Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Prohlížeče WWW, tmavnutí  (Přečteno 1143 krát)

Rover623

Prohlížeče WWW, tmavnutí
« kdy: 01 Května 2013, 11:49:47 »
Takže po postavení posledního počítače (AMD X4, 3GHz) jsem použil na systém SSD disk (AData), ale v tom asi problém nebude. Nicméně po dlouhodobějším používání se objevil problém, který stejně nejsem schopen u majitele nějak reprodukovat abych mohl zkoušet.

Při delším používání se u prohlížeče WWW objevuje na chvilku takové to typické zatmavnutí okna (jako když vám program zamrzne). Je to opravdu na velmi malou chvilku, okno prohlížeče ztmavne a okamžitě se zase rozsvítí.

Prvně jsem myslel, že to dělá Opera, která i přes fakt, že všude jinde to šlo, ukazovala ve flashi pořád avatary. Výměna za FF, ale nic nevyřešila, ten to dělá taky.

Internet je u toho počítače docela pomalý (2MB/s, kabel). Také jsem si všiml, že páteřní router poskytovatele má občas docela velkou prodlevu než požadavek pošle dál. Navíc mu správně nefungují DNS, bylo nutné přepnout na Google DNS, jinak fungovala tak 1/5 stránek. Kromě toho má systém na SSD disku mnohem rychlejší reakce když něco zamrzne, okno zatmavne téměř okamžitě.

Dál jsem hledal různě po fórech a zjistil, že podobné příznaky (náhodné chvilkové zamrznutí programů) pociťují někteří uživatelé (Windows a vlastně i na Fedora fóru jsem něco našel) při zapojení počítače do prodlužovačky s přepěťovou ochranou.

Takže tu mám několik věcí, velmi rychle reagující systém na SSD, počítač zapojený do přepěťové ochrany, velké občasné prodlevy routeru poskytovatele, pomalý internet, špatně fungující DNS poskytovatele (Statická IP, vyřešeno rovnou na domácím routeru nastavením na Google). Výsledkem je to, že okno prohlížeče prostě nahodile mrzne (tmavnou a znovu se rozsvěcují), někdy několikrát za hodinu, někdy jednou za odpoledne.

Takže bych uvítal nějaké další názory čím by tohle chování mohlo být způsobené. Logy jsem prošel a kromě velké prodlevy průchodu požadavku sítí v momentě zmrznutí prohlížeče jsou prázdné.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Prohlížeče WWW, tmavnutí
« Odpověď #1 kdy: 01 Května 2013, 12:12:35 »
Zajímavé... pozoruji stejné chování na FF, teď na to tak koukám, tak tu přepěťovku mám všude taky.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Rover623

Re:Prohlížeče WWW, tmavnutí
« Odpověď #2 kdy: 01 Května 2013, 13:26:04 »
Já tu přepěťovku vyndal (kmital mi obraz na monitoru), dal to normálně do zásuvky nebo do prodlužky (obyčejné), na citlivé věci jsem dal odrušovací kroužky a věci jako různé nestabilizované zdroje (trafa ke starým switchům) jsem dal úplně do jiné zásuvky a přešlo to. Jenže to nelze generalizovat, každá ta přepěťovka je jiná.

Nakonec jsem prohlédl pár starších zdrojů a zjistil, že přepěťová ochrana je celkem zbytečná proprieta pro počítač (normální desktop). Většina kvalitnějších zdrojů má totiž tu přepěťovou ochranu zabudovanou a to jak na vstupu, tak na výstupu.

Navíc pokud elektrárny předělávají elektriku v baráku a při zapínání tam skokově pustí přes 480V, tak už to nezachrání nic.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Prohlížeče WWW, tmavnutí
« Odpověď #3 kdy: 01 Května 2013, 14:14:05 »
Snad ještě zkusit Chrome (nikoliv Chromium) kde je novější Flash, pokud by to ovšem způsoboval on.

Jinak s tímhle čarováním máme taky bohaté zkušenosti, zrovna posledně si někdo stěžoval že mu samovolně na počítači putuje myš do levého horního rohu, u nás jsme však tento problém nepozorovali, tak dostal pro jistotu jinou myš a ještě jednu starožitnou kuličkovou (zbylo nám jich pár krabic) a stále mu u něj doma myš utíkala. Tak se majitel naštval a koupil nový počítač včetně nové myši a klávesnice, a myš stále utíkala... ;D ;D ;D Nakonec si musel udělat kancelář v jiném pokoji. :))
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Rover623

Re:Prohlížeče WWW, tmavnutí
« Odpověď #4 kdy: 01 Května 2013, 14:27:31 »
Chrome mě taky napadl, díky novějšímu flash playeru jde dokonce u Chrome klikat do okna nastavení v Unity a i to něco dělá, na rozdíl od stavu ve všech ostatních prohlížečích kde to pod Unity nereaguje.

Jenže Chrome neprojde, majitel chce konfigurovatelný prohlížeč. Z tohoto hlediska z těch větších prohlížečů vyhovuje pouze Firefox dopovaný doplňky nebo Opera.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Prohlížeče WWW, tmavnutí
« Odpověď #5 kdy: 01 Května 2013, 16:52:03 »
Snad ještě zkusit Chrome (nikoliv Chromium) kde je novější Flash, pokud by to ovšem způsoboval on.

Jinak s tímhle čarováním máme taky bohaté zkušenosti, zrovna posledně si někdo stěžoval že mu samovolně na počítači putuje myš do levého horního rohu, u nás jsme však tento problém nepozorovali, tak dostal pro jistotu jinou myš a ještě jednu starožitnou kuličkovou (zbylo nám jich pár krabic) a stále mu u něj doma myš utíkala. Tak se majitel naštval a koupil nový počítač včetně nové myši a klávesnice, a myš stále utíkala... ;D ;D ;D Nakonec si musel udělat kancelář v jiném pokoji. :))

Hele mě myši utíkala na jednom stoji taky... na diitku ted vychazeji pekne recenze zdroju;)
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.