Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: chromium[vyřešeno]  (Přečteno 2587 krát)

geblina

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 326
  • Bez pivka a metalu si svět nedovedu představit.:-)
chromium[vyřešeno]
« kdy: 26 Dubna 2013, 20:52:22 »
Proč když zapnu počítač a otevřu tento internetový prohlížeč,se mě objeví skoro pokaždé jako malý čtvereček v rohu obrazovky a skoro pokaždé ho musím zvětšit ikonou na zvětšení.Tento prohlížeč jsem si celkem rychle oblíbil,ale tahle věc mě celkem dost vytáčí.Je zajímavé,že se to děje pouze v Ubuntu.V Lubuntu kde je to hlavní prohlížeč www stránek to funguje normálně.
« Poslední změna: 28 Dubna 2013, 22:24:41 od geblina »

aloisam

  • Host
Re:chromium
« Odpověď #1 kdy: 27 Dubna 2013, 00:05:06 »
dělá to i jinýmu uživateli? Zkoušel jsi smazat cache? Nastavení chromia? Compizu?

Brano (bronix) D.

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
  • Pomali je presne, a presne je rýchlo...
    • Urban Terror Slovakia
Re:chromium
« Odpověď #2 kdy: 27 Dubna 2013, 05:01:28 »
Vypni chromium a skús v adresári /home/user/.config/ zmazať celí adresár chromium, a zapni prehliadač znova, zosinchrozuj si ho a uvidíš či to pomohlo alebo nie.
Linux hp625 3.8.0-19-generic Athlon i686 GNU/Linux
Ubuntu 13.04 (Raring Ringtail) Unity 7.0.0
Jabber | bronix@jabbim.sk

geblina

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 326
  • Bez pivka a metalu si svět nedovedu představit.:-)
Re:chromium
« Odpověď #3 kdy: 27 Dubna 2013, 08:56:26 »
No zatím to je dobrý,když jsem to vyčistil.Akorát teďka zase při pokusu instalovat google chrome se mě zobrazuje toto.

[příloha smazaná administrátorem]

Matesax

  • Host
Re:chromium
« Odpověď #4 kdy: 27 Dubna 2013, 09:00:16 »
No tak se prošťourej v té knihovně na které to závisí... :) Info ti hodí třeba Synaptics, nebo apt-get...

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:chromium
« Odpověď #5 kdy: 27 Dubna 2013, 10:07:56 »
No tak se prošťourej v té knihovně na které to závisí... :) Info ti hodí třeba Synaptics, nebo apt-get...

Od Synaptics máš možná touchpad, správce balíků se jmenuje Synaptic. Každopádně rady jako "prošťourej v té knihovně" jsou opravdu na facku.

Matesax

  • Host
Re:chromium
« Odpověď #6 kdy: 27 Dubna 2013, 10:26:43 »
Ano - přkaz je synaptic - ale v názvu v centru balíků jsem viděl Synaptics - a i jinde - takže si nikdy nejsem jist co napsat... Jak mám kurník šopa čuchat, kde je problém? Očividně něco se závislostmi, ale co píšeš je na facku... Nulová hodnota a sám nevíš o co go... (hlavně že mne zase někdo schazuje...) Musí prostě zkusit v apt-get, nebo v onom synaptic stáhnout tu knihovnu a uvidíme co to napíše... Nebo rovnou v synaptic uvidí problém... Takže ano - píše mu to problém s jakousi knihovnou - tak ať se v tom prošťourá... Napsal jsem mu kde se dozví info - pokud si s logem nebude umět poradit, tak ať napíše sem...

Nechápu, proč bych měl řešit každou kravinu - ať se i druhá strana trochu snaží... (Vidím, že je problém s knihovnou, jdu hledat info a ne se hned ptát.)
« Poslední změna: 27 Dubna 2013, 10:31:24 od Matesax »

geblina

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 326
  • Bez pivka a metalu si svět nedovedu představit.:-)
Re:chromium
« Odpověď #7 kdy: 27 Dubna 2013, 10:46:50 »
Info jsem hledal a na nic jsem nepřišel,proto jsem se zeptal.Jestli Tě obtěžuje mě poradit,tak se na mě nezlob,že se systémem neumím zacházet jako ty.

janek-m

  • Host

geblina

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 326
  • Bez pivka a metalu si svět nedovedu představit.:-)
Re:chromium
« Odpověď #9 kdy: 27 Dubna 2013, 10:53:14 »
ten tam není právě

geblina

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 326
  • Bez pivka a metalu si svět nedovedu představit.:-)
Re:chromium
« Odpověď #10 kdy: 27 Dubna 2013, 10:59:27 »
Díky za odkaz.Už se to povedlo.

Matesax

  • Host
Re:chromium
« Odpověď #11 kdy: 27 Dubna 2013, 11:00:44 »
Aha:

http://steamcommunity.com/app/221410/discussions/0/846940248038094571/?l=czech

To víš - dát tu hlášku do Google - na to potřebuješ umět ovládat celý systém - to chápu...

(Kde jsem to psal o tom apt-get? :) )

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:chromium
« Odpověď #12 kdy: 27 Dubna 2013, 11:13:01 »
Aha:

http://steamcommunity.com/app/221410/discussions/0/846940248038094571/?l=czech

To víš - dát tu hlášku do Google - na to potřebuješ umět ovládat celý systém - to chápu...

(Kde jsem to psal o tom apt-get? :) )

Kdyby to šlo přes apt-get, tak si to systém nainstaluje sám jako závislost, toto je zjevně jiný případ, pokud měl tazatel aktualizovaný systém. Proto to kvůli Chrome lidi instalují z externích balíků, které si stahují odjinud. Stačí trochu lépe specifikovat dotaz tomu googlu.

Matesax

  • Host
Re:chromium
« Odpověď #13 kdy: 27 Dubna 2013, 11:18:15 »
Projdi si ten post v odkazu...

Citace
I just solved it with these commands:
sudo apt-get update
sudo apt-get install libudev0

Navíc si stačí projet repozitář Debianu...

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:chromium
« Odpověď #14 kdy: 27 Dubna 2013, 11:40:28 »
Matesax..... geblina má zjevně Ubuntu 13.04 a Chrome je prostě posrané a závislosti nejdou splnit normální cestou. Ten tvůj odkaz řeší tento balík na předchozí verzi systému a v jiné souvislosti. Ty ty znalosti systému nemáš a špatně se orientuješ v informacích.

aloisam

  • Host
Re:chromium
« Odpověď #15 kdy: 27 Dubna 2013, 12:11:15 »
@geblina

a vyplatí se to? Pokud vím, tak chrome má vlastní flash. Je to poznat? Nebo jsou tam i další vylepšení? Osobně nemám zrovna nainstalovaný ani chromium, tak se mi to nechce zkoušet.. Dík.

geblina

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 326
  • Bez pivka a metalu si svět nedovedu představit.:-)
Re:chromium
« Odpověď #16 kdy: 27 Dubna 2013, 12:34:56 »
Já chtěl hlavně zkusit,zda budu mít stejný problém ze zvětšením přes celou plochu jako u chromia.

geblina

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 326
  • Bez pivka a metalu si svět nedovedu představit.:-)
Re:chromium
« Odpověď #17 kdy: 27 Dubna 2013, 21:36:39 »
tak chrome to dělá bohužel taky  >:(

Vitaa

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 314
Re:chromium
« Odpověď #18 kdy: 27 Dubna 2013, 22:15:40 »
@geblina

a vyplatí se to? Pokud vím, tak chrome má vlastní flash. Je to poznat? Nebo jsou tam i další vylepšení? Osobně nemám zrovna nainstalovaný ani chromium, tak se mi to nechce zkoušet.. Dík.

Ja osobne nikdy rozdil mezi vlastnim flashem co je u chrome a flashpluginem nenasel.. V chromiu mi jedou vsechny chrome pridavky/skiny, takze asi moc velky rozdil nebude.

Intel Core i3-3220, AMD Radeon HD 7770, 8GB RAM - Arch Linux - KDE 4.12

geblina

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 326
  • Bez pivka a metalu si svět nedovedu představit.:-)
Re:chromium
« Odpověď #19 kdy: 27 Dubna 2013, 22:19:37 »
Tak za zkoušku jsem nic nedal.Holt to nevyšlo. :)

Brano (bronix) D.

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
  • Pomali je presne, a presne je rýchlo...
    • Urban Terror Slovakia
Re:chromium
« Odpověď #20 kdy: 28 Dubna 2013, 07:42:40 »
geblina ešte ma niečo napadlo, skús sa odhlásiť a prihlás sa ako hosť do ubuntu a skús ten Chromium spustiť tam či ti tiež ukáže to malé okienko alebo sa ukáže normálne v plnej velikosti, daj vedieť.
Linux hp625 3.8.0-19-generic Athlon i686 GNU/Linux
Ubuntu 13.04 (Raring Ringtail) Unity 7.0.0
Jabber | bronix@jabbim.sk

geblina

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 326
  • Bez pivka a metalu si svět nedovedu představit.:-)
Re:chromium
« Odpověď #21 kdy: 28 Dubna 2013, 09:27:07 »
Člověče tak zatím se to chová normálně,ale to asi do chvíle než zase začnu něco nastavovat. :)

Brano (bronix) D.

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
  • Pomali je presne, a presne je rýchlo...
    • Urban Terror Slovakia
Re:chromium
« Odpověď #22 kdy: 28 Dubna 2013, 09:41:13 »
Takže máme odpoveď. Asi používaš Unity Tweak ktorý ma bugy (sám som ho radšej už ani neinštaloval), tam keď som niečo nastavoval tak mi to rozhodilo cele ubuntu radšej ho ani neinštaluj a moja rada aby si to nemusela cele preinštaluvávať.

Ako prvé ZÁLOHUJ SI VŠETKO POTREBNE NA EXT HDD. Potom správ si nového užívateľa napríklad TESTBUNTU, daj mu práva ako správca (to nezabudni toho správcu aby mal) potom sa don prihlás, ďalej, toho užívateľa ktorého si mala doteraz (asi geblina) vymaž, tam sa ťa opýta či ma zmazať aj všetky súbory ty dáš že áno, následne nato si vytvoríš užívateľa ktorého si práve vymazala (čiže geblina a opäť nezabudni daj ho ako správca), prihlásiš sa don a toho užívateľa čo si vytvorila (TESTUBUNTU) proste vymažeš.

Tweak Ubuntu ani neinštaluj všetko sa dá nastaviť buď to cez Compiz setting alebo dconf editor, ak niečo budeš chcieť nastaviť poradím nie je problém.
Linux hp625 3.8.0-19-generic Athlon i686 GNU/Linux
Ubuntu 13.04 (Raring Ringtail) Unity 7.0.0
Jabber | bronix@jabbim.sk

geblina

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 326
  • Bez pivka a metalu si svět nedovedu představit.:-)
Re:chromium
« Odpověď #23 kdy: 28 Dubna 2013, 09:47:32 »
Jediný co mám instalovaný je ubuntu tweak,ale jedinou operaci kterou provádím přes tento nástroj je údržba systému.Jinak právě přes to radši nic nenastavuju,ale možná jsem něco omylem nastavil.Jinak děkuju za tipy.

Brano (bronix) D.

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
  • Pomali je presne, a presne je rýchlo...
    • Urban Terror Slovakia
Re:chromium
« Odpověď #24 kdy: 28 Dubna 2013, 09:52:52 »
Nie je začo od toho sme tu, ak tak prvú tému tu na fóre edituj a ako predmet na koniec riadku daj [vyriešené] aby bolo jasné že je problém v cajku.

A ako som písal tie všetky tweaky nie sú zlé ale ešte nie sú dokonalé takže ja radšej nastavujem cez CSs (compiz settings) alebo DConf, v týchto veciach ide napríklad nastaviť aj ikonky v launcheru menšie ako 32, ja osobne mam veľkosť na 24 a tak podobne :)
Linux hp625 3.8.0-19-generic Athlon i686 GNU/Linux
Ubuntu 13.04 (Raring Ringtail) Unity 7.0.0
Jabber | bronix@jabbim.sk

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.