Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nefunguje aktualizácia ani upgrade v 11.04  (Přečteno 1477 krát)

komak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Nefunguje aktualizácia ani upgrade v 11.04
« kdy: 01 Června 2013, 11:39:09 »
Zdravím, prestali mi fungovať aktualizácie na mojom ubuntu 11.04. Zistil som, že na serveri, odkiaľ sa snaží sťahovať aktualizácie (http://sk.archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/), ani adresár napr. natty-security vôbec nie je. Keď som dal vyhľadať najvhodnejší server na updates, tak mi napísal, že nenašiel žiadny. Chcel som aj povýšiť verziu (sudo do-release-upgrade), ale ten mi vypíše, že žiadne nové vydanie nenašiel (No new release found). Vie mi niekto poradiť ako nejako rozumne upgradovať, bez toho aby som musel inštalovať potom všetky aplikácie?

Ďakujem

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Nefunguje aktualizácia ani upgrade v 11.04
« Odpověď #1 kdy: 01 Června 2013, 11:44:02 »
Treba dat old repozitare aby si mohol dalej pouzivat tuto verziu.
http://askubuntu.com/questions/91815/how-to-install-software-or-upgrade-from-old-unsupported-release

Ak chces prejst na najnovsiu tak to bude najspolahlivejsie cistou instalaciou. Ak prejdes iba na dalsiu bude ta onedlho cakat dalsi prechod pretoze tiez skonci podpora.
Pokial neprechadzas pravidelne na najnovsiu verziu tak odporucam 12.04.2 LTS s dlhodobou podporou.
« Poslední změna: 01 Června 2013, 11:49:54 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

komak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re:Nefunguje aktualizácia ani upgrade v 11.04
« Odpověď #2 kdy: 01 Června 2013, 15:05:37 »
Ďakujem, už sa to teraz rozbehlo a aj mi ponúklo aktualizáciu na tú 12.04 TLS, tak som to spustil takto zo systému. Snáď to bude ok.
Pekný deň.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.