Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Virtuální tiskárna pdf ?  (Přečteno 1602 krát)

Lubomír Hanuš

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Virtuální tiskárna pdf ?
« kdy: 10 Května 2013, 11:55:37 »
Zdravím, podporuje Ubuntu 13.04 virtuální tiskárny - nejlépe pdf ? Často cestuji a potřebuji si tisknout na ntb "do zásoby" a pak třeba tisknu v práci nebo doma. Veškeré návody teré jsem našel jsou 2-3 roky staré.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Virtuální tiskárna pdf ?
« Odpověď #1 kdy: 10 Května 2013, 12:03:41 »
No a např. LibreOffice export do PDF? Ukládat si to někam stranou a pak to naráz vytisknout?
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Virtuální tiskárna pdf ?
« Odpověď #2 kdy: 10 Května 2013, 12:12:06 »
Ubuntu obsahuje tiskárnu do pdf v základní instalaci. Klasicky Soubor->tisk->do souboru->pdf (používá-li aplikace standardní dialog a ne svuj vlastní)

Že jsi to ani nezkoušel? ;)
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Lubomír Hanuš

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Virtuální tiskárna pdf ?
« Odpověď #3 kdy: 10 Května 2013, 12:28:48 »
jj jsem za v....a  :P
díky - zblblý z windows a hledal jsem furt něco jako pdf creator a ono je to takhle jednoduché ....

uusi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re:Virtuální tiskárna pdf ?
« Odpověď #4 kdy: 04 Listopadu 2015, 00:31:37 »
....jj jsem za v....a  :P
díky - zblblý z windows a hledal jsem furt něco jako pdf creator a ono je to takhle jednoduché ....
Nejste za v...a já si doinstaloval doplněk ukládání do pdf /ve firefoxu / :) a teď tady hledám jestli se někde nedočtu o nějaké virtuální tiskárně kde bych ukládal do pdf :) no a díky i Vám už to taky vím . Ono je to trochu zavádějicí , mě se nabídne moje tiskárna fyzická a tisk do souboru a na ten jsem neklikal teď  jsem kliknul a  zjistil to co vy předloni :) Mám Ubuntu teprve chvíli ale jinak bezva , jen některé věci objevuji , ale to je normální. Každopádně pro běžnou práci kancelář / internet mě vyhovuje Ubuntu mnohem více . Jsou věci kvůli kterým pouštím zatím hdd s win , ale už se mi do toho vůbec nechce . Měl jsem kdysi rád w95,w98 a xp pak už to šlo postupně od desíti k pěti a tohle se mi zase líbí .

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.