Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: rozkopal jsem si zvuk  (Přečteno 1112 krát)

to.tak

rozkopal jsem si zvuk
« kdy: 22 Října 2013, 08:41:09 »
Zdravím,
mám poměrně novou instalaci Lubuntu tak furt dolaďuju až se mi podařilo něco pěkně rozkopat. Stalo se mi, že mi notebook přehrál jen MP už dříve v kompu uložené zatímco nově stažené a rozbalené viděl systém jen jako prázdné složky. Podle návodů jsem zkusil povolit a doinstalovat nesvobodné doplňky ubuntu ale nepomohlo to.
Teď už nejde nic u čeho je zvuk ( filmy, muzika hry ) ale hárdware problém to není, protože FLASH z internetu online z prohlížeče běží se zvukem.

Co vám sem můám dát za výpis abyste mi dokázali poradit co je blbě?
 
Pro začátek dávám chybový výpis Mplayeru

/usr/bin/mplayer -noquiet -nofs -nomouseinput -sub-fuzziness 1 -identify -slave -vo xv, -nokeepaspect -framedrop -nodr -double -input conf=/usr/share/smplayer/input.conf -stop-xscreensaver -wid 31457313 -monitorpixelaspect 1 -ass -embeddedfonts -ass-line-spacing 0 -ass-font-scale 1 -ass-styles /home/zdenek/.config/smplayer/styles.ass -fontconfig -font Arial -subfont-autoscale 0 -subfont-osd-scale 20 -subfont-text-scale 20 -subcp ISO-8859-1 -subpos 100 -nocache -osdlevel 0 -vf-add screenshot -slices -channels 2 -af equalizer=0:0:0:0:0:0:0:0:0:0 -softvol -softvol-max 110 /home/zdenek/Plocha/Drsnacky-Heat-The-.BRRip.XviD.CZ-.2013.avi

/usr/bin/mplayer: error while loading shared libraries: libcaca.so.0: cannot open shared object file: No such file or directory


to.tak

Re:rozkopal jsem si zvuk
« Odpověď #1 kdy: 29 Října 2013, 09:27:10 »
Zatím teda nikoho nic nenapadlo, přidám pro doplnění že Mplayer hází návratovou chybu 127. Koukal jsem po netu, co k tomu, kde najdu, ale nic moudrýho na mě nevyskočilo.
Ještě jsem neuvedl že mám dvanáctku lubuntu na starým střepu HP evo N1020. Při spuštění Linuxu z CD obraz i zvuk funguje, AVíčka to spustí, ale z instalace už ne.
Je nějaký příkaz na opravu poškozeného systému, nebo to při pokusu o opravu systém prostě bere, "jak sis to nastavil, tak to máš a já ti do toho hrabat nemůžu" ?
« Poslední změna: 29 Října 2013, 09:33:35 od to.tak »

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:rozkopal jsem si zvuk
« Odpověď #2 kdy: 29 Října 2013, 12:12:29 »
opravdu netuším, tohle bude oříšek. Pravděpodobně bude potíž asi v uživatelském nastavení, to otestuješ tak, že se přehlásíš do hosta a otestuj zvuk. Pokud půjde, tak smaž ve svém účtu nastavení. To bývá většinou v /home/uzivatel a je to skrytá složka ctrl+h ti je odkryje. Hledal bych ./pulse
pak se podívej tady
https://wiki.archlinux.org/index.php/PulseAudio_%28%C4%8Cesky%29
máš tam popis pulse a alsa

to.tak

Re:rozkopal jsem si zvuk
« Odpověď #3 kdy: 30 Října 2013, 07:48:10 »
Smůla, i pod účtem hosta hází M.player stejnou chybu.
Asi bude nejrozumnější udělat upgrade na lubuntu 13.10 než něco složitě hledat.
Existuje způsob, jak zvednout verzi a přitom nepřijít o data na systémovém disku?

jmp

  • Host
Re:rozkopal jsem si zvuk
« Odpověď #4 kdy: 30 Října 2013, 09:01:56 »
ano - říká se tomu záloha...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.