Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: VirtualBox a společné sdílení - Vyřešeno!!!  (Přečteno 2199 krát)

tojezdenek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
  • Řekl hospodský Palivec: "Stojí to všechno za h..."
VirtualBox a společné sdílení - Vyřešeno!!!
« kdy: 26 Října 2013, 21:53:34 »
 8) Hojko,

ve svém Linux Xubuntu jsem si nainstaloval Virtualbox a do něj nainstaloval Windows XP. Potom udělal několik klonů - jde mi o systém s označením 01.

V Linux jsem si vytvořil složku Sdílené. Ve Virtualboxu jsem nejdříve nastavil, aby se složka Sdílené automaticky připojovala do XP a následně jsem XP spustil. Po najetí, dle vystudovaných instrukcí z netu i odtud - jsem v Průzkumníku dal v Nástrojích příkaz Připojit sítovou jednotku s tím, aby v XP vznikla jednotka Z a ta byla vlastně složkou Sdílené v Linux a zadal jsem příkaz \\VBOXSVR\Sdílené , klikl jsem na Dokončit a čekal, že k tomu propojení dojde. Opak byl pravdou, k propojení Z se Sdílené nedošlo. Kde dělám chybu? Proč mi to nejde?

Svoji snahu o propojení jsem umístil na net, kde je možno si to stáhnout a prohlédnout - viz. : http://uloz.to/xBZSy3U8/sdilena-slozka-avi

Díky za rady  :-\


Vyřešeno!!!  :o
Lámal jsem si hlavu nad radou - mít nainstalovány Přídavky pro hosta. Coural jsem po netu, co to vlastně je? a našel jsem radu zde - http://wiki.ubuntu.cz/virtualizace/virtualbox , kde se na toto téma píše:
Přídavky pro hosta nainstalujete tak, že při jedoucím virtuálním stroji zvolíte Zařízení → Instalovat Přídavky pro hosta…, případně připojíte tento ISO obraz před spuštěním stroje. Ve Windows se vám spustí instalační průvodce, v Linuxu přejděte na CD a spusťte daný spustitelný soubor.  :P

Vytvořil jsem tedy ISO svého XP, pak při spuštěném VirtualBoxu dal Zařízení, zvolil CD/DVD a dal vybrat obraz svého ISO a nakonec tedy Instalovat přídavky pro hosta. Naskočilo mi okno s instalací programu, to jsem dojel do konce a pak konečně v Průzkumníku dal v Nástrojích příkaz Připojit sítovou jednotku s tím, aby v XP vznikla jednotka Z a ta byla vlastně složkou Sdílené v Linux a zadal jsem příkaz \\VBOXSVR\Sdílené , klikl jsem na Dokončit a čekal, že k tomu propojení dojde, kdy v ten moment došlo k propojení sdíleného Z v XP se složkou Sdílené v Linux. ???

Dovolil jsem si to rozepsat podrobně, aby případně i jiní zájemci nemuseli tápat.

Pokud by někdo mému slovnímu popisu nerozuměl, může si postup prohlédnout zde: http://uloz.to/xaVg77cE/vb-sdileni-slozky-mezi-os-avi

Díky pánové za původní radu a tip -  ;D
« Poslední změna: 27 Října 2013, 09:11:16 od tojezdenek »

bobson41

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Re:VirtualBox a společné sdílení
« Odpověď #1 kdy: 26 Října 2013, 23:19:28 »
Zkus při připojování síťových jednotek v XP použít tlačítko procházet . Máš nainstalovaný přídavky pro hosta ?

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:VirtualBox a společné sdílení
« Odpověď #2 kdy: 26 Října 2013, 23:20:34 »
V XP musis mit nainstalovane Pridavky pro hosta, bez nich to nefunguje.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.