Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ekvivalent "Místa v síti"  (Přečteno 959 krát)

to.tak

Ekvivalent "Místa v síti"
« kdy: 22 Srpna 2013, 07:55:50 »
Zdravím,
 Je v linuxu ekvivalent windousácké položky "Místa v síti"  kde bych po rozkliknutí viděl sdílené složky ostatních počítačů v domácnost běžících pod Win7  a Win XP ? ( Na stejném routru. )
Rád bych překopíroval na jiný komp půl disku před novou instalací Lubuntu.
Přes RJ45 kabel to neumím sesíťovat a tahat to přes USB na flešku by byla práce na celý den.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Ekvivalent "Místa v síti"
« Odpověď #1 kdy: 22 Srpna 2013, 08:31:17 »
V Nautilu, vlevo dole je "Procházet síť". Musí být nainstalována Samba. Pro instalaci stačí třeba nasdílet nějaký svůj adresář a systém si o ni řekne sám.

Na Wiki je návod: http://wiki.ubuntu.cz/samba

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

beer

  • Host
Re:Ekvivalent "Místa v síti"
« Odpověď #2 kdy: 22 Srpna 2013, 08:59:45 »
Pozor na ten návod, je poněkud zastaralý. Moc sambě nerozumím, ale některé věci se už řeší jinak, nežli třeba přes username map = /etc/samba/smbusers. Bylo by dobré, kdyby někdo, kdo tomu opravdu rozumí, ten návod aktualizoval.

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Ekvivalent "Místa v síti"
« Odpověď #3 kdy: 22 Srpna 2013, 10:09:44 »
Já jsem vždy sambu jen nainstaloval a rozchodil podle tohoto návodu
http://www.linuxexpres.cz/jak-na-to/jak-v-ubuntu-sdilet-adresare
klikací cestou

to.tak

Re:Ekvivalent "Místa v síti"
« Odpověď #4 kdy: 24 Srpna 2013, 09:52:56 »
Dík za ten návod linuxexpres. Sambu už jsem si kdysi vygooglil, ale skončil jsem s ní na bodu 3 u té chyby. Bohužel jsem tenkrát neměl po ruce tenhle návod a proto jsem byl nucen s tím otravovat tady.
Ještě jednou dík všem.

EDIT:  Tak jsem o krok dál. Samba mi umožnila přidat sožku ke sdílení. Nastavil jsem přístup všem a viditelnost. Sedmičky teď složku v linuxovém notebooku vidí, ale vytrvale hlásí že nemám oprávnění k přístupu. Co dělám blbě?

EDIT.2: Už to běží, problém je že nevím jak se to podařilo. možná pomohl rerstart aplikace  samba. Ik když tam sice volba uložit změny je nejspíš se změny nastavení projeví až po restartu aplikace.

Souhlasím s BEER že by si návody sdílení zasloužily update.
« Poslední změna: 24 Srpna 2013, 12:01:49 od to.tak »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.