Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kam si Bluetooth ukládá nastavení? [Vyřešeno]  (Přečteno 2306 krát)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Kam si Bluetooth ukládá nastavení? [Vyřešeno]
« kdy: 31 Května 2013, 11:14:18 »
Tak po dlouhé době si nevím s něčím rady. :'(
Mám instalaci na notebooku 12.04.2 a peru se s Bluetooth, nebudu zde řešit jak jsem ho zprovozňoval jelikož to není podstatné, problém mám totiž úplně jinde. Vše funguje tak jak má ale jen do té doby než kliknu v nabídce "Vpnout:Bluetooth" potom už ho nikdy nezapnu ani po restartu i když rfkill list vypisuje že je vše v pořádku. Zkusil jsem jiné další dva USB adaptéry a stejná situace, vypnu a už tento adaptér na tomto počítači nezapnu.

Zkusil jsem vytvořit nového uživatele a hle zase vše funguje, jenže zase stačí jednou vypnout a tento uživatel už si neškrtne. ???
Říkal jsem si že to možná bude někde v nastavení v domovském adresáři pro daného uživatele, pokusně jsem veškeré skryté soubory a složky hodil do jiné složky tak aby nic nezůstalo ale ani po restartu stále BT nefunguje a pamatuje si že jsem ho už někdy vypnul pro tohoto uživatele. >:(

Má otázka zní: Kam si Bluetooth ukládá nastavení, třeba jaké zařízení jsou spárována atd... ? Předpokládám že by to stačilo vymazat a zase by vše fungovalo...
ps: v /etc/bluetooth/ a domovském adresáři to není...
ps2: Hlavně mi neraďte ať to nevypínám! ;D

[příloha smazaná administrátorem]
« Poslední změna: 31 Května 2013, 15:53:10 od RRadek Neužil »
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

beer

  • Host
Re:Kam si Bluetooth ukládá nastavení?
« Odpověď #1 kdy: 31 Května 2013, 11:45:20 »
Ono asi záleží, jakou implementaci bluetooth používáš. Vše, co souvisí s bluetooth jsem si odinstaloval, tak nevím, jak se ten program nebo daemon jmenuje, jestli je to gnome-bluetooth nebo bluez, blueaman, Předpokládám, že by to v domovském adresáři být mělo, nebo v .config.

Spustit bluetooth příkazem z wiki nejde?
Kód: [Vybrat]
/etc/init.d/bluetooth start
Máš nainstalovaný blueman?
« Poslední změna: 31 Května 2013, 11:48:31 od beer »

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Kam si Bluetooth ukládá nastavení?
« Odpověď #2 kdy: 31 Května 2013, 12:07:33 »
Příkazů jsem zkoušel mraky a taky to tu už neřeším, potřebuji vědět kam se to nastavení v defaultním Ubuntu ukládá?
V ubuntu je předinstalovaný bluez a gnome-bluetooth, ale pokud jsem zkusil naistalovat blueman tak tam v paměti byli spárované zařízení z dřívějška takže to bere nastavení vše z bluez... :-\
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Kam si Bluetooth ukládá nastavení?
« Odpověď #3 kdy: 31 Května 2013, 13:58:32 »
Nepomůže ani purge bluez a gnome-bluetooth a následná instalace...  :-\
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Kam si Bluetooth ukládá nastavení?
« Odpověď #4 kdy: 31 Května 2013, 15:16:36 »
Na mém systému to všechno řeší proces bluetoothd, který používá jen /var/lib/bluetooth/XX:XX:XX:XX:XX:XX/*
Jinak si můžeš spustit
Kód: [Vybrat]
sudo fatrace | grep -i bluea podívat se, jaké soubory používá. Pokud tedy proces, nebo cesta k souboru blue obsahuje.

EDIT: ano, přepínač -i není od věci
« Poslední změna: 31 Května 2013, 15:49:40 od GdH »

beer

  • Host
Re:Kam si Bluetooth ukládá nastavení?
« Odpověď #5 kdy: 31 Května 2013, 15:46:31 »
ještě bych zkusil něco jako:

Kód: [Vybrat]
grep -i blue ~/ -R

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Kam si Bluetooth ukládá nastavení?
« Odpověď #6 kdy: 31 Května 2013, 15:52:44 »
Na mém systému to všechno řeší proces bluetoothd, který používá jen /var/lib/bluetooth/XX:XX:XX:XX:XX:XX/*
Jinak si můžeš spustit
Kód: [Vybrat]
sudo fatrace | grep bluea podívat se, jaké soubory používá. Pokud tedy proces, nebo cesta k souboru blue obsahuje.

Děkuji děkuji děkuji
Stačilo vymazat obsah /var/lib/bluetooth/ a po restartu zase vše funguje.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.