Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: debian, windows (vyriešené)  (Přečteno 5006 krát)

feri777

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 94
Re:debian, windows
« Odpověď #25 kdy: 24 Listopadu 2013, 22:45:14 »
a ak vyberiem windows z grubu tak ako som už písal objaví sa to logo windowsu čo je pri načítaní a potom sa reštartuje PC

janek-m

  • Host
Re:debian, windows
« Odpověď #26 kdy: 24 Listopadu 2013, 23:01:44 »
Je zaujímavé, že logo Windowsu nabehne. Ak je poškodený zavádzač, tak Windows nenabehne vôbec. Tak fakt neviem. Nahoď na PC späť Windows 7 a potom sa obnoví Grub aby sa sprístupnil aj Debian. Inak žiaľ poradiť neviem.

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:debian, windows
« Odpověď #27 kdy: 24 Listopadu 2013, 23:03:07 »
Citace
Jak jsem psal, na jeden disk jsem dal dva OS jen jednou a to když jsem s linuxem začínal, od té doby už takovou chybu neudělám.
vidíš ja tiež začínam a spravil som rovnakú chybu :D o tom to je, učiť sa na chybách

No dovolím si přidat jednu radu ze života, dnes než se pustím do takového experimetnu především si k tomu něco přečtu. Udělám tak méně chyb.

A ještě k tomu že to nebootuje z USB, a jak to bootuješ z toho USB ?
dáváš volbu F12 (tak to myslím bývá) a vybíráš, nebo si nastavil boot s USB v biosu

To janek-m ale on tam má W8 ne W7, u těch by problém spíše neměl.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

feri777

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 94
Re:debian, windows
« Odpověď #28 kdy: 24 Listopadu 2013, 23:12:03 »
(F8) a ano ja viem ako sa bootuje z usb :D z usb som aj debiana inštaloval, len ak v debiane pomocou unetbootin spravim windows cd na usb tak sa po nabootovani spustí to unetbootin v ktorom nieje žiadna voľba pre win iba odpočítava od 10 k 0 a potom znovu ako keby tam ani ten windows nebol, to robí problém lebo ak by to šlo normálne tak nabootujem windows a cez konzolu opravím MBR

janek-m

  • Host
Re:debian, windows
« Odpověď #29 kdy: 25 Listopadu 2013, 08:14:40 »
To janek-m ale on tam má W8 ne W7, u těch by problém spíše neměl.

Ja som to zaregistroval  ;) Preto som napísal, aby tam hodil späť WIN 7, ktorý na PC určite bol, keďže WIN 8 má feri777 z torentu  ;D

@feri777 - možno ešte jedna blbá otázka - pri vytváraní bootovateľného USB pre Linux musí byť kľúč naformátovaný na FAT32, ale pre Windows na NTFS. Bol teda kľúč takto naformátovaný?

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:debian, windows
« Odpověď #30 kdy: 25 Listopadu 2013, 08:22:29 »
To janek-m ale on tam má W8 ne W7, u těch by problém spíše neměl.

Ja som to zaregistroval  ;) Preto som napísal, aby tam hodil späť WIN 7, ktorý na PC určite bol, keďže WIN 8 má feri777 z torentu  ;D

Njn, to bylo jen "rýputí"

Stejně ale pokud chce používat W8/W7 měl by mít koupený. Jak jsem dával odkaz lze to koupit za 1500Kč Home/Pro

Používám mimojiné linux právě proto, abych měl vše legální. V dnešní době není nutno stahovat něco z torrentů a používat nelegálně. Ale to je jen můj osobní názor.

Zvláště, když při legálním použití má člověk k dispozici i originální CD/DVD instalační... a nemusí laborovat s nějakými USB

Avšak zásadní chybu udělal tím, že nepoužil samostatný HDD na linux a Windows. Je to pak praktičtější a jednodušší na instalaci.

Osobně si myslím, že mu nezbude nic jiného než ty windows přeinstalovat.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

feri777

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 94
Re:debian, windows
« Odpověď #31 kdy: 25 Listopadu 2013, 22:13:33 »
janek-m: áno bol, už som to vyriešil a díky všetkým

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.