Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: [Ubuntu] Omylem přesunut Home Folder, nastali komplikace [HELP!]  (Přečteno 999 krát)

flawlezzcz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Zdravím, omylem jsem přesunul "Home" složku do složky "etc", ale vtu chvíli jsem si toho ještě nevšimnul.
Po pár hodinách jsem z nějakého důvodu restartoval počítač a samozřejmě, už nastaly problémy a uvědomil jsem si co jsem provedl a čím to může být způsobeno.
Nemohl jsem se přihlásit, prostě nic. Nabootoval jsem LIVE verzi Ubuntu a vrátil "Home" složku nazpátek ze složky "etc" a rebootnul.
Přihlásit se už povedlo, ale všechno je vzhůru nohama.
CPU je nad 80%, Temp Temparature 80-85°C, nefunguje žadný desktop launcher, v nastavení uživatelů není evidenovaný můj účet (je to prázdné), nefunkční wifi a zvuk apod.
VŠE JE VZHŮRU NOHAMA!


Byl bych mod vděčný za vaše rady!
Doufám, že nebude nutnost přeinstalaci systému.
Děkuji mnohokrát.

Ubuntu 13.04 x64
« Poslední změna: 23 Listopadu 2013, 22:11:29 od flawlezzcz »

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:[Ubuntu] Omylem přesunut Home Folder, nastali komplikace [HELP!]
« Odpověď #1 kdy: 23 Listopadu 2013, 22:27:52 »
Ak si takto presuval tak mas zle prava na /home a adresare vnom. Prepni sa do root (gksudo nautilus) klikni pravym na /home/tvoje_prihlasovacie meno a nastav si prava vlastnik na seba citanie a zapis a skupina iba citanie. Dole potom klikni na pouzit opravnenia na vybrane subory.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

flawlezzcz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:[Ubuntu] Omylem přesunut Home Folder, nastali komplikace [HELP!]
« Odpověď #2 kdy: 23 Listopadu 2013, 23:31:56 »
Hotovo, a jak se jako timto vyřešil následný problém?
Problémy stále přetrvávají, systém je totalně vzhůru nohama, dokonce nefunguje ani sudo v terminálu.

Citace
sudo: effective uid is not 0, is sudo installed stuid root?

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re:[Ubuntu] Omylem přesunut Home Folder, nastali komplikace [HELP!]
« Odpověď #3 kdy: 23 Listopadu 2013, 23:40:22 »
zkus tohle, ale je to sázka do loterie:

http://askubuntu.com/questions/351410/sudo-is-not-working
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.