Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Přidání ikon disků do Launcheru [VYŘEŠENO :-)))]  (Přečteno 2393 krát)

Petr Valach

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 367
Přidání ikon disků do Launcheru [VYŘEŠENO :-)))]
« kdy: 22 Června 2013, 14:19:04 »
Zdravím po delší době, v posledních dnech jsem si uvědomil, že nevím, co bych dělal, kdybych odstranil ikonu disků z launcheru - jak ji nahodit zpět.

Poradí mi někdo please?

Díky.  :)
« Poslední změna: 22 Června 2013, 21:48:22 od Petr Valach »

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Přidání ikon disků do Launcheru
« Odpověď #1 kdy: 22 Června 2013, 15:05:52 »
Například pomocí nástroje Disky.
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

Deadly

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
Re:Přidání ikon disků do Launcheru
« Odpověď #2 kdy: 22 Června 2013, 15:17:53 »
Jakou ikonu disků? Žádná taková ikona v launcheru standardně není. Ikony zařízení jako externí disky, DVD, USB se zobrazí automaticky po připojení. Lze to změnit přes "MyUnity" (nutno doinstalovat v Centru Softwaru). Normálně je nastaveno "Mounted" a další možnosti jsou Never a Always.
̶I̶n̶t̶e̶l̶ ̶C̶o̶r̶e̶2̶ ̶Q̶u̶a̶d̶ ̶C̶P̶U̶ ̶Q̶9̶4̶0̶0̶ ̶2̶.̶6̶6̶G̶H̶z̶ ̶I̶n̶t̶e̶l̶,̶ ̶4̶ ̶G̶B̶ ̶R̶A̶M̶,̶ ̶G̶e̶F̶o̶r̶c̶e̶ ̶G̶T̶X̶ ̶7̶5̶0̶ ̶T̶i̶,̶ ̶A̶S̶U̶S̶ ̶X̶o̶n̶a̶r̶ ̶D̶S̶,̶ ̶U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶4.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶
Intel Core i5-4690K 3.50GHz, 16 GB RAM, GeForce GTX 1060 6GB, ASUS Xonar DGX, U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶8̶.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶,̶ Ubuntu 22.04 64bit

Petr Valach

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 367
Re:Přidání ikon disků do Launcheru
« Odpověď #3 kdy: 22 Června 2013, 20:28:26 »
Dík. Nevím, jak bych to přes Disky udělal... a My Unity už bohužel pro 12.10 ani 13.04 není k dispozici :-(

ALE UŽ JSEM NA TO PŘIŠEL.

Např. přes dconf - com/cannonical/unity/devices, zmáčknout tlačítko Nastavit na výchozí.

Rover623

Re:Přidání ikon disků do Launcheru [VYŘEŠENO :-)))]
« Odpověď #4 kdy: 22 Června 2013, 22:32:09 »
Ubuntu Tweak nebo třeba CCSM

Petr Valach

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 367
Re:Přidání ikon disků do Launcheru [VYŘEŠENO :-)))]
« Odpověď #5 kdy: 23 Června 2013, 02:41:57 »
Ani v jednom jsem to nenašel :-)))


Ubuntu Tweak nebo třeba CCSM

Rover623

Re:Přidání ikon disků do Launcheru [VYŘEŠENO :-)))]
« Odpověď #6 kdy: 23 Června 2013, 10:37:29 »
Ubuntu Tweak: Vyladění-Unity

CCSM: Pracovní plocha-Ubuntu Unity Plugin

Zrovna v tom CCSM se toho dá nastavit kolem Unity celkem dost, včetně statické barvy Launcheru (od 12.10)

Petr Valach

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 367
Re:Přidání ikon disků do Launcheru [VYŘEŠENO :-)))]
« Odpověď #7 kdy: 23 Června 2013, 16:29:28 »
Ubuntu Tweak: Vyladění-Unity

CCSM: Pracovní plocha-Ubuntu Unity Plugin

Zrovna v tom CCSM se toho dá nastavit kolem Unity celkem dost, včetně statické barvy Launcheru (od 12.10)

Dík, stejně jsem nenašel, ale nevadí  :D v tomto případě bych se spolehnul na dconf.

Mimochodem musím dát za pravdu, Manažer compizu toho fakt nabízí dost a neobešel bych se bez něj. Používám triumvirát Tweak - Unsettings a CCSM. Mohu doporučit. Hlavně nezapomenout dělat profily...

Poznámka bokem, v týdnu jsem si instaloval Ubuntu na novej komp a musím říct, že i když je u mě KDE na prvním místě, tak jsem si Ubu zase celkem dost oblíbil... doporučuju všem věnovat čas zkoumání možnostem nastavení. To Unity skutečně není pitomý, jak si kdekdo myslí. I ty nešťastné posuvníky jsou úžasné, pokud si člověk uvědomí, že fungují jako tlačítka...

Rover623

Re:Přidání ikon disků do Launcheru [VYŘEŠENO :-)))]
« Odpověď #8 kdy: 23 Června 2013, 16:51:12 »
Ty v tom Tweaku pod Unity nevidíš tu položku "Ukazovat ve spouštěči připojená zařízení"

Petr Valach

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 367
Re:Přidání ikon disků do Launcheru [VYŘEŠENO :-)))]
« Odpověď #9 kdy: 23 Června 2013, 18:57:02 »
Ty v tom Tweaku pod Unity nevidíš tu položku "Ukazovat ve spouštěči připojená zařízení"

Fakt ne  :) a v CCSM to samé :)

Ale děkuji, určitě to není taková věc k řešení...

[příloha smazaná administrátorem]

Rover623

Re:Přidání ikon disků do Launcheru [VYŘEŠENO :-)))]
« Odpověď #10 kdy: 23 Června 2013, 19:12:08 »
To je fakt něco, ono to tam jak se zdá po nějakém update 13.04 už fakt není (ze začátku to tam bylo, myslím). Používám 12.04, protože určité věci pro 13.04 nejsou nebo nefungují, takže tohle mi uniklo

Petr Valach

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 367
Re:Přidání ikon disků do Launcheru [VYŘEŠENO :-)))]
« Odpověď #11 kdy: 23 Června 2013, 21:00:15 »
To je fakt něco, ono to tam jak se zdá po nějakém update 13.04 už fakt není (ze začátku to tam bylo, myslím). Používám 12.04, protože určité věci pro 13.04 nejsou nebo nefungují, takže tohle mi uniklo

Pardon, já taky používám 12.10, myslím teda Ubuntu....

Rover623

Re:Přidání ikon disků do Launcheru [VYŘEŠENO :-)))]
« Odpověď #12 kdy: 23 Června 2013, 23:20:30 »
Ale ve 12.10 by to být mělo nebo to možná zmizlo po nějakém updatu. Ve 12.04 to určitě je, viz. příloha

[příloha smazaná administrátorem]

Petr Valach

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 367
Re:Přidání ikon disků do Launcheru [VYŘEŠENO :-)))]
« Odpověď #13 kdy: 24 Června 2013, 01:01:39 »
Ale ve 12.10 by to být mělo nebo to možná zmizlo po nějakém updatu. Ve 12.04 to určitě je, viz. příloha

Ano, potvrzuju, dokonce si to ještě pamatuju, i když jsem to nikdy nevyužil. A mám dojem, že to bylo i v tom CCSM a Unsettings. Na My Unity si už nepamatuju.

Mimochodem z CCSM zmizelo ještě pár dalších věcí, například efekty pro práci s okny (nebo spíš jejich po..rvení), jako je ten vodovodní efekt nebo jak se jmenuje :D Myslím si, že absence těchle věcí je jen dobře, protože fungovaly ne na všech kompech. A myslím si, že vlající okna jsou něčím úplně neúčelným, stejně jako různá stínování apod., pouze žrouti systémových prostředků. Efekty mají být takové, aby pomáhaly (viz HUD, Launcher, zesvětlení/ztmavení v KDE atd.), počítače jsou na práci a je dobré jejich výpočetní výkon věnovat tomu, co má smysl. Ondyno jsem četl v jedné knížce věnované tuningu starých widlí názor, že vypnutí všelijakých grafických blbinek ušetří uživatelům až několik hodin týdně. Docela bych tomu i věřil.

Díky, Rovere...

Rover623

Re:Přidání ikon disků do Launcheru [VYŘEŠENO :-)))]
« Odpověď #14 kdy: 24 Června 2013, 01:38:28 »
Tak Canonical odstranil z Compizu jednak konfliktní věci. Unity je pořád jen plugin do Compizu a brutálně se nevyplatí mu něco vypínat. Zrovna ten plugin pro třesoucí se okna vypínal jiný, který Unity potřebuje.

Ten vodní efekt fungoval divně, u mě to jednou šlo, jednou ne a hlavně si to dělalo co chtělo. Jednou se vlnila obrazovka jen kolem ikonky programu ke kterému jsem to přiřadil, jindy celá obrazovka, na 12.04 jsem to ani nezapínal.

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Přidání ikon disků do Launcheru [VYŘEŠENO :-)))]
« Odpověď #15 kdy: 24 Června 2013, 09:16:06 »
nevím o tom, že by to v Compizu chybělo, v základní instalaci to sice není, ale pomocí Synapticu si doindtaluj rozšíření pro Compiz a tam veškeré efekty jsou.

Rover623

Re:Přidání ikon disků do Launcheru [VYŘEŠENO :-)))]
« Odpověď #16 kdy: 24 Června 2013, 09:29:08 »
Zrovna plugin pro vlnící se okna by měl být v základu

Petr Valach

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 367
Re:Přidání ikon disků do Launcheru [VYŘEŠENO :-)))]
« Odpověď #17 kdy: 24 Června 2013, 22:21:00 »
Aha tak dík :-) nenapadlo mě, že se to dá doinstalovat přes balíčky, to je holt windowsácký atavismus :-)))

Opravdu je velmi rizikové spouštět efekty, které nejsou takříkajíc "výchozí", může se stát všelicos. Třeba zkrachuje Unity.

Řešení? Jak prosté, milý Watsone... Smazat adresář .compiz. A jede se dál.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.