Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: V unity skoro nefunguje klavesnice  (Přečteno 650 krát)

RedMaX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 384
  • Narozen v komunismu, zemřu v komunismu.
V unity skoro nefunguje klavesnice
« kdy: 06 Listopadu 2013, 01:28:10 »
Ahoj,
zkusim to popsat od zacatku:

Mam Ubuntu 13.10 s doinstalovanym KDE, ve kterym normalne pracuju, jenze mam problem, ze v Ubuntu Tweak (asi ten programek znate) je tlacitko "uklidit", kdyz na nej kliknu, tak by to melo vyvolat logovaci dialog, zadam sve heslo a smazou se mi nepotrebne baliky a konfigy. Jenze u me se po kliknuti na to tlacitko nic nestane, proste je to nefunkcni.
1. Kdyby nekdo vedel co s tim, moc by me to potesilo, protoze jsem nic nevygooglil.

Napadlo me, ze se zkusim prepnout do Unity a zkusim to tam, jestli to nebude fungovat. Normalne jsem se odhlasil, prihlasil jsem se do Unity a do dashboardu jsem napsal "Ubuntu-tweak", ale nic to nenaslo. Proste tam zastupce chybi.
2. Jde nejak pridat?


Tak jsem spustil konsoli a chtel tam napsat "ubuntu-tweak" a to uz se dostavam k tomu podstatnemu, proste nic, nefunguje klavesnice, nic to nepise. Vsimnete si, ze v dashboardu to psalo. Tak pustim Firefox a chci hodit do Googlu dotaz, cim to muze bejt, ale klavesnice taky nefunguje. Tak jsem zkusil jeste par aplikaci a nic. Klavesnice funguje jen v tomvyhledavacim policku dashe, ale jinde ne.
3. Jak tu klavesnici zprovoznit?

Predem dik za zodpovezeni jakehokoli z tech dotazu.
« Poslední změna: 07 Listopadu 2013, 15:49:04 od Iwo »

RedMaX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 384
  • Narozen v komunismu, zemřu v komunismu.
Re:Dash nabidka jak pridat ikonu aplikace
« Odpověď #1 kdy: 07 Listopadu 2013, 15:42:50 »
Problem s klavesnici vyresen, v KDE nektere aplikace vypisuji nejkou chybovou hlasku, reseni jsem nasel nekde na Ubuntu Forums (anglickym), smazat z ~./config slozku ibus a jeji podslozku bus.
po prepnuti do unity se slozky zase vytvorili ale ze spatnym opravnenim, jako uzivatel jsem do nich nemel pristup, jen jako sudo. Asi jsou dulezite pro psani v Unity, protoze jakmile jsem ty slozky smazal pod sudo a vytvoril je jako uzivatel a prepnul se do Unity, tak zacala klavesnice fungovat.

(davat vic dotazu do jednoho neni dobry napad, ted uz to vim, trochu jsemto upravil, pokud to nekdo mezitim cetl. zalozim dotaz novy.)
« Poslední změna: 07 Listopadu 2013, 15:50:38 od Iwo »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.