Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: zvetseni oddilu ubuntu [vyreseno]  (Přečteno 3442 krát)

TUX IN MACHINE

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 576
zvetseni oddilu ubuntu [vyreseno]
« kdy: 18 Června 2013, 20:47:05 »
Ahoj resim problemek. Gpartedem sem zmensil oddil s win7 a za nim vytvoril prazdnej oddil ale ted potrebuju movnout oddil s ubuntu ktery je ovsem na extended partisne, na to je gparted zrejme kratky? Cim to muzu provest?

[příloha smazaná administrátorem]
« Poslední změna: 19 Června 2013, 15:02:33 od TUX IN MACHINE »

TUX IN MACHINE

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 576
Re:zvetseni oddilu ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 18 Června 2013, 20:49:52 »
ten odil SDA5 potrebuji rozsirit o tech 108GB prazdneho mista

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re:zvetseni oddilu ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 18 Června 2013, 22:36:35 »
Nejdřív musíš rozšířit tu extended partition. Na běžícím systému to ale neuděláš, musíš z LiveCD.

Doporučuji napřed zazálohovat.

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:zvetseni oddilu ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 18 Června 2013, 22:50:47 »
ten odil SDA5 potrebuji rozsirit o tech 108GB prazdneho mista
Já být Tebou zahodím PC i s rukama a s dotazy, které nemají ani hlavu ani patu. Vezmi si literaturu a trošičku studuj, abys věděl, na co se vlastně ptáš. Pak se ptej.

TUX IN MACHINE

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 576
Re:zvetseni oddilu ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 19 Června 2013, 11:56:45 »
tak sem to poresil plnou verzi acronis disk directorem, nezna sice ext4 ale premistit ji umel, ne uz zvetsit to sem musel gpartedem dodatecne samozrejme z liveka. ale domrsil mi par souboru ve win7 oddilu, nechapu proc s nim hejbal mozna sem zapomnel na nejake zaskrtatko, ono to vubec ma divny ovladani ten director, no hlavne ze linux prezil,

TED UZ JEN POTREBUJI PORADIT tohle, posledni oddil na disku mam wsap ale jen 4,2GB tak sem si tam nechal 2 GB mista o ktere ho chci zvetsit. jak to provedu? pujde to z liveka gpartedem?
« Poslední změna: 19 Června 2013, 12:00:04 od TUX IN MACHINE »

TUX IN MACHINE

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 576
Re:zvetseni oddilu ubuntu
« Odpověď #5 kdy: 19 Června 2013, 11:58:43 »
ten odil SDA5 potrebuji rozsirit o tech 108GB prazdneho mista
Já být Tebou zahodím PC i s rukama a s dotazy, které nemají ani hlavu ani patu. Vezmi si literaturu a trošičku studuj, abys věděl, na co se vlastně ptáš. Pak se ptej.

tvou odpoved chapu bud jako pokus o trolling, nebo si nechapavy, ostatni muj dotaz pochopili, ty ne, cim to asi bude? a co ze mas tolik minusu v karme? take ti neco poradim, uz "nerad" rozumbrado!  :P

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re:zvetseni oddilu ubuntu
« Odpověď #6 kdy: 19 Června 2013, 12:43:44 »
jj, půjde to z liveka gpartedem

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:zvetseni oddilu ubuntu
« Odpověď #7 kdy: 19 Června 2013, 14:22:22 »
ten odil SDA5 potrebuji rozsirit o tech 108GB prazdneho mista
Já být Tebou zahodím PC i s rukama a s dotazy, které nemají ani hlavu ani patu. Vezmi si literaturu a trošičku studuj, abys věděl, na co se vlastně ptáš. Pak se ptej.

Podle některých radikálů by se celé tohle forum mohlo nahradit jedinou stránkou s nápisem:

Nevotravujte a všechno si vygooglete nebo nastudujte jinde!

:-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

TUX IN MACHINE

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 576
Re:zvetseni oddilu ubuntu
« Odpověď #8 kdy: 19 Června 2013, 15:01:50 »
ten odil SDA5 potrebuji rozsirit o tech 108GB prazdneho mista
Já být Tebou zahodím PC i s rukama a s dotazy, které nemají ani hlavu ani patu. Vezmi si literaturu a trošičku studuj, abys věděl, na co se vlastně ptáš. Pak se ptej.

Podle některých radikálů by se celé tohle forum mohlo nahradit jedinou stránkou s nápisem:

Nevotravujte a všechno si vygooglete nebo nastudujte jinde!

:-)

PRESNE! :D holt nekomu to vedro leze na mozek, pak ovsem nechapu proc komentuje a "radi" kdyz ho to otravuje :-)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:zvetseni oddilu ubuntu [vyreseno]
« Odpověď #9 kdy: 19 Června 2013, 15:18:01 »
Je pravda že phplus si trochu zatrolil ale pokud se na TUX IN MACHINE podívám z dlouhodobějšího hlediska tak to vypadá že se nejdřív ptá a až potom možná něco hledá.  :)

Ale zrovna proti tomuto příspěvku nic nemám a je to věc co by někdo jiný mohl někdy potřebovat i když je toho plný web. Pokud to má hlavu a patu tak ať se ptá kdo chce na co chce. ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:zvetseni oddilu ubuntu [vyreseno]
« Odpověď #10 kdy: 19 Června 2013, 16:24:18 »
...pokud se na TUX IN MACHINE podívám z dlouhodobějšího hlediska...

To se mi právě nelíbí, sledování kohokoli "z dlouhodobého" hlediska a škatulkování. Škoda, že nejsou dotazy zcela anonymní.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:zvetseni oddilu ubuntu [vyreseno]
« Odpověď #11 kdy: 19 Června 2013, 16:28:55 »
...pokud se na TUX IN MACHINE podívám z dlouhodobějšího hlediska...

To se mi právě nelíbí, sledování kohokoli "z dlouhodobého" hlediska a škatulkování. Škoda, že nejsou dotazy zcela anonymní.

Že jsi se ozval zrovna ty? ;D

Nikomu nebráníme si založit pokaždé jiné jméno pokud se za své příspěvky stydí, a potřebuje se schovávat za anonymitu. ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

beer

  • Host
Re:zvetseni oddilu ubuntu [vyreseno]
« Odpověď #12 kdy: 19 Června 2013, 16:35:38 »
compaq: můžeš si vygenerovat náhodné jméno a přes proxy se zaregistrovat, pokud je logována registrace dle ip adres. Už si nevzpomínám, jestli při registraci je potřeba zadávat a ověřovat e-mail. Pokud ano, tak si koupíš doménu, uděláš si tam doménový koš, a při každé registraci můžeš použít e-mail, který tě zrovna napadne.

Třeba by se to dalo zautomatizovat nějakým scriptem, implementovat čtení captcha kódů, nebo někde jsem četl, že se snad nějací číňani nebo indové na ruční čtení captcha kódů specializují, a že to není tak drahé :).

beer

  • Host
Re:zvetseni oddilu ubuntu [vyreseno]
« Odpověď #13 kdy: 19 Června 2013, 16:39:10 »
Možná by bylo jednodušší si ale měnit jméno, to můžeš po každém dotazu i bez registrace. Přihlašovat se budeš stále stejně, ale jméno si následně nastavíš jiné. Jen je potřeba si nechat stejného avatara, aby se dal tazatel snadno identifikovat :-)

Viz sekce Profil: Nastavení účtu:


Citace
Uživatel
    compaq
Jméno
    compaq
Toto jméno vidí ostatní uživatelé.

« Poslední změna: 19 Června 2013, 16:41:29 od beer »

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:zvetseni oddilu ubuntu [vyreseno]
« Odpověď #14 kdy: 19 Června 2013, 16:41:17 »
compaq: můžeš si vygenerovat náhodné jméno a přes proxy se zaregistrovat, pokud je logována registrace dle ip adres.

Mně to nevadí... jen bych lidi já osobně neškatukoval a omezil bych komentáře typu "vzhledem k tvým znalostem", "podle tvých dotazů", atd. Když někdo potřebuje pomoc, dá se pomoci i bez ajťáckejch kecůch.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:zvetseni oddilu ubuntu [vyreseno]
« Odpověď #15 kdy: 19 Června 2013, 16:44:46 »
Necháme toho klucí... Každý má tak trochu pravdu.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:zvetseni oddilu ubuntu [vyreseno]
« Odpověď #16 kdy: 19 Června 2013, 18:04:41 »
compaq: můžeš si vygenerovat náhodné jméno a přes proxy se zaregistrovat, pokud je logována registrace dle ip adres.

Mně to nevadí... jen bych lidi já osobně neškatukoval a omezil bych komentáře typu "vzhledem k tvým znalostem", "podle tvých dotazů", atd. Když někdo potřebuje pomoc, dá se pomoci i bez ajťáckejch kecůch.
Já nemám nic proti normálním dotazům ale tohle mi připadá poněkud až příliš hloupé. Nejsem ani ajťák ani jsem netrollil, jen jsem chtěl, aby si tazatel uvědomil, že je rozdíl mezi dotazem a jeho s odpuštěním "hloupou" poznámkou. Děkuji.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:zvetseni oddilu ubuntu [vyreseno]
« Odpověď #17 kdy: 19 Června 2013, 19:14:23 »
compaq: můžeš si vygenerovat náhodné jméno a přes proxy se zaregistrovat, pokud je logována registrace dle ip adres.

Mně to nevadí... jen bych lidi já osobně neškatukoval a omezil bych komentáře typu "vzhledem k tvým znalostem", "podle tvých dotazů", atd. Když někdo potřebuje pomoc, dá se pomoci i bez ajťáckejch kecůch.
Já nemám nic proti normálním dotazům ale tohle mi připadá poněkud až příliš hloupé. Nejsem ani ajťák ani jsem netrollil, jen jsem chtěl, aby si tazatel uvědomil, že je rozdíl mezi dotazem a jeho s odpuštěním "hloupou" poznámkou. Děkuji.
;D ;D ;D (obvyklý příspěvek od phplus)
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

TUX IN MACHINE

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 576
Re:zvetseni oddilu ubuntu [vyreseno]
« Odpověď #18 kdy: 20 Června 2013, 19:01:34 »
compaq: můžeš si vygenerovat náhodné jméno a přes proxy se zaregistrovat, pokud je logována registrace dle ip adres.

Mně to nevadí... jen bych lidi já osobně neškatukoval a omezil bych komentáře typu "vzhledem k tvým znalostem", "podle tvých dotazů", atd. Když někdo potřebuje pomoc, dá se pomoci i bez ajťáckejch kecůch.
Já nemám nic proti normálním dotazům ale tohle mi připadá poněkud až příliš hloupé. Nejsem ani ajťák ani jsem netrollil, jen jsem chtěl, aby si tazatel uvědomil, že je rozdíl mezi dotazem a jeho s odpuštěním "hloupou" poznámkou. Děkuji.
;D ;D ;D (obvyklý příspěvek od phplus)

kazdy holt neni tak chytry jako phplus (pominu-li radio)  :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.