Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: zálohování externího disku, rozdělení na menší části [vyřešeno]  (Přečteno 2731 krát)

marun

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 601
potřebuju zálohovat všechna data z externího disku (1.3TiB) ale nemám nikde tolik volného místa na jednom disku

existuje nějaký způsob jak ty data kopírovat z disku a okamžitě rozdělovat a ty části za běhu rozkopírovávát na ostatní disky?

na windows bych to udělal we winraru tak že bych nastavil archiv bez komprese a rozdělení po pár giga a pak bych to rozkopírovával
« Poslední změna: 18 Července 2013, 08:13:46 od marun »

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:zálohování externího disku, rozdělení na menší části
« Odpověď #1 kdy: 16 Července 2013, 18:37:33 »
Preco ich jednoducho nezkopirujes? Ak nepouzivas kompresiu tak je to to iste ako ked si vyberies cast dat o velkosti koncoveho ulozneho priestoru a das kopirovat.
Inak ak to chces mat ulozene v jednom subore tak pouzi tar. Vyber data vo velkosti disku kam to budes ukladt. Klikni na ne pravym daj komprimovat(to nech ta nemyli, komprimovat sa nebudu). Zadaj nazov vysledneho suboru, nastav priponu tar, zvol kam to chces ulozit a daj OK.
Pre terminal
http://www.otrekal.info/linux/tar-sprava-archivov/

P.s ako si nastavoval aby sa kazdy vytvoreny subor v rar ukladal na iny disk?(ak som to spravne pochopil)
« Poslední změna: 16 Července 2013, 18:40:29 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

marun

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 601
Re:zálohování externího disku, rozdělení na menší části
« Odpověď #2 kdy: 16 Července 2013, 19:46:50 »
Preco ich jednoducho nezkopirujes?

protože když budu kopírovat složku filmy ktera ma 1TB na několik disků (mám 500GB v jednom PC 500GB v druhém a 200GB+80GB v třetím) budou ty filmy muset po částech kopítovat a zkoušet jestli se tam nevejde ještě jeden a tak ale asi to tak nakonec udělám

P.s ako si nastavoval aby sa kazdy vytvoreny subor v rar ukladal na iny disk?(ak som to spravne pochopil)

nijak musel sem ty výsledné soubory ručně překopírovávat a udržovat na tom disku volné místo

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:zálohování externího disku, rozdělení na menší části
« Odpověď #3 kdy: 16 Července 2013, 19:51:51 »
To co popisujes s rar by mal zvladnut v linuxe 7zip. Ovsem neviem ci je nan dajaka graficka nadstavba. Asi sa to da iba cez terminal.

Tu som nasiel generator prikazu pre 7zip.
http://www.howtoadvice.com/7zipHelper
V prvom okne vyplnis co chces zalohovat. Napriklad ak mas dokumenty v /home/tvoje_meno/filmy Alebo na dalsom disku tak /media/kam_je_ten_disk_pripojeny/filmy.
V druhom okne zadavas kam sa to ma ulozit.
V tretom nastavujes nazov suboru ktori sa vytvori.
Potom nastavujes kompresiu. V tvojom pripade "no compression".
Dalej velkost vyslednych suborov.

Po stlaceni generate command text sa ti pod tym vypise prikaz ktori spustis v terminale.

Ak chces toto vyuzivat musis mat nainstalovany balik p7zip-full.
« Poslední změna: 16 Července 2013, 20:12:14 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

marun

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 601
Re:zálohování externího disku, rozdělení na menší části
« Odpověď #4 kdy: 16 Července 2013, 20:09:35 »
to zkoušel ale ten neumím nastavit bez komprese a by mi to trvalo věčnost

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:zálohování externího disku, rozdělení na menší části
« Odpověď #5 kdy: 16 Července 2013, 20:12:56 »
Doplnil som predchadzajucu odpoved.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

marun

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 601
Re:zálohování externího disku, rozdělení na menší části
« Odpověď #6 kdy: 17 Července 2013, 06:21:46 »
jo díky to je to co potřebuji

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.