Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problem se sekanim her  (Přečteno 1157 krát)

smart734

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Problem se sekanim her
« kdy: 04 Června 2013, 14:03:28 »
Zdravim, mam problem se vsema hrama na linux i windows. (teda tema narocnejsima) Vzdycky, kdyz hraju, tak se to zhruba po 2-5 minutach zacne sekat, chvili se to seka zhruba 2 minuty a pak to jede opet naprosto excelentne a takhle porad dokola. Nejdriv jsem myslel, ze PC swapuje, ale ne, potom jsem zkusil aktualizovat drivery, ted origo od NVidia a stale stejne. Pak jsem sledoval teploty na GPU v domeni, ze se prehriva karta a podtaktuje se, aby se schladila. Takt se vsak v prubehu hrani nezmenil a Max teplota GPU byla 65,4°C, Max teplota CPU 56,2°C. Jedine, ze behem sekani se zvedne zatez procesoru u obou jader na 100%, jinak to bezi zhruba 80% a druhy 40% a stridaji se. Pak jsem jeste zkusil windows. Nainstaloval jsem ho na druhy disk a dela uplne to same.
Nevim, co mam delat, kdyz menim efekty, stiny, cokoliv, stejne se to vzycky zacne sekat.

Sestava:
Zakladni deska > ASUS P5LD2-SE
Processor > Intel Pentium D 2,80 GHz
Graficka karta > NVIDIA GeForce GT 240 /1 Gb pameti/
RAM > 3 Gb /memtest bez chyby/

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re:Problem se sekanim her
« Odpověď #1 kdy: 04 Června 2013, 14:25:14 »
Nepoužívá ta grafická karta ještě něco z RAM? Zkus to zakázat.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

smart734

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re:Problem se sekanim her
« Odpověď #2 kdy: 04 Června 2013, 17:18:15 »
Hledal jsem nastaveni, ale nic jsem nenasel. Ale behem hrani jsem zapnul i sledovani pameti na graficke karte, a kdyz jsem pote koukal do logu, tak nejvice se zaplni pamet 600 MB a nejake drobne, tudiz pameti je dost. Dale jsem zkusil pomoci glxgears vyvolat tento stav, protoze behem hrani je cely PC zpomaleny a tezko se to prepina, nicmene se mi to nepovedlo, ukazovali stale 375 za 5 vterin. Dalsi zvlastni vec je, ze k zasekavani dochazi bez ohledu na to, co se ve hre deje. Kdyz utikam mestem nebo jenom stojim na miste, velmi podobny cas mezi zasekama. Jeste me napadla zvukova karta, ktera je onboard a je analogova. Jinak uz nevim, pripada mi to, jako by se nevyprazdnovala nejaka cache, ktera se zaplni. Nebo treba jestli neni poskozena pamet na graficke karte. Da se nejak zkontrolovat?

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Problem se sekanim her
« Odpověď #3 kdy: 07 Června 2013, 20:12:29 »
Rovano - Jesli máš na mysli něco jako turbo cache, tam bych problém nehledal. Ani nevím, jestli se ta funkce dá vypnout..

smart - glxgears ti kartu nejspíš nevytíží. to spíš lightsmark, nebo jiný bench. ve chvíli kdy se to stane bych sledoval, jestli se provedou nějaký změny ve /var/log/*
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.