byl nejistý. Pokud LXmusic na hudbu funguje a tazatel nepotřebuje řešit například přehrávání videa, nebo nemá důvod používat vyloženě vlc na mp3, tak bych se v tom už nevrtal.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re:Trhany zvuk u mp3
« Odpověď #21 kdy: 09 Května 2013, 14:29:32 »
Ježíši... já se to rozhodl smazat, protože jsem se v tom totálně ztratil a jak jsem na to klikl rychle, tak jsem už jen viděl kolem letící odpověď od Tebe na již nyní nezvěstný příspěvek. :D

Zkrácená verze:
http://blog.pkh.me/p/13-the-ffmpeg-libav-situation.html
http://superuser.com/questions/507386/libav-vs-ffmpeg-better-to-use-libav-avconv-today 9. příspěvek

A vidím, že jsi mou delší story stejně nepobral. No já pomalu taky ne :D

Hele musíš rozlišovat mezi "předkem" a "zadkem". Jsou lidi, co mají rádi to či ono nebo obé. Jako příklad si vem XBMC. Je to předek.
Nebo karoserii auta a prostě to co vidíš na prvý pohled. Je to to první, s čím se lidé setkají. A už je na nich, zda nahlédnout pod kapotu, případně tam něco tuzingují nebo tuningují.

VLC se ničemu nedonutí. To je na jeho vývojářích, co použijí.

Stejně jako "ubunťáci" přešli z ffmpeg na avconv. Akorát, že v příkazové řádce mají hlášku, která mate lidi.
« Poslední změna: 09 Května 2013, 14:31:42 od Roman "Rovano" Vacho »
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

beer

  • Host
Re:Trhany zvuk u mp3
« Odpověď #22 kdy: 09 Května 2013, 15:00:53 »
Mno, abychom se v tom nemotali ještě více, autor psal, že má jádro 2.6.32. Pokud se od toho odpíchnem, tak má pravděpodobně Xubuntu 10.04. Vzhledem k tomu, že se to vyvýjí, těžko říci, jak to bylo v roce 2010, ale řekl bych, že v té době byl v ubuntu ffmpeg ještě ffmpegem :). Jinak na tom nejsem s angličtinou příliš dobře, ty odkazy jsem si prolítl raději přes google translate a moc se v tom tedy neorientuji. LXmusic je předek, zadek by měl být XMMS2. Bližší info, které by vysvětlovalo backend do lidštiny jsem nenašel.

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Trhany zvuk u mp3
« Odpověď #23 kdy: 09 Května 2013, 15:10:34 »
@beer .. tady je problem jinde .. nezlob se na me, ale Ty mas ve zvyku (a neni to dbry zvyk) zaspamovat cele tema ruznejma dohadama a navrhama, ktere jsou pouze spekulativni .. pokud nevis tak do toho nezasahuj .. jde o to, ze hodne lidi (vc me) potom takovy thread prejde pac je otravne to cele procitat .. a navic (a toho jsem si vsiml vickrat) Ti to hodne tech lidi zere a Ty si je pak nekonstruktivne "povodis" treba nekolik dni ..
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

RedMaX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 384
  • Narozen v komunismu, zemřu v komunismu.
Re:Trhany zvuk u mp3
« Odpověď #24 kdy: 10 Května 2013, 12:54:30 »
Chlapi nehadejte se tu.  ;)
Ja jsem rad, ze beer aspon dal nejake navrhy, ten notas vicemene pouzivam jen na cteni PDF, nicmene povazuju to, ze neco na starsim stabilnim systemu jako je Xubuntu 10.04 nefunguje jako minimalne zajimave a spis ze zvedavosti nez z nutnosti bych se rad dopracoval k tomu proc. Teda informace, ze VLC a Mplayer maji nejspise spolecnou knihovnu ffmpeg, protoze libav se pouziva az u novejsich verzi, u VLC pocitam asi od 2.0 je pro me zajimava. Je teda mozny ze LXmusic a Clementine pouzivaji libav, zatimco vlc a mplayer ffmpeg a ten je nejak naruseny.
Takze se na to zase o vikendu zkusim podivat a pak napisu, jestli se neco nezmenilo.
(dekuji)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.