Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: sudo  (Přečteno 2055 krát)

mar.h

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
sudo
« kdy: 09 Července 2013, 05:47:36 »
Dobry den,
mam mensi problem nainstaloval jsem Debian Wheezy a nefunguje mi v nem sudo stale mi to pise ze nejsem root a problem bude oznamen pritom jsem jediny uzivatel v nastaveni uctu jsem ale jako administrator veden instalovat synapticem muzu normalne jen v terminalu me to vubec nefunguje za pravopis se omlouvam momentalne jsem v live Ubuntu ale v anglictine tak nemam hacky a carky                                     Dekuji Martin

mar.h

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
Re:sudo
« Odpověď #1 kdy: 09 Července 2013, 06:11:33 »
Uz je to v poradku neco jsem vygooglil pomohlo to i tak dekuji

Josef

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re:sudo
« Odpověď #2 kdy: 11 Července 2013, 01:54:48 »
Upozorňuji, že i v live prostředí lze bez problémů přepnout klávesnice.
Settings->Hardware->Keyboard->Layout.
Napřed přidat czech a pak ruším english, dělám to tak automaticky, abych si ani v shellu nepletl znaky.

mar.h

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
Re:sudo
« Odpověď #3 kdy: 12 Července 2013, 16:42:57 »
Dobrý den,
 doufám že nevadí že budu pokračovat v tomto tématu i když se netýká suda při náběhu Debianu 7 Wheezy 64 bit se mi zobrazuje Your system does not have system extensions reqiured KVM přitom to tam ještě včera nebylo až dnes vše mi funguje jak má Pulse Audio, Wifi, grafika atd. chtěl jsem jej doinstalovat aptitude install qemu-kvm libvirt-bin ale nic mi to nedoinstalovalo. Jediný program který jsem včera instaloval byl Boxes ale v něm jsem zatím nic nespouštěl Acer Aspire 5738 G Intel® Core™2 Duo CPU T6600  2.20GHz × 2

martin@dhcppc1:~$ egrep -c '(vmx|svm)' /proc/cpuinfo
0
martin@dhcppc1:~$ egrep -c ' lm ' /proc/cpuinfo
2
martin@dhcppc1:~$ uname -m
x86_64
martin@dhcppc1:~$


                                                                                                                                                    Děkuji

« Poslední změna: 12 Července 2013, 16:51:41 od mar.h »

Rover623

Re:sudo
« Odpověď #4 kdy: 12 Července 2013, 22:28:04 »
Zapni v BIOSu podporu pro virtualizaci, tímhle se ti ten systém pokouší říct, že ji nemáš na HW vrstvě puštěnou.

mar.h

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
Re:sudo
« Odpověď #5 kdy: 13 Července 2013, 04:44:24 »
Bohužel tuto možnost nastavení v Biosu nemám více méně jsou tam informace potom nastavit se tam dají jen boot hesla čož mi je k ničemu a bootování ale pokud to není důležité klidně to budu ignorovat vše funguje dobře procesor nijak zběsile nelítá jede na minimum i s RAM a větrák taky téměř nezabere Shell se zobrazuje správně nic se mi neseká ani ve hrách  tak pokud to ten můj notebook nepodporuje není to už žádný mladík tak proč to řešit jen nevím jestli se s tím mám zabývat ještě jsem si s tím totiž nesetkal a Debian mám poprvé více méně kvůli gnome.

Rover623

Re:sudo
« Odpověď #6 kdy: 14 Července 2013, 10:05:18 »
Pokud je to nějaký již hotový počítač, tak je problém, že po vzoru notebooků nejde v BIOSu nastavit skoro nic. Tím spíš tam volby pro CPU ani nejsou.

mar.h

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
Re:sudo
« Odpověď #7 kdy: 14 Července 2013, 12:58:07 »
Tak-že pokud to dobře chápu nemám se tím zabývat v tom notebooku původně byl Windows 7 64 Bit a nepočítal jsem s tím že přejdu nejprve na Ubuntu a poté i na Debian teď už s tím asi nic neudělám třeba časem něco vygooglim ale pokud to můj HW nepodporuje tak to budu klidně ignorovat Debian funguje skvěle a to je hlavní to zobrazování při náběhu systému můžu asi sice zatrhnout ale mi to až zas tak nevadí s Windows jsem si od dob 95 až po Windows 7 užil věcí errorů pádů systému nouzových režimů virů obnovování systému a přeinstalovávaní a soustavného zálohování že pokud to opravdu není důležité tak je mi to celkem fuk a řešit to nebudu.
« Poslední změna: 14 Července 2013, 13:03:39 od mar.h »

Rover623

Re:sudo
« Odpověď #8 kdy: 14 Července 2013, 17:56:23 »
Řešit to nemá cenu, systém tě pouze upozorňuje na fakt, že tvoje CPU podporuje virtualizaci, ale v BIOSu není její podpora zapnutá (což může některým VM počítačům vadit nebo brzdit výkon), ale protože je to notebook kde ti výrobce obecně nedává nyní moc na vybranou co si nastavit, tak to prostě ignoruj. Žíly ti to evidentně netrhá a kdyby ti ta hláška vadila, tak ji prostě překrej Plymouthem

mar.h

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
Re:sudo
« Odpověď #9 kdy: 15 Července 2013, 06:57:48 »
Překrývat to nebudu na co nedívám se na to pokaždé a pár vteřin mě neutrhne alespoň sem tam když na to mrknu tak vím jestli je to O.K. nepotřebuju v notebooku extra akcelerace aby mi to jenom spotřebovávalo v notebooku si Debianu opravdu cením s Shellem vypadá hezky je to rychlé a hlavně baterie mi vydrží asi o 1/25 déle než u Ubuntu ale to je vcelku jedno protože oproti Windows 7 je to u obou téměř dvojnásobek pokud samozřejmě člověk neblbne s kompizem atd. ale ten si klidně odpustím :) 356 RAM ze 4 GB procesor 1-4% ze 2.2 GB dvoujádrového to je luxus o tichém větráku nemluvě když jsem Debian doinstaloval měl jsem strach jestli vůbec ho systém našel a nebo jestli vůbec funguje protože takle potichu jsem ho neslyšel roky Windows do notebooku nepatří Debian a Ubuntu stojí určitě za to si je nainstalovat Windows bych už do notebooku nechtěl ale nic proti němu nemám jen jsou protě lepší varianty které GNU/Linux nabízí a stačí si jen vybrat her dost a stejně na to nemám čas a zlepšil jsem si Britskou Angličtinu Google je super o Němčině nemluvě to mě po letech pracovně čeká  sem tam něco Rusky člověk s Linuxem nezakrní i když na čtení jsem různých návodů línej teď přemýšlým že po letech dokončím Latinu abych to měl lehčí s Italštinou Portugalštinou Španělštinou Ubuntu a Debian mě donutí k tomu co nedokázal žádný profesor :)))) jen tak dál Linux by měl být v každé škole.

MacHala

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1104
  • Big Bro iz watching joo!
    • ZlejT
Re:sudo
« Odpověď #10 kdy: 15 Července 2013, 19:55:12 »
@Rover623:
spatne jsi to cetl, jeho procesor vubec nema hw podporu virtualizace, v BIOSU to tim padem vubec nebude (lm je flag pro 64b, vmx a svm jsou pro intel a amd hw virtualizaci )

@mar.h:
proste odinstaluj vsechny baliky obsahujici ve jmene kvm nebo qemu, stejne jsi to pravdepodobne nainstaloval omylem (jinak bys byval tu hlasku pochopil spravne)...

Prislusnik ligy, za kreativni pouzivani interpunkcnich znamenek, carek, predevsim.
=======================================
Tweetuju jako http://twitter.com/zl8

Rover623

Re:sudo
« Odpověď #11 kdy: 15 Července 2013, 22:16:18 »
Taky teď na to koukám, to má člověk z toho, že má otevřeno 10 aplikací a 30 tabů v FF. Pak se v tom mírně začínám ztrácet

polo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re:sudo
« Odpověď #12 kdy: 20 Července 2013, 09:26:52 »
Podpora virtualizacie nieje pre vetsinu ludi ziadny problem kedze virtualny OS nepouzivaju  , ta hlaska   iba  informuje o tom ,ze virtualizaciu nemas podporovanu alebo v biose povolenu.   Pise to pri zapinani kazdej Ubuntu/xubuntu/lubuntu atd. 13.04  pokjal ju nemas povolenu.
Zbook 14+ SSD,WWAN,DOCK,  DELL U2410
Xubuntu 14.04.1

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.