Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: [Vyřešeno] Mplayer a špatná DVD  (Přečteno 2298 krát)

Samms

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 297
[Vyřešeno] Mplayer a špatná DVD
« kdy: 07 Září 2013, 17:52:55 »
Dobrý den,
u některých DVD mi Mplayer udělá to, že při volbě DVD://, se načte DVD menu (anebo ani nenačte), vyberu skladbu, video se začne přehrávat, ale neuvěřitelně se seká. Když DVD namountuji a přehraji určitý soubor, jede jako dráha, ale nedá se vůbec pohybovat se v časové ose. (skáče jak chce - a většinou to utne uprostřed) Lze tuto situaci vyřešit?
Děkuji.
« Poslední změna: 11 Září 2013, 21:43:17 od Samms »

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Mplayer a špatná DVD
« Odpověď #1 kdy: 07 Září 2013, 20:33:33 »
Ak sa pri prehravani suboru neda pohybovat tak je pravdepodobne poskodeny. Cize predpokladam ze je poskodene DVD. Skus z neho nachat vytvorit ISO a skus prehrat to. Programy ktore dokazu vytvarat ISO by si snad mohli poradit aj s ciastocne poskodenym DVD. No a ak pojde tak vypalit na nove DVD.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Samms

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 297
Re:Mplayer a špatná DVD
« Odpověď #2 kdy: 07 Září 2013, 20:46:06 »
Ale když to přehraji přes DVD:// tak to jde vždy - jen se to děsně seká... (vypadá to spíše jako gif animace... :) - ale dá se přeskakovat) Jdu zkusit udělat ISO...

Nadpis "... špatná DVD" tma není jen tak... :)

Samms

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 297
Re:Mplayer a špatná DVD
« Odpověď #3 kdy: 07 Září 2013, 20:51:34 »
Ak sa pri prehravani suboru neda pohybovat tak je pravdepodobne poskodeny. Cize predpokladam ze je poskodene DVD. Skus z neho nachat vytvorit ISO a skus prehrat to. Programy ktore dokazu vytvarat ISO by si snad mohli poradit aj s ciastocne poskodenym DVD. No a ak pojde tak vypalit na nove DVD.

Dělám to přes dd - ten asi nic neopraví - a XFburn snad ani neumí udělat ISO. A na stahování máme limit. (3 jsme na něm) Nešlo by to z něčeho, co má LUbuntu?

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Mplayer a špatná DVD
« Odpověď #4 kdy: 07 Září 2013, 21:53:34 »
Aky limit mas? Nemozes nainstalovat ani isomaster? Ten by mal mat par kB.
Inak niesom si isty ale zda sa mi ze DVD nema ziadny specialny format a subory a adresare sa daju len tak kopirovat.
P.s To mas original DVD cez 8GB?
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Samms

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 297
Re:Mplayer a špatná DVD
« Odpověď #5 kdy: 07 Září 2013, 22:19:04 »
Stáhnul jsem - umí to pracovat jen s ISO - ne do něj ukládat... Zmíněné DVD je obyčejné DVD, do kterého je serializován stream z DVD přehravače...

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Mplayer a špatná DVD
« Odpověď #6 kdy: 07 Září 2013, 22:35:34 »
Daj nove - dole don vloz tie subory z dvd cez pridat a daj ulozit ako... Tym vytvoris ISO.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Samms

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 297
Re:Mplayer a špatná DVD
« Odpověď #7 kdy: 07 Září 2013, 23:10:28 »
Problém to nevyřešilo...

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Mplayer a špatná DVD
« Odpověď #8 kdy: 08 Září 2013, 00:36:15 »
Stáhnul jsem - umí to pracovat jen s ISO - ne do něj ukládat... Zmíněné DVD je obyčejné DVD, do kterého je serializován stream z DVD přehravače...
Tym "serializovan" myslis ze tam stale dohravas dalsie casti? Inak povedane dvd je neuzatvorene? To by mohol byt problem.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Samms

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 297
Re:Mplayer a špatná DVD
« Odpověď #9 kdy: 08 Září 2013, 05:51:54 »
Serializace je proces seřazení paralelních dat... Uzavřeno bylo...
« Poslední změna: 08 Září 2013, 06:13:25 od Samms »

Samms

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 297
Re:Mplayer a špatná DVD
« Odpověď #10 kdy: 11 Září 2013, 21:43:02 »
Postačil mencoder... Jen to poškozené rámce přeskakuje - jak tedy přizpůsobit FPS?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.