Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak dostat z poškozeného disku soubor bookmarks.adr (záložky opery)  (Přečteno 690 krát)

vanad

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 187
Částečně jsem bohužel přemazal systémový disk ext4 a už se rozloučil s většinou dat. Něco jsem získal programem photorec, ale photorec vydoluje soubory jen o určité příponě. V seznamu mi chybí záložky opery - bookmarks.adr. Jak by se dal tento soubor získat? Děkuji za konstruktivní rady (že mám zálohovat už vím).
Ubuntu 18.04 LTS, Intel® Core™ i7-6700 CPU @ 3.40GHz × 8, Intel® HD Graphics 530 (Skylake GT2), www.mineralion.cz, www.vitatrend.cz

beer

  • Host
Re:Jak dostat z poškozeného disku soubor bookmarks.adr (záložky opery)
« Odpověď #1 kdy: 02 Srpna 2013, 09:45:12 »
testdisk, nebo super cool řešení pro operu: používat Opera Link.


vanad

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 187
Re:Jak dostat z poškozeného disku soubor bookmarks.adr (záložky opery)
« Odpověď #2 kdy: 02 Srpna 2013, 13:06:23 »
Díky, ale testdisk mi moc nepomohl. Je nějaké jiné řešení, jak najít konkrétní soubor nebo soubor o příponě adr?
Ubuntu 18.04 LTS, Intel® Core™ i7-6700 CPU @ 3.40GHz × 8, Intel® HD Graphics 530 (Skylake GT2), www.mineralion.cz, www.vitatrend.cz

beer

  • Host
Re:Jak dostat z poškozeného disku soubor bookmarks.adr (záložky opery)
« Odpověď #3 kdy: 02 Srpna 2013, 13:48:03 »
Pokud ani testdisk nepomůže, tak nějaké nástroje forenzní analýzi, zkus dát do googlu a projít odkazy:

ubuntu forensics

zajímavé nástroje:
foremost, scalpel, SANS Investigative Forensics Toolkit - SIFT, Digital Forensics Framework, The Sleuth Kit, Open Computer Forensics Architecture, bulk_extractor, CAINE, Dumpzilla (škoda že není pro Operu).

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.