Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Double commander  (Přečteno 3864 krát)

Triscal

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 51
Double commander
« kdy: 20 Srpna 2013, 09:11:57 »
Ahoj :)
potřebuji radu, ale nevím kloudně ani jak to popsat. Začal jsem používat double commander, ale nevyhovuje mi, že když ho zapnu a začnu psát, automaticky se mi vše píše do příkazového řádku a musím tedy psát příkazy.
Pokud si dobře pamatuji tak Altap Salamander (jen pro windows) fungoval jako "vyhledávač". Když jsem začal psát, bylo to jako v kontaktech na telefonu, napíšete "b" a hodí vás to na první položku začínající "b". Dle mého názoru to děla procházení souboru jednodudšší, protože je nemusím hledat, ale stačí napsat jejich název a kurzor mě to tam ihned hodí, popřípadě do jejich blízkosti.

Nevíte někdo, jak se tato funkce jmenuje, popřípadě jak ji zapnout v double commanderu a nebo musím začít používat něco jiného?

Díky moc za odpověď nevím si s tím rady.
Triscal

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Double commander
« Odpověď #1 kdy: 20 Srpna 2013, 09:33:17 »
Tahle funkce a ještě filtrování tam normálně je. Stačí koukat:
konfigurace-nastavení-klávesy

Teď jsem na Win, tak nevím, jestli to je na Linuxu stejné.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Double commander
« Odpověď #2 kdy: 20 Srpna 2013, 10:05:26 »
Ctrl-S pro rychlé hledání
Ctrl-F pro filtr
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

Triscal

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 51
Re:Double commander
« Odpověď #3 kdy: 21 Srpna 2013, 10:08:15 »
Díky moc, nemohl jsem to najít, neboť jsem ani nevěděl jak se to jmenuje, nebo co mám vlastně hledat. Díky :)

afd

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re:Double commander
« Odpověď #4 kdy: 04 Července 2016, 10:18:27 »
Dobrý den! Nejsem programátor a jsem veskrze počítačově negramotný.

V novém zaměstnání jsem si stáhnul Double Commander. V předchozím mi kolega zprostředkoval návod, jak vytvořit v toolbaru tlačítko na vykopírování plné adresy zvoleného souboru. Tak abych mohl sdílet linky s kolegy, kteří síťové disky mají namapovány pod jiným písmenem nebo vůbec. Tato fce je pro mě životně důležitá.

Dnes bohužel nejsem s to se něčeho podobného na celém internetu dopátrat. Vzpomínám si jenom, že se do text-filu napsalo pár magických formulí a ty se potom v DC přivolaly jako externí command a přiřadila se ikonka.

Můžete mi, prosím, s touto věcí pomoci? Mockrát díky a zdravím!
PS: Mám jak linux, tak virtuální win a používám paralelně oboje.
« Poslední změna: 04 Července 2016, 10:21:55 od afd »

afd

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re:Double commander
« Odpověď #5 kdy: 04 Července 2016, 11:57:52 »
Dobre dopoledne! Odpovidam si sam. Treba to nekomu pomuze:

Napsal jsem skriptik, ktery umi spolu s DoubleCommanderem vlozit sitovou adresu aktualniho souboru do schranky, i pokud je to namapovany disk.

Nastaveni v DoubleCmd: Configuration > Options > Toolbar


Command: cmd
Parameters: /K cd & set FilePath=%p & “cesta_k_souboru_v_priloze”

Priloha: soubor.bat

:: Pastes Path of actual file in DoubleCommander to windows clipboard.

:: Call from DoubleCmd: Command: cmd

::                                                                                                                                                                             Parameters: /K cd & set FilePath=%p & "Path_to_this_script"

 

for /f "tokens=1,2,3 delims= " %%a in ('net use %FilePath:~1,2% ^| findstr /C:"Remote name"') do set ServerName=%%c\

if defined ServerName set FilePath=%FilePath:*:\=%

set FilePath=%FilePath:"=%

echo %ServerName%%FilePath%|clip

exit


Jen v linuxu mi to nechodi. Vedel byste nekdo poradit alespon s tim? Diky moc!

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Double commander
« Odpověď #6 kdy: 04 Července 2016, 13:29:51 »
Možná jste myslel něco jiného, ale cestu lze označit po kliknutí pravým myšítkem na ten zelený řádek s cestou. Pak z toho je normální text.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

afd

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re:Double commander
« Odpověď #7 kdy: 04 Července 2016, 14:08:42 »
Díky za reakci! Bohužel v mém případě dostávám pouze relativní cestu. H:/bla bla bla

afd

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re:Double commander
« Odpověď #8 kdy: 07 Července 2016, 09:56:58 »
Pomůžete mi, prosím, někdo rozchodit to v linuxu?

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Double commander
« Odpověď #9 kdy: 07 Července 2016, 15:16:22 »
Vyznačit soubor, pak stisknout Shift-Ctrl-Enter . To neudělá co potřebuješ?
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

afd

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re:Double commander
« Odpověď #10 kdy: 07 Července 2016, 15:21:57 »
Díky za reakci! Ne. Zkus to. Dává pouze relativní adresu. H:/bla bla bla

Nevěděl by mi někdo poradit, jak -když už jsem si pomohl sám- tu věc rozchodit v linuxu? Věřím, že to pomůže spoustě dalších. Díky!

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
Re:Double commander
« Odpověď #11 kdy: 07 Července 2016, 15:32:14 »
Nediv se, že to dává Windowsí písmenko, když používáš Wine.
Nainstaluj Double Commander jako systémový balík (doublecmd-gtk nebo doublecmd-qt, druhé když máš KDE). Akorát pak nebude fungovat ten skript.
EDIT: Jak máš připojené ty síťové disky? Wine ten přípoj nevidí jako disk.
Kód: [Vybrat]
mount
« Poslední změna: 07 Července 2016, 15:38:00 od Jakub Vaněk »
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

afd

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re:Double commander
« Odpověď #12 kdy: 07 Července 2016, 15:48:11 »
Nejsem ajťák. Takže nevím, co je systémovej balík, ani ty magický slova v kurzívě. A nemám práva nic instalovat. Vlastně ani nechci. Ani nevím, jak jsou připojený disky. Prostě leží za dveřma v bedně "server" a já je tu vidím jako "h, k, n..." popřípadě "//srv-022/... atd"

Můj dotaz zněl - tlačítko do doublecmd, který zprostředkuje absolutní adresu k fajlu?
Odpovědět jsem si musel sám.
Druhej dotaz zněl - tady je funkční vzorek pro win. Umí to někdo upravit pro linux?

Připadám si trochu jako když přijde člověk do prodejny elektro, že chce kabel.
"jé, to je kretén, on něco chce! Jé a ten kretén neví jakou to má impedanci! Nojo, milej pane! To ale musíte přes DIN5! Že nevíte co to je? No to je legrace!"
Takže jeden nakonec hezky poděkuje a jde za někým, kdo opravdu má co je potřeba...

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Double commander
« Odpověď #13 kdy: 08 Července 2016, 10:06:07 »
Správnou cestu dostaneš pouze pokud nainstaluješ doublecmd určený pro linux.
Wine Ti přetransformovává cesty do své vlastní podoby.
Ve virtuálu budou cesty opět poplatné tomu jaký systém v něm máš.
Pokud nemáš práva instalace, tak požádej svého správce systému.
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.