Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Pomoc při zprovoznění ffmpeg pro převod z .ts na .avi  (Přečteno 6254 krát)

Pavel D

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
Pomoc při zprovoznění ffmpeg pro převod z .ts na .avi
« kdy: 15 Října 2013, 07:14:53 »
Jelikož jsem úplný začátečník, potřeboval bych pomoci se zprovozněním programu ffmpeg na starém pc. Nainstaloval jsem Linux Puppy 501 ( dle informací z webu založený na Ubuntu ). Pomocí Puppy Universal Installer jsem nainstaloval program ffmpeg ( FFmpeg version SVN-r0.5.1-4:0.5.1-1ubuntu1, Copyright (c) 2000-2009 Fabrice Bellard, et al. ).

U záznamů ze set top boxu ( transport stream .ts ) bych potřeboval jenom změnit kontejner na .avi. AVI vyhovuje naší televizi a dá se bez problémů přehrávat z flashdisku, ts nikoliv.
Když zadám do příkazového řádku

ffmpeg -i "/mnt/sda3/film.ts" "/mnt/sda3/film.avi"

tak se začne záznam enkódovat, což nechci. Chci jenom změnit kontejner bez enkódování, ve Windows ffmpeg používám a tam se zadává -c copy. Tady se ale objeví copy - unreciognized option.

Protože ffmpeg byla teprve jedna z prvních instalací na Linuxu, pro jistotu jsem si uložil screeny instalačních obrazovek ( mj.instalace chybějících knihoven ).

Mohl by někdo poradit ?
Předem děkuji za rady.



Rover623

Re:Pomoc při zprovoznění ffmpeg pro převod z .ts na .avi
« Odpověď #1 kdy: 15 Října 2013, 09:22:27 »
Neber to osobně, ale používání Windows asi způsobuje hloupnutí. Pokud chceš pouze změnit kontajner bez převodu toho videa co je uvnitř, tak prostě přepiš příponu

Pavel D

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
Re:Pomoc při zprovoznění ffmpeg pro převod z .ts na .avi
« Odpověď #2 kdy: 15 Října 2013, 10:24:16 »
Takhle to nejde. Tady je skutečně potřeba změnit kontejner, protože transportní tok televize nepřehraje ( tohle bylo první co jsem zkoušel ). To jde např. u .vob přepsat na .mpg, aby to přehrály některé přehrávače nebo televize.
Myslím, že bude zakopaný pes v těch knihovnách, pro jistotu sem dám výpis z příkazového řádku.

# ffmpeg --help
FFmpeg version SVN-r0.5.1-4:0.5.1-1ubuntu1, Copyright (c) 2000-2009 Fabrice Bellard, et al.
  configuration: --extra-version=4:0.5.1-1ubuntu1 --prefix=/usr --enable-avfilter --enable-avfilter-lavf --enable-vdpau --enable-bzlib --enable-libgsm --enable-libschroedinger --enable-libspeex --enable-libtheora --enable-libvorbis --enable-pthreads --enable-zlib --disable-stripping --disable-vhook --enable-runtime-cpudetect --enable-gpl --enable-postproc --enable-swscale --enable-x11grab --enable-libdc1394 --enable-shared --disable-static
  libavutil     49.15. 0 / 49.15. 0
  libavcodec    52.20. 1 / 52.20. 1
  libavformat   52.31. 0 / 52.31. 0
  libavdevice   52. 1. 0 / 52. 1. 0
  libavfilter    0. 4. 0 /  0. 4. 0
  libswscale     0. 7. 1 /  0. 7. 1
  libpostproc   51. 2. 0 / 51. 2. 0
  built on Mar  4 2010 12:35:30, gcc: 4.4.3
ffmpeg: missing argument for option '--help

Přidal jsem tři obrazovky z instalace, já z toho nic nevykoukám.
Díky.



[příloha smazaná administrátorem]

Rover623

Re:Pomoc při zprovoznění ffmpeg pro převod z .ts na .avi
« Odpověď #3 kdy: 15 Října 2013, 10:28:34 »
Já mám jiný nápad, nainstaluj si program MediaInfo a koukni do toho souboru TS co v něm vlastně je. Jinak na tyhle převody používám program Curlew, což je rozšířená nadstavba nad ffmpeg

Pavel D

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
Re:Pomoc při zprovoznění ffmpeg pro převod z .ts na .avi
« Odpověď #4 kdy: 15 Října 2013, 10:55:26 »
Media Info jsem v Puppy Package Manager nenašel, ale informace o streamu jsem zjistil z přehrávače Xgine ( viz přílohy ). Jeden záznam je v SD rozlišení, tj.MPEG2 750 x 576 a druhý v HD rozlišení, tj.1920 x 1080  h.264/MPEG-4 AVC - běžný záznam z DVB-T ze set top boxu PVR. U záznamu v SD je vidět v Xgine přehrávači obraz, u záznamu v HD ne.
Ani Curlew není obsažen v Puppy Package Manager.

[příloha smazaná administrátorem]

Rover623

Re:Pomoc při zprovoznění ffmpeg pro převod z .ts na .avi
« Odpověď #5 kdy: 15 Října 2013, 12:01:16 »
Curlew najdeš třeba tady http://gtk-apps.org/content/show.php/Curlew?content=155664 v repozitářích Puppy asi nebude, vlastně snad jen Ubuntu má pro něj repozitář na Launchpadu.

Nicméně už něco víme, klasické AVI je formát MPEG4, tudíž to HD video by mělo jít jen po přejmenování, jenže může být problém s rozlišením, podpora u AVI je obvykle jen do 800x600 a většina zařízení kromě toho omezení rozlišením si také nemusí poradit s H264 kodekem.

To první video je celkem logické, kodek MPEG4 (AVI) umí dekódovat i starší formát MPEG2, i když to není úplně optimální, jenže většina přehrávačů hledá v hlavičce souboru určení kodeku. Mělo by tedy stačit změnit příponu a v hlavičce kodeku přepsat ten MPEG2 na MPEG4.

Pavel D

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
Re:Pomoc při zprovoznění ffmpeg pro převod z .ts na .avi
« Odpověď #6 kdy: 15 Října 2013, 14:11:09 »
Zkusil jsem nainstalovat Avidemux ( v Puppy byla verze 2.5.2 ), ale bohužel má asi problémy s videem h.264 ( příloha ). Matně si vzpomínám, že ve Windows HD video chodilo dobře až od 2.6 verze. Avidemux jsem už dříve na XP a Win 7 přestal používat proto, že se u některých záznamů rozjížděl zvuk s obrazem. Proto jsem přešel na ffmpeg, který je zcela bez problémů ( XP i Win 7 ). Proto jsem po ffmpeg sahnul i na Puppy, Linux vidím poprvé pár dnů.
Ty pc chtěli vyhodit z jedné organizace, já jsem ze tří udělal jeden a zkusil Puppy - kvůli tomu, že je celý v RAM. Funguje to neuvěřitelně rychle, přestože PC má 1,5 GHz CPU a 1 GB RAM. S vypětím jsem editoval soubor menu.st,abych nemusel vkládat CD. Podařilo se mi nastavit automatické spouštění Dropboxu ( kvůli synchronizaci s ostatními PC ) a mountování oddílů po startu. Taktéž zápis do souborů zapnutí a vypnutí PC. Ale tuším, že na ffmpeg asi vyhořím.
Instalovat něco mimo Puppy Package Manager nevím jak by dopadlo.
Na druhou stranu je v PC druhý HDD úplně čistý přepsaný nulami, tak se dá v programu Easus přepsat ten s Puppy a začít zase od píky. Vše co jsem dělal mám zdokumentované.

[příloha smazaná administrátorem]

Pavel D

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
Re:Pomoc při zprovoznění ffmpeg pro převod z .ts na .avi
« Odpověď #7 kdy: 16 Října 2013, 08:21:50 »
Ještě jsem zkusil Avidemux ( verze portable pro Windows ) přes Wine Task Manager. U obou rozlišení ( SD i HD ) to normálně zobrazí obraz, jde se pohybovat posuvníkem po časové ose, ale při ukládání se objeví hláška, že nelze otevřít soubor ( příloha ).
Ještě jsem vyzkoušel TS Sniper ( také verze portable pro Windows ) a ten nechce nic zobrazit, že mu chybí ffdshow. Což je jasné, ve Windows musí být před použitím TS Sniperu ffdshow a Haali Media Splitter. Běžně ve Sniperu vystříhávám reklamy z HD záznamů.


[příloha smazaná administrátorem]

Pavel D

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
Re:Pomoc při zprovoznění ffmpeg pro převod z .ts na .avi
« Odpověď #8 kdy: 16 Října 2013, 18:04:31 »
Já jsem s Avidemuxem neuspěl, nechtěl ukládat a několikrát zamrzl.
Tak jsem ještě našel Mencoder ( z Puppy Package Manager ) a s tím jsem zaznamenal první dílčí úspěch, záznam program stream .mpg přeuložil do .avi, .ts, .mp4 i m2v.
Konečně jsem našel volbu v Options - ovc copy a oac copy. Jakmile je něco jiného než copy, začne re-enkódovat - což nechci.
Záznamy ze set top boxu .ts ( v SD i HD rozlišení ) také přeuloží do .avi, .mp4, .mkv, ale ani v set top boxu ani v televizi se nedají přehrát - dají hlášku "formát obrazu není podporován".
V příkazovém řádku je věta
" ODML: Aspect information not ( yet ) available or unspecified, not writting vprp header."
Tato věta ale tam byla i u toho souboru .mpg, který se přeuložil dobře a byl přehratelný v set top boxu i v televizi.
Nainstaloval jsem tedy h.264enc_9.1.5+dfsg, ale výsledek stejný, není to přehratelné v set top boxu ani v televizi - formát obrazu není podporován.



[příloha smazaná administrátorem]

Pavel D

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
Re:Pomoc při zprovoznění ffmpeg pro převod z .ts na .avi
« Odpověď #9 kdy: 17 Října 2013, 10:34:22 »
Pokud si vezmu soubor přeuložený Mencoderem ( video i audio volby copy ), tak v Gspotu je nevyplněný codec ani jeho název. Když vezmu soubor přeuložený programem ffmpeg ve Windows XP, tak je tam codec H264 a name H.264/MPEG-4 AVC. Podívám-li se v programu FourCC Changer, tak u FourCC Description Code není u souboru z Mencoderu nic a souboru z ffmpeg z Windows H264 a u položky FourCC Used Codec u Mencoderu taktéž nic a u ffmpeg Windows taky H264.
Když u souboru z Mencoderu v programu FourCC Changer tyto obě položky vyplním na H264, tak už se dají tyto soubory v televizi přehrávat a ukazují dokonce správné rozlišení ( 1920 x 1080 ). Zvuk se sice trochu rozjíždí s obrazem a nedá se skákat po časové ose, ale pro začátek to stačí.

Pavel D

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
Re:Pomoc při zprovoznění ffmpeg pro převod z .ts na .avi
« Odpověď #10 kdy: 19 Října 2013, 07:22:45 »
Tak se mi to nakonec podařilo vyřešit. Nepřevádím do .avi, ale do .mkv. Pro moje účely je to naprosto jedno, po shlédnutí v televizi se záznamy stejně smažou a televize soubory .mkv přehrává, zvuk přesně sedí s obrazem a jde dobře skákat po časové ose.
Příkazový řádek:
ffmpeg -i „soubor.ts” -vcodec copy -acodec copy „soubor.mkv”
Program ffmpeg ( FFmpeg version SVN-r0.5.1-4:0.5.1-1ubuntu1, Copyright (c) 2000-2009 Fabrice Bellard) byl v repozitáři Puppy Package Manager.
Děkuji všem za spolupráci.

[příloha smazaná administrátorem]

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.