Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Xfce 4.8 - conky a problémy s pozadím.  (Přečteno 3112 krát)

majakmp3

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 451
Xfce 4.8 - conky a problémy s pozadím.
« kdy: 04 Června 2013, 10:21:06 »
Zdravím.
V některých verzích Xfce 4.8 (třeba v té verzi, která je obsažena v Xubuntu 12.04.2) je bug, který se projevuje tím, že pseudo průhlednost nefunguje správně. Místo toho, se pro potřeby průhlednosti vybíralo pozadí, vybere se vrstva nad pozadím, což se projevuje třeba u některých konfigurací conky.
Dá se to odstranit třeba tak, že kliknete pravím tlačítkem na plochu, zvolíte Nastavení plochy a dáte zavřít - po chvíli se tím problém vyřeší (do dalšího restartu / odhlášení).
Napsal jsem jednoduchý bash script, který
  • spustí conky s prodlevou 40 sekund
  • Vypne kompozitor
  • Chvíli počká a zase ho zapne

Po spuštění conky problikne obrazovka a problém se tím srovná, což je mnohem pohodlnější nežli při každém spuštění relace opakovat výše popsaný postup.

Stačí tento kód někam uložit, souboru dát příponu sh a ve vlastnostech mu povolit spouštění jako programu. V mém případě jsem tu věc pojmenoval conkystart.sh

Kód: [Vybrat]
#!/bin/bash
conky -p 40
xfconf-query -c xfwm4 -p /general/use_compositing -t bool -s false
sleep 5
xfconf-query -c xfwm4 -p /general/use_compositing -t bool -s true


Potom stačí tímto scriptem spouštět conky.
Pro automatický start aplikace po spuštění systému je třeba tento scritp přidat do automatického startu aplikací:
Xfce -> Nastavení -> Správce nastavení -> relace a spouštění -> Automatický start aplikace -> Přidat

PS: nepoužívám uspávání PC, takže při probuzení to asi fungovat nebude, nemám možnost to vykoušet. Při odhlášení, spuštění i restartu to funguje OK.

[příloha smazaná administrátorem]

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Xfce 4.8 - conky a problémy s pozadím.
« Odpověď #1 kdy: 04 Června 2013, 12:20:07 »
Když používáš kompozitor, nebylo by rozumnější místo pseudoprůhlednosti použít v conky normální průhlednost okna přes rgba?

majakmp3

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 451
Re:Xfce 4.8 - conky a problémy s pozadím.
« Odpověď #2 kdy: 04 Června 2013, 13:23:07 »
Když používáš kompozitor, nebylo by rozumnější místo pseudoprůhlednosti použít v conky normální průhlednost okna přes rgba?
V tomhle konkrétním případě jsem to sice zkoušel, ale nedopadlo to zrovna podle mého očekávání. Pokud jsem použil skutečnou průhlednost, tak byly průhledné i ty podkladové obdelníky pod conky, takže to ztrácelo smysl.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Xfce 4.8 - conky a problémy s pozadím.
« Odpověď #3 kdy: 04 Června 2013, 14:34:44 »
Když používáš kompozitor, nebylo by rozumnější místo pseudoprůhlednosti použít v conky normální průhlednost okna přes rgba?
V tomhle konkrétním případě jsem to sice zkoušel, ale nedopadlo to zrovna podle mého očekávání. Pokud jsem použil skutečnou průhlednost, tak byly průhledné i ty podkladové obdelníky pod conky, takže to ztrácelo smysl.

Nojo vlastně, ono je to tmavé.. Nechápu proč v conky tu grafiku takhle domrvili, smysl to nedává žádný ta implementace.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Xfce 4.8 - conky a problémy s pozadím.
« Odpověď #4 kdy: 04 Června 2013, 16:49:13 »
Implementace pruhlednosti je v conky *dost buggy...ja to vyresil fixnim cernym pozadim a vhodnou tapetou, na ktere to neni videt...
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Avogadrus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 77
Re:Xfce 4.8 - conky a problémy s pozadím.
« Odpověď #5 kdy: 04 Června 2013, 18:14:35 »
mně pomohlo
Kód: [Vybrat]
own_window_argb_visual yes
own_window_type normal
own_window_hints undecorated,below,sticky,skip_taskbar,skip_pager
own_window yes
own_window_transparent yes
own_window_class conky-semi
U12.04; jádro neznámé; XFCE 4.10

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.