Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: počítač se přetěžuje při prohlížení flash videa a při skypování s kamerou  (Přečteno 994 krát)

Andrij

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 33
Vážení uživatelé Ubuntu,

jak jsem již v předmětu napsal, můj laptop se velmi zatěžuje, když např. skypuji s videem nebo prohlížím filmy na netu. Můj procák Core 2 Duo T6670 se při tom využívá na 80% a větráček chodí jak o život. Mám TravelMate 7730G laptop s grafárnou NVidia GeForce 9300m GS, takže počítač je celkem výkonný. Na něm mi běží Ubuntu 10.04, které neaktualizuji, jelikož s tím mám špatné zkušenosti - komp se mi zanáší nepotřebnými programy a je pak pomalejší. 3D akcelerace grafické karty je povolena.

No a na konci typický dotaz - má někdo nápad, proč ten můj komp to tak těžce zpracovává? Co by se dalo konkrétně napravit?
Budu se těšit, pokud mě posunete dál.

Andrij

Citrisin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 138
Já osobně moc neporadím. Za prvé proto že 10.04 je 2 roky starý. Chápu že se držíte zažitého nastavení a nechcete změnu. Z toho se ale odvíjí to že nedochází již skoro vůbec k žádným aktualizacím. Poslední aktualizace tak mohla mít zásadní chybu a opravy se nedočkáte. Nehledě na to že i já na svém pc (viz dole) zaznamenám spuštěný skype. A zrovna u něho pochybuji o bezproblémové dlouhodobější funkčnosti, bude docházet k updatům protokolu bez ohledu na backport. Starší klient tak může začít více vytěžovat linku (net) i procesor. Předpokládám že máte 10.04.3 LTS díky tomu asi neztratíte funkčnost, ale aplikace se vyvíjí a využívají nové vlastnosti knihoven/jádra. Takže na starém systému buď máte starou verzi app, nebo novou. Jedna sama o sobě bude dělat problémy kvůli updatu serverové straně a druhá zase kvůli závislostem.
Má rada? Debian. Nebo nějaká odlehčená distribuce Ubuntu (Xubuntu/Lubuntu), aktuální verze nebo poslední LTS. Už jen kvůli aktuálnějším závislostem. A vždy čistá instalace. Zásadní výkonová změna by byl pouze přechod na Gnome 3, proto XFCE/LXDE. Jinak nevšiml jsem si že by ze strany jádra a jaderných aplikací došlo k nárůstu potřebného výkonu. Mám Ubuntu i na starém pc a i když ho udržuji aktuální tak se vydání od vydání nezpomaluje.
Po hardwarové stránce jinak zkontrolovat průchodnost odvětrávacích cest a pokud máte přístup tak i asi obnovit tepelně vodivou pastu. Ale nevyřeší to problém pokud procesor opravdu jede na 80%.
†Asus M51Va
*Lenovo Ideapad Y580, intel i5 Ivi bridge, Nvidia GTX660, 8GB ram, 32GB ssd (Samsung), 1TB hdd.
Ubuntu 12.10, Gnome shell.

Rover623

Knihovna libvdpau by to měla přenést na grafiku, obvykle je nutné ji doinstalovat ručně

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
odpověděl sis sám
1.
Citace
Na něm mi běží Ubuntu 10.04
nechci říkat, že je špatné, staré atd, ale nové vydání bude lepší, jinak by se s ním nikdo nedělal
2.
Citace
které neaktualizuji
myslíš si, že jsi větší machr, než vývojáři, co vydávají aktualizace? asi ne, když se ptáš  ;) tvrzení
Citace
jelikož s tím mám špatné zkušenosti - komp se mi zanáší nepotřebnými programy
je blbost, nejsi u windows, aby se ti instalovalo co nechceš. Aktualizují se ti jen programy co máš nainstalované a to si ještě můžeš vybrat, uzamknout balíčky atd.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.