Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Firefox a univerzální postup na stahování Flash videa bez použití dopňků [vyř]  (Přečteno 5024 krát)

vanad

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 187
Zdarec,

než mi někdo bude radit, ať použiju doplňky, rád bych podotknul, že doplňky jsou to první, které používám, ale na některé stránky prostě nefungují. Prohledal jsem toho na netu dost a zjistil jsem, že stahovat Flash z cache Firefoxu je dosti problém. Poradí mi prosím někdo nějaký univerzální postup, jak stáhnout Flash např.z této stránky? Problém je, že v kódu není ani odkaz na originál stránku Vimea s videem. Počítač video kamsi stahuje, ale do cache Firefoxu to není... Děkuji

EDIT: SPAM
« Poslední změna: 06 Června 2014, 07:43:35 od Martin Šácha »
Ubuntu 18.04 LTS, Intel® Core™ i7-6700 CPU @ 3.40GHz × 8, Intel® HD Graphics 530 (Skylake GT2), www.mineralion.cz, www.vitatrend.cz

vanad

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 187
No, už se mi podařilo stáhnout pomocí doplňku Flash Video Downloader. Bylo potřeba video nejprve spustit a pak už šlo stáhnout. Ale přesto mě vrtá hlavou, proč se video nedá najít v cache Firefoxu. Dá se nějak vystopovat, kam se ukládá?
Ubuntu 18.04 LTS, Intel® Core™ i7-6700 CPU @ 3.40GHz × 8, Intel® HD Graphics 530 (Skylake GT2), www.mineralion.cz, www.vitatrend.cz

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Napsal jsem před časem na toto téma nějaké pojednání a skript, který vytáhne flash nejen z FF, ale i Chrome a Opery. Nefunguje to všude, protože Flashplayer umí i jiné režimy, kde se k obsahu už tak jednoduše nedostaneš, ale na odkazované video funguje. Jen je třeba vždy kopírovat až po uložení celého videa, tudíž pokud kešuje málo dopředu, až po jeho přehrání.
http://gdhnotes.blogspot.cz/2013/03/jak-si-zkopirovat-flash-videa-z-cache.html

daton

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 113
Zdravím
Prosím můžete mi popsat postup jak zprovoznit skript? Vložil jsem ho do adresáře bin ale nefunguje mi i když jsem změnil nastavení adresáře a tento také vytvořil.  Píše mi to tuto chybu
Kód: [Vybrat]
ja@ja-System-Product-Name:/bin$ flv
/bin/flv: řádek 1: #!/bin/bash: Adresář nebo soubor neexistuje

Prosím jak to zprovoznit děkuji

Ještě pro kompletnost adresář jsem vytvořil v /home/vid/flv
a k tomu cestu  dir /home/vid/flv
« Poslední změna: 05 Června 2014, 20:21:36 od daton »

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Ten skript může být kdekoliv, ale když se umístí do některého adresáře, který je v proměnné $PATH, může se spouštět odkudkoliv bez psaní cesty. Každý uživatel může v Ubuntu využít adresáře bin v jeho domovském adresáři (to je to ~/bin, či $HOME/bin). Co se týká cílového adresáře flv, ten si skript vytvoří automaticky vždy na ploše uživatele, který skript spouští a lze to změnit přímo ve skriptu, jak je tam napsáno.

daton

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 113
Dobrý den
jo tak jsem to pochopil správně, i když myslel jsem že se jedná o odresář bin v patě  a tedy jsem tam skrypt musel násilně dostat přes roota. To ae padařilo ale stejně mi to hlásí tu hlášku co jsem uváděl v předchozím příspěvku.
Popravdě tu hlášku nějak nechápu, mám skript v adresáři bin což by tedy asi být nemělo měl by být v bin home ale myslím že by to vadit nemělo. otevřu si tento adresář abych tedy mohl v konzoli zadat pouze flv tedy název skriptu. No a on mi následně napíše
řádek 1: #!/bin/bash: Adresář nebo soubor neexistuje
ale v adresáři vin adresář bash existuje tak proč se mi to toakto projevuje? Je to snad tím že skript i bash adresář je ve stejném adresáři bin?
A proč se vůbech hlásí chyba v zakomentovaném řádku .

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
V skripte ta mriezka na prvom riadku neoznacuje  koment ale v spojeni s ostatkom riadku oznacuje v com sa vykonaju nasledujuce prikazy. V tvojom pripade v BASH.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

jeff

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Kód: [Vybrat]
ja@ja-System-Product-Name:/bin$ flv
/bin/flv: řádek 1: #!/bin/bash: Adresář nebo soubor neexistuje
Prosím jak to zprovoznit děkuji
Ještě pro kompletnost adresář jsem vytvořil v /home/vid/flv
a k tomu cestu  dir /home/vid/flv

Ja som to pochopil takto:
Z výpisu vidím že si uživatel ,,ja,,
vytvor si adresár bin v tvojom domovskom priečinku:   /home/ja/bin
a vlož doňho skopírovaný skript flv.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
... No a on mi následně napíše
řádek 1: #!/bin/bash: Adresář nebo soubor neexistuje
ale v adresáři vin adresář bash existuje tak proč se mi to toakto projevuje? Je to snad tím že skript i bash adresář je ve stejném adresáři bin?
A proč se vůbech hlásí chyba v zakomentovaném řádku .

Musíš tam mít něco špatně, zkus ten skript smazat a zkopírovat ho znovu. Skript je funkční sám ho stále používám a zkusil jsem si ho teď z blogu zkopírovat pro jistotu znovu. Ta chyba je divná, kdyby nenašel interpret, tak by psal něco jiného.

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
a co ti řekne
Kód: [Vybrat]
echo $SHELL?
To jen pro jistotu, kdyby byla nějaká základní chyba v systému.
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

daton

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 113
Zdravím pánové
tak se mi nějak nedaří, popíši vše co jsem děla jestli někde neuvidíte chybu.  Skript jsem si stáhnul a vložil do open office writeru a uložil si ho do vytvořeného adresáře home/ja/bin. Potom jsem otevřel MC a našel si skript. Přihlásil jsem se jako root a přidělil mu práva pro spouštění jako uživateli. No ale když otevřu Byobu terminál. který jsem si nainstaloval pro snadnější ovládání stále nelze spustit. Pořád mi to píše tu hlášku co jsem uvedl.
 
Kód: [Vybrat]
root@ja-System-Product-Name:/home/ja/bin# echo $SHELL
/bin/bash
root@ja-System-Product-Name:/home/ja/bin# flv
/bin/flv: řádek 1: #!/bin/bash: Adresář nebo soubor neexistuje
zkoušel jsem zavolat bash a to šlo.
jinak skript jsem tam vložil v přesně tom stavu co jsem stáhnul tedy takto:

Kód: [Vybrat]
#!/bin/bash

# Skript kopíruje všechna flash videa, kerá nalezne v cache prohížečů
# Opera, Firefox, Chromium a Chrome do zvoleného adresáře

dir="`xdg-user-dir DESKTOP`/flv" # adresář do kterého se videa zkopírují
mkdir -p "$dir"


pgrep -f '([o]perapluginwrapper|[p]lugin-container|[c]hrome.*ppapi|[l]ibflashplayer\.so)'|
 while read pid; do
  if [ -z $1 ]; then
    ls -go /proc/$pid/fd/|
    awk '/Flash/{print $7}'|
    while read file; do
      tfile="$dir/$pid$file.flv"
      cp "/proc/$pid/fd/$file" "$tfile"
      [ -e "$tfile" ] && echo "Vytvořen soubor $tfile"
    done
  elif [ $1 = "-g" ]; then
    sudo ls -go /proc/$pid/fd/|
    awk '/Flash/{print $7}'|
    while read file; do
      tfile="$dir/$pid$file.flv"
      sudo cp "/proc/$pid/fd/$file" "$tfile"
      [ -e "$tfile" ] && echo "Vytvořen soubor $tfile"
      sudo chown $USER:$USER "$tfile"
      sudo chmod 664 "$tfile"
    done
  fi
 done

Prosím zkuste mi poradit co dál díky.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
A jsme doma. Nikdy nepoužívej k editaci skriptů aplikace typu Office, i když to dáš uložit jako holý text, vždy tam nějaký nesmysl přidají. Použij Gedit a začneš fungovat. Schválně se podívej, jak tvůj nefunkční skript vypadá ve skutečnosti:
Kód: [Vybrat]
cat flv

daton

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 113
Zdravím a všem moc děkuji, ano problém byl v editaci pomocí open office. Sice jsem v tom změny nenašel ale po uložení pomocí Geditu skript začal pracovat přesně tak jak píšete. Super ještě jednou moc děkuji  :D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.