Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: [vyřešeno]Nefuguje Dash po přechodu na 13.10  (Přečteno 1059 krát)

boonn

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 296
  • Urgulak the Great
[vyřešeno]Nefuguje Dash po přechodu na 13.10
« kdy: 21 Října 2013, 15:57:47 »
Zdravím, tak jsem na noťasu přešel z 13.04 na 13.10, přes grafického správce aktualizací to nešlo, několikrát se vždy kousnul a spadnul, tak jsem natvrdo aktualizoval přes apt-get dist-upgrade.

No a výsledek na sebe nenechal dlouho čekat, dash nefunguje.

Povedlo se mi vygooglit, že bych měl zkusit přeinstalovat
Kód: [Vybrat]
unity-place-files a unity-place-applications,v synapticu jsem je našel, ale možno "přeinstalovat" nebyla v menu, tak jsem je jen odinstaloval a pak už v synapticu tyto dvě položky nebyly vůbec.

Pak jsem si zde našel, ež bych měl zkusit přeinstalovat
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install --reinstall unity unity-common unity-lens-applications unity-lens-files unity-lens gwibber unity-lens-music unity-place-applications unity-place-files unity-scope-musicstores unity-services unity-2d unity-2d-launcher unity-2d-launcher unity-2d-panel unity-2d-places unity-2d-spread unity-asset-pool unity-greeter , tak jsem to vše krom tedy unity-place-files a unity-place-applications přeinstaloval a nic.

Ani po restartu, samozřejmě. Ještě jsem zkusil ubuntu-tweak a vyčistit pamět apt, nepotřebné balíky atp., ale ubuntu tweak se z toho vždy kousne. Zvládne jen paměť aplikací atp., sys. jádra, no prostě to v té spodní tabulce, ne.

No, jet bez dashe se nechá, ale uvažuju, že to mám celé špatně a asi vyšantročím prázdné cd, vypálím, nabootuju a přeinstaluju. Možná to bude rychlejší a nervy míň drásající způsob, co myslíte?

ps: u stolního si radši s aktualizací na 13.10 počkám. Btw, jak se povedlo aktualizovat Vám?

Díky za odpovědi.
« Poslední změna: 25 Října 2013, 18:27:02 od urgulak »
The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
   ~ Socrates
 Use linux flarerpg.org - great open source game

Rover623

Re:Nefuguje Dash po přechodu na 13.10
« Odpověď #1 kdy: 21 Října 2013, 22:34:47 »
Vymaž nastavení Compizu

boonn

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 296
  • Urgulak the Great
Re:Nefuguje Dash po přechodu na 13.10
« Odpověď #2 kdy: 25 Října 2013, 18:11:13 »
Vymaž nastavení Compizu

Díky, ale nepomohlo. Ubuntu-tweak mi zapnout šel. V programu ubnutu-tweak šel spustit i úklid. V programu ubnutu-tweak nešel ale spustit úklid "systému". A pořád nejde, po spuštění se kousne. Příčítám to primárnímu problému, špatnému přechodu.

Neexistuje nějaký příkaz, kterým bych přeinstaloval celé buntu, ale nastavení by mi zůstala zachována?

Díky
The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
   ~ Socrates
 Use linux flarerpg.org - great open source game

boonn

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 296
  • Urgulak the Great
Re:Nefuguje Dash po přechodu na 13.10
« Odpověď #3 kdy: 25 Října 2013, 18:26:36 »
Ok, už jsem na to příšel, ve 13.10 už nejsou unity-place-files, a applications, ale unity-scope-home.

Pro ty, kt, by potkal stejný osud - stačí doinstalovat
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install unity-scope-home
příp. pak pro jistotu

Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install ubuntu-desktop^
pro jistotu doinstalování ostatních balíků.

The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
   ~ Socrates
 Use linux flarerpg.org - great open source game

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.