Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: PC 15 let staré nezobrazí bios a pípá [vyřešeno]  (Přečteno 7576 krát)

beer

  • Host
PC 15 let staré nezobrazí bios a pípá [vyřešeno]
« kdy: 21 Listopadu 2013, 10:42:42 »
Z ničeho nic, diskem to není, chová se to tak i při odpojeném disku, ram to také asi není, jsou tam 2 moduly, museli by odejít oba najednou, zkoušel jsem zvlášť jeden i druhý. Zdroj funkční, větrák na CPU se roztočí a pc pípá, takže tam bych chybu asi neviděl. Napadá mne grafika, nebo procesor, nebo komponenta na základní desce. Kondenzátory vypadají OK. Jinou AGP grafiku, abych vyzkoušel, zdali je chyba v ní, nemám. Poradí někdo, v čem by to mohlo být?
« Poslední změna: 25 Listopadu 2013, 01:54:32 od beer »

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:PC 15 let staré nezobrazí bios a pípá
« Odpověď #1 kdy: 21 Listopadu 2013, 11:56:41 »
Pípá jak? Co to je za konkrétní desku? Většinou lze z toho pípání diagnostikovat, co je špatně.
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:PC 15 let staré nezobrazí bios a pípá
« Odpověď #2 kdy: 21 Listopadu 2013, 11:57:11 »
pípá = beep code
takže google a napiš beep code a tvoji desku. Beep code se liší dle výrobce biosu, takže můžeš jít i touto cestou. Pak jen podle sluchu si diagnostikuješ závadu.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:PC 15 let staré nezobrazí bios a pípá
« Odpověď #3 kdy: 21 Listopadu 2013, 12:49:09 »
Bude špatná baterka na BIOS. Vyndejte ji, nahrajde default bios. Po vypnutí se musí postup opakovat, dokud nekoupíte novou baterii. ;)

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

beer

  • Host
Re:PC 15 let staré nezobrazí bios a pípá
« Odpověď #4 kdy: 21 Listopadu 2013, 13:02:24 »
Dík za tip. No, už se k tomu zřejmě nedostanu. PC jsem měl otevřený, ale co je to za desku jsem si nevšimnul. Už ho mám v autě a předám majiteli.

Přesnou verzi biosu si už nepamatuji, možná Phoenix Bios? Zdálo se mi, že to pípalo tak nějak soustavně, to první pípnutí bylo dlouhé, pak to píplo asi 4x a pak zase, nevím :(-

.

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:PC 15 let staré nezobrazí bios a pípá
« Odpověď #5 kdy: 21 Listopadu 2013, 13:14:32 »
Tak trochu bych tušil:
Kód: [Vybrat]
Failure in video system: the video DAC, the monitor detection procedure or the video RAM has failed

Odešla grafická karta?
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

beer

  • Host
Re:PC 15 let staré nezobrazí bios a pípá
« Odpověď #6 kdy: 21 Listopadu 2013, 13:33:30 »
Může být, díky za tip. PC se choval podivně. Byl tam Debian squeeze, kolegyně ho používala na připojení přes Citrix do práce. Aktualizoval se server na novou farmu, která je náročnější na hardware a začaly problémy - Citrix po chvíli zamrznul, že se nedalo nic dělat, třeba ani pohnout myší, pak to restartovala, protože nemohla nic jiného dělat (nebo jiné možnosti neznala).

Vzal jsem si ho k sobě, nahrál wheezy (crunchbang) a nahodil nový citrix, po otestování se to chovalo normálně, až na to, že nefungoval flash player. Ten prý nefungoval ani jí předtím na sqeezu.

Včera, když jsem přišel domů, tak jsem to zapnul a začalo to pípat. Do monitoru signál šel - ale jen černo, žádný text. Přes to pípání se to nedostalo dál. Taky jsem si myslel, že je to grafárnou, ale náhradní jsem právě nenašel, tak jsem to nemohl vyzkoušet. Žádné AGP grafiky se mi doma neválí :(. Ale že to nehlásilo no signal, to mne tedy zaráží. Něco z té grafiky leze, ale obraz to není...

beer

  • Host
Re:PC 15 let staré nezobrazí bios a pípá
« Odpověď #7 kdy: 21 Listopadu 2013, 13:38:02 »
Tak kolegyně to PC už nechce, mám si ho nechat na součástky. Válí se někomu doma zbytečná AGP karta, kterou už nikdy nevyužije?

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:PC 15 let staré nezobrazí bios a pípá
« Odpověď #8 kdy: 21 Listopadu 2013, 14:36:28 »
Tak kolegyně to PC už nechce, mám si ho nechat na součástky. Válí se někomu doma zbytečná AGP karta, kterou už nikdy nevyužije?

Tak asi 20 :D Ale jsem z Brna ...
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

beer

  • Host
Re:PC 15 let staré nezobrazí bios a pípá
« Odpověď #9 kdy: 21 Listopadu 2013, 15:40:38 »
Tak kolegyně to PC už nechce, mám si ho nechat na součástky. Válí se někomu doma zbytečná AGP karta, kterou už nikdy nevyužije?

Tak asi 20 :D Ale jsem z Brna ...
Škoda, to je dálka :). Ještě mrknu raději na tu grafiku, jestli je to skutečně AGP, a ne třeba PCI. Moc se v tom neorientuju, zjistím podle jména, rozhraní vizuálně nepoznám :). Taky spočítám přesně ta pípnutí...

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:PC 15 let staré nezobrazí bios a pípá
« Odpověď #10 kdy: 21 Listopadu 2013, 17:40:31 »
Tak DPD řeší každý problém, ne?
Že by to bylo ještě PCI, tomu moc nevěřím ... přeci jen, to už je skutečně hodně dávno za zenitem :)

Btw. má to ještě s takhle starým PC smysl? Hodil bych to do kopřiv (do ekodvora) a dál se o to nestaral ...
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

beer

  • Host
Re:PC 15 let staré nezobrazí bios a pípá
« Odpověď #11 kdy: 22 Listopadu 2013, 09:32:25 »
Btw. má to ještě s takhle starým PC smysl? Hodil bych to do kopřiv (do ekodvora) a dál se o to nestaral ...

U rodičů brácha skladuje dost starých pc, třeba se dá poskládat z toho něco použitelného. Nedávno jsem dal matce jeden takový komp dohromady a je spokojená - internet jí funguje, skype jí funguje, rychlé je to, libre office tam funguje. Jediné, co nefunguje, tak mechanika a musel jsem vyměnit disk, ten, který tam byl, tak odešel do věčných lovišť.

Tenhle komp se také choval použitelně, dalo se na něm vzdáleně pracovat přes citrix, který ho propojoval s windows serverem 2003, a mne to fungovalo potom i na farmu s windows serverem 2008. Když ho znovu rozchodím, není potřeba ho vyhazovat. Crunchbang si po instalaci při používání řekl asi jen o 200 MB ram, s prohlížečem Google nebo firefoxem to bylo víc, ale ne tolik, že by se využila alespoň polovina z těch 1500 MB ram, které tam jsou. Úzké hrdlo je procesor, který nemá SSE2 a prý díky tomu tam nebude nikdy fungovat flashplayer. Když se spustí browser, tak zatížení procesoru se bohužel šplhá ke 100 %, ale bylo to přes to všechno použitelné. Když diagnostikuji chybu a seženu komponentu, může klidně dalších pár let někomu sloužit.

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:PC 15 let staré nezobrazí bios a pípá
« Odpověď #12 kdy: 22 Listopadu 2013, 12:51:01 »
Nu jak chceš, klidně ti tu GK pošlu, ale skoro bych řekl, že takový stroj si zaslouží odpočinek :)
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

beer

  • Host
Re:PC 15 let staré nezobrazí bios a pípá
« Odpověď #13 kdy: 22 Listopadu 2013, 13:20:48 »
Díky za nabídku, poštovné samozřejmě uhradím :). Ještě mrknu o víkendu, jaká je tam původní grafika :) a na to pípání, jestli to bude mít smysl.

patapon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 222
Re:PC 15 let staré nezobrazí bios a pípá
« Odpověď #14 kdy: 22 Listopadu 2013, 18:21:35 »
a vyrobca BIOSU,nema na svojej stranke pipacie kody, ktore co znamenaju?
to pipanie je nejaky bebep kod (alebo jako sa to pise),a niektory vyrobca na svojej stranke aj vysvetluje, co ktore pipacie kody znamenaju.
napriklad . pip pip piiiiiiip,hlasi ze je nieco z grafikou (to je len priklad).
Ubuntu 18.04-64 Bit
Snivam otom,ze Linux bude mat plne podporavatelny Hardware,tak jako je tomu u Windowsu.

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:PC 15 let staré nezobrazí bios a pípá
« Odpověď #15 kdy: 22 Listopadu 2013, 18:40:23 »
jestli 15 let stara deska pipa, tak ji prosimte vyhod ..
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

petergula

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1016
Re:PC 15 let staré nezobrazí bios a pípá
« Odpověď #16 kdy: 23 Listopadu 2013, 03:35:42 »
jestli 15 let stara deska pipa, tak ji prosimte vyhod ..
myslim, ze je jedno ci pipa alebo nie, treba ju vyhodit :)
Ale aj ja tu mam nasyslene v miestnosti 2x AMD800MHz, 1x Intel P4 1.7GHz, par ntbk pentium M ... To mi pripomenulo ze budem musiet asi upratat.
ntbk Dell 6420 (Amd Ati, Intel i7, 4GB RAM, 256GB SSD ...)
secondary/u svokrovcov:
Xubuntu (64bit) ntbk Asus A6Je (Ati X1450, Intel Core2Duo T5500, 2.5GB RAM ...)

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:PC 15 let staré nezobrazí bios a pípá
« Odpověď #17 kdy: 23 Listopadu 2013, 11:42:04 »
a vyrobca BIOSU,nema na svojej stranke pipacie kody, ktore co znamenaju?
to pipanie je nejaky bebep kod (alebo jako sa to pise),a niektory vyrobca na svojej stranke aj vysvetluje, co ktore pipacie kody znamenaju.
napriklad . pip pip piiiiiiip,hlasi ze je nieco z grafikou (to je len priklad).

Však psal - 1x dlouhé a 4x krátké, dle dokumentace Phoenix se jedná o závadu GK.
Nu ale jak říkám, PC bych prostě nechal odejít do křemíkového nebe. Je to stařeček, zasloužilo by si to.
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:PC 15 let staré nezobrazí bios a pípá
« Odpověď #18 kdy: 23 Listopadu 2013, 12:11:34 »
doufám, že tenhle vztah máš jen k výpočetní technice  ;D

Myghael

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 99
  • Si vis pacem, para bellum.
    • FantasyWiki
Re:PC 15 let staré nezobrazí bios a pípá
« Odpověď #19 kdy: 23 Listopadu 2013, 19:00:50 »
Nu ale jak říkám, PC bych prostě nechal odejít do křemíkového nebe. Je to stařeček, zasloužilo by si to.

Koukám by ses osypal u nás v práci - u mašin (frézy, CNC apod.) kde není PLC, tak tam je dané PCčko, obvykle s procesorem 286 až 386, u větších 486 a jen u těch novějších Pentium I. :D
Lenovo ThinkPad R61 8918DFG Intel Core2Duo T8100 2,1 GHz, 4 GB DDR2-667, Intel 965PM, nVidia NVS140M, Hitachi 160 GB SATA2, Ubuntu Server 14.04.2 LTS x86_64, Xfce + Gnome Classic + awesome
Na serverech Debian Stable x86_64 (doma) nebo AlexanderaServer UNIX (v práci).
Všechny desktopy mám diskless + PXE boot ze serveru - běhá to cca. tak rychle jako klasický HDD.

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:PC 15 let staré nezobrazí bios a pípá
« Odpověď #20 kdy: 23 Listopadu 2013, 19:43:17 »
@Myghael: Ale kdepak - takové instalace mám také, ale jsou to většinou právě taková místa a ta PC na to byla stavěná.
@Cuore: Nu tak tatínka do křemíku neposílám ;)
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

beer

  • Host
Re:PC 15 let staré nezobrazí bios a pípá [vyřešeno]
« Odpověď #21 kdy: 25 Listopadu 2013, 01:50:42 »
Tak grafikou to nebylo, skutečně bios baterka, stačilo jí vyndat a při bootování stisknout F1. Důkladně jsem ho vyčistil (vysál a vyfoukal prach), vyndal bios baterku, vyhodil dvd mechaniku (byla vadná), vyhodil nějaký modem, či co to bylo a teď to funguje. Grafika je tam AGP 8x Nvidia MX4000 a funguje. A zvládne i youtubko, přes minitube, a online hudbu například přes html5.grooveshark.com, během půl minutky nabootuje do plochy, jsem spokojen. Díky všem.

No řekněte, nebyla by škoda tento funkční stroj vyhodit?

« Poslední změna: 25 Listopadu 2013, 01:52:42 od beer »

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:PC 15 let staré nezobrazí bios a pípá [vyřešeno]
« Odpověď #22 kdy: 25 Listopadu 2013, 10:51:50 »
Já jsem prostě dobrej! :D :D :D

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

beer

  • Host
Re:PC 15 let staré nezobrazí bios a pípá [vyřešeno]
« Odpověď #23 kdy: 25 Listopadu 2013, 11:00:57 »
Já jsem prostě dobrej! :D :D :D

Jo, taky sem ti dal k+ ;)

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:PC 15 let staré nezobrazí bios a pípá [vyřešeno]
« Odpověď #24 kdy: 25 Listopadu 2013, 13:18:09 »
a já to nechápu  :D baterku bych opravdu nevybral. Člověk se pořád učí, vždy jsem bral, to, že baterka drží nastavení biosu, pokud se vytluče, tak se jen bious hodí do defaultu a PC poběží. Tak mi to vždy udělalo.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.