Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Prava pro dalsiho uzivatele [vyřečeno]  (Přečteno 2806 krát)

paklic9

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Prava pro dalsiho uzivatele [vyřečeno]
« kdy: 07 Října 2013, 21:01:59 »
Dobry den, chtel bych poradit, jak pridat do ubuntu plne prava pro noveho uzivatele. Dosud jsem pouzival root, ale ted jsem zistil, ze k vuli nemu mi nejde auto restart minecraft serveru v jave a nekdo mi rikal, ze je to tim, ze pouzivam uzivatele root a ze si mam zalozit noveho s plnyma pravama, ale ja mam problem s pridanim prav pro noveho uzivatele. :/ Uzivatele jsem vytovril adduser Paklic a pak jsem vyplnil veci na ktere se me to ptalo a po netu jsem se snazil najit jak pridat opravneni, neco jsem nasel, ale nejak mi to nefunguje i kdyz by melo, tak se jdu zeptat tady, protoze uz fakt nevim. Vypada to vse, ze by to melo jet, ale kdyz dam zapnout minecraft server na tom profilu, tak mi to haze errory a stejne mi pride, ze nemam opravneni. S root mi to jde zapnout v poho, takze je to s uzivatelem. Delal jsem to pres visudo. Pokud potrebujete hodim sem co mi to dela, kdyz dam zapnout server.
Tady je obrazek z visudo:

[příloha smazaná administrátorem]
« Poslední změna: 05 Února 2014, 20:41:00 od Petr Merlin Vaněček »

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re:Prava pro dalsiho uzivatele
« Odpověď #1 kdy: 07 Října 2013, 23:39:28 »
Jak zabezpečuješ ten automatickej restart? Lepší vyřešit to, než schvalovat tuhle prasárnu.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

paklic9

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re:Prava pro dalsiho uzivatele
« Odpověď #3 kdy: 08 Října 2013, 20:46:14 »
Tak jsem podle tady navodu udelal prava, ale musel jsem pred kazdy prikaz psat sudo a pak se me to ptalo na heslo porad, takze radsi zustanu u root a stejne auto restart nesel, tak jsem se rozhodl si udelat start.sh a restart.sh a kdyz to pouzivam rucne, tak to funguje, ale potreboval bych, aby to delal cron, vzdy nekdy rano. Snazil jsem se to nastavit a vlozit do etc/crontab, ale kdyz jsem to tam vlozil, tak se to stejne neudelalo v tu danou hodinu. :/ Tohle jsem tam pridal:
05 14 * * * cd /var/minecraft/bukkit && ./restart.sh >/dev/null 2>&1
Poradite, jak udelat, aby to spoustel cron sam? Nekde jsem cetl, ze se to musi pridat jeste nekde jidne, ale nikde jsem nenasel, zadnou vec do jake bych to mohl napsat.
Delal jsem to podle tohodle: https://forums.bukkit.org/threads/little-tutorial-how-to-run-cb-on-linux-server-with-automatic-backup-restart.11004/ , ale neni tam jak udelat cron. :/
Predem dekuji za pomoc.
PS: Tohle uz funguje, jsem si to vyzkousel :) akorat rucne a ted chci aby to delal cron. :/ aby vzdy zapl ./restart.sh
« Poslední změna: 08 Října 2013, 20:53:46 od paklic9 »

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re:Prava pro dalsiho uzivatele
« Odpověď #4 kdy: 08 Října 2013, 20:55:27 »
Edituješ ten crontab takhle?
Kód: [Vybrat]
crontab -e

paklic9

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re:Prava pro dalsiho uzivatele
« Odpověď #5 kdy: 08 Října 2013, 20:58:06 »
Ne, takhle jsem to zkousel, podle navodu, ale nejak mi to nejde, stane se tohle:
Kód: [Vybrat]
root@Vojta:~# crontab -e
no crontab for root - using an empty one
888

A cokoliv tam napis, tak to hodi ?, takze nevim jak to pres to udelat, pokud vis, tak by si mi to prosim mohl napsat. Moc by jsem ti byl vdecny.
Proste normalne jsem si otevrel ten crontab a tam jsem to upravil. :/ Protoze jinak mi to neslo, asi jsem to delal blbe.
« Poslední změna: 08 Října 2013, 21:04:20 od paklic9 »

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re:Prava pro dalsiho uzivatele
« Odpověď #6 kdy: 08 Října 2013, 21:22:37 »
Patrně používáš editor ed, změň si ho na nano.
Kód: [Vybrat]
apt-get install nano
select-editor

paklic9

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re:Prava pro dalsiho uzivatele
« Odpověď #7 kdy: 08 Října 2013, 22:58:00 »
Dekuji moc, fakt diky. Uz vypada ze vse jede. :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.