Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: RDP-VNC lze přistupovat k ploše stejně jako na win? [Vyřešeno]  (Přečteno 1308 krát)

do2o

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Dobrý den,
přemýšlím o instalaci linuxu na svůj domácí server, kde nyní běží WHS 2011. Jelikož nemám s linuxem velké zkušenosti potřebuji si ověřit, zda poskytuje stejnou funkčnost jako instalovaný windows.
Jedná se o používání RDP, kde se k windows serveru přihlásím přes RDP a na ploše pracuji. Při uzavření RDP (ne odhlášení) mi aplikace zůstanou běžet a při dalším přihlášení mohu pokračovat v práci.
Je stejná funkčnost i na linuxu? Co přesně mám hledat; vnc server, rdp server? O distru přemýšlím o Ubuntu nebo Debianu.
Velice děkuji za odpověď.
« Poslední změna: 27 Května 2013, 17:25:00 od RRadek Neužil »

jmp

  • Host
Re:RDP-VNC lze přistupovat k ploše stejně jako na win?
« Odpověď #1 kdy: 27 Května 2013, 08:09:27 »
v grafice jsem používal https://launchpad.net/freenx resp. freenx od nomachine

v řádce tuším stejně dobře poslouží screen http://sipb.mit.edu/doc/screen/

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:RDP-VNC lze přistupovat k ploše stejně jako na win?
« Odpověď #2 kdy: 27 Května 2013, 08:21:22 »
Můžeš se podívat sem, a načerpat trochu inspirace: http://wiki.ubuntu.cz/programy/internet/vzd%C3%A1len%C3%A1_plocha
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:RDP-VNC lze přistupovat k ploše stejně jako na win?
« Odpověď #3 kdy: 27 Května 2013, 10:30:43 »
Dobrý den,
přemýšlím o instalaci linuxu na svůj domácí server, kde nyní běží WHS 2011. Jelikož nemám s linuxem velké zkušenosti potřebuji si ověřit, zda poskytuje stejnou funkčnost jako instalovaný windows.
Jedná se o používání RDP, kde se k windows serveru přihlásím přes RDP a na ploše pracuji. Při uzavření RDP (ne odhlášení) mi aplikace zůstanou běžet a při dalším přihlášení mohu pokračovat v práci.
Je stejná funkčnost i na linuxu? Co přesně mám hledat; vnc server, rdp server? O distru přemýšlím o Ubuntu nebo Debianu.
Velice děkuji za odpověď.
normalni vnc presne takhle funguje .. kdyz zavres okno (a neodhlasis se) s klientem, tak ta plocha tam pobezi dokud se k ni zase nepripojis ..
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

do2o

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Re:RDP-VNC lze přistupovat k ploše stejně jako na win?
« Odpověď #4 kdy: 27 Května 2013, 15:28:59 »
Vyřešeno -  :) díky za odpovědi. Tohle mi stačí!
« Poslední změna: 27 Května 2013, 15:34:03 od do2o »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.