Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Bootování z CD  (Přečteno 1356 krát)

masquarade

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Bootování z CD
« kdy: 21 Srpna 2013, 00:28:12 »
Zdravím všechny. :) Mám problém s nabootováním z CD jakéhokoliv distra Lubuntu, tj. od nejnovějšího 13.04 i každého staršího. Stáhnul jsem ISO liveCD, vypálil, ale za boha mi nechce počítač nabootovat z CD. ISO je stažené v pořádku, vypalování taky proběhlo normálně, ale počítač mi prostě vůbec nic nenačte, při bootu mi tam jen bliká pomlčka a dál se nic neděje, PC stojí. Zkoušel jsem to ve více počítačích, dokonce i vícekrát vypálit i na jiných mechanikádh, ale z CD se instalace, ani spuštění liveCD nepodařilo. Zajímavé je, že když zkusím ten samý obraz dát na bootovací flashku, tak to z flashky jde, akorát počítač, na který potřebuji systém instalnout, flashky nebere. Nevíte někdo v čem by mohl být problém. Samozřejmně, že je boot nastaven primárně z CD... Díky všem za pomoc. :)

jadd

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 977
Re:Bootování z CD
« Odpověď #1 kdy: 21 Srpna 2013, 01:17:41 »
jiné cd nebo sniž rychlost v pálírně.

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re:Bootování z CD
« Odpověď #2 kdy: 21 Srpna 2013, 02:25:55 »
a nebo mas palirnu uz opalenou :)
taky nevydrzi palit donekonecna
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

masquarade

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Bootování z CD
« Odpověď #3 kdy: 21 Srpna 2013, 10:38:58 »
Věřte, že jsem zkoušel vypálit iso i na jiné vypalovačce...a taky na jiná CD. Zkoušel jsem vypálit Slax a ten nabootuju normálně, ale iso s Lubuntu nejde. :( Když ho potom otevřu, jsou na něm ty samé soubory, jako v ISU, data jsou v pořádku. Já jen, jestli se tím někdo nesetkal. Zkoušel jsem to vypálit i ve více programech, tedy Ashampoo, Infra, apod. Všude se obraz normálně vypálí, ale jak chci nabootovat, tak nic.

patapon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 222
Re:Bootování z CD
« Odpověď #4 kdy: 21 Srpna 2013, 11:04:37 »
mozno to vyznie blbo,ale davali ste v programe moznost,napalit bootovatelne cd/dvd?
casto sa stava,ze ludia .iso subor extrahuju,a nasledne tie sobory napalia,ako klasicke datove dvd...
Ubuntu 18.04-64 Bit
Snivam otom,ze Linux bude mat plne podporavatelny Hardware,tak jako je tomu u Windowsu.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Bootování z CD
« Odpověď #5 kdy: 21 Srpna 2013, 13:52:13 »

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

jadd

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 977
Re:Bootování z CD
« Odpověď #6 kdy: 21 Srpna 2013, 14:07:04 »
Citace
mozno to vyznie blbo,ale davali ste v programe moznost,napalit bootovatelne cd/dvd?
Zkoušel jsem vypálit Slax a ten nabootuju normálně, ale iso s Lubuntu nejde. :(

masquarade

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Bootování z CD
« Odpověď #7 kdy: 02 Září 2013, 18:20:07 »
Pánové, díky za pomoc, ale nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem nabootoval přes Xubuntu 10.04 a pak jsem doinstaloval LXDE. Teď mám zas problém s vypínáním počítače, jelikož přes "malovátka" se nechce vypnout PC, pouze přes terminál. Ale s tím si nějak poradím. :-)

František Zatloukal

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1799
    • frantisek.zatloukalu.eu
Re:Bootování z CD
« Odpověď #8 kdy: 02 Září 2013, 18:41:46 »
Pánové, díky za pomoc, ale nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem nabootoval přes Xubuntu 10.04 a pak jsem doinstaloval LXDE. Teď mám zas problém s vypínáním počítače, jelikož přes "malovátka" se nechce vypnout PC, pouze přes terminál. Ale s tím si nějak poradím. :-)

Xubuntu 10.04 již není podporováno a doporučuji provést upgrade na verzi 12.04.
First they ignore you, then they laugh at you,
then they fight you, then you win.
Powered by Fedora 22 | Ubuntu 15.10

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.