Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: KDE: jak navolit vyskočení aktivované aplikace do popředí?  (Přečteno 5410 krát)

Angry Ubu

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Mám Kubuntu na třech různých strojích, ale všude mi hapruje to, že aktivovaná aplikace (například kliknutím na link v mailu nebo Office se otevře odkaz ve Firefoxu) mi zůstává otevřená na pozadí a neskočí dopředu. Nevíte kde to nastavit?

Je to dost trapná situace, protože často půjčuji ntb na prezentaci ve třídě a každý toto chování očekává, takže stále musím upozorňovat, že se to už otevřelo, jen to musí vyvolat a oni na to hledí co je to za blbost...

Nejhorší je, že někdy to do popředí skákne, ale klíč k tomuto chování jsem nenalezl.

janek-m

  • Host
Re:KDE: jak navolit vyskočení aktivované aplikace do popředí?
« Odpověď #1 kdy: 25 Listopadu 2013, 08:28:02 »
Neviem, či som Vás správne pochopil, ale ide Vám o to, aby sa pri kliknutí na nejaký internetový odkaz či už v dokumente alebo v maili otvorila daná vebová stránka a ukázala sa na popredí? Ak áno, tak toto treba nastaviť vo webovom prehliadači. Napríklad pre Firefox je to: Upraviť → Možnosti → Karty → a tu zafajknúť "Pri otvorení odkazu na novej karte ju preniesť do popredia"

Angry Ubu

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Re:KDE: jak navolit vyskočení aktivované aplikace do popředí?
« Odpověď #2 kdy: 25 Listopadu 2013, 09:06:59 »
Ne, tam jde o to, že to dělá to KDE - s polovinou programů. Když kliknu na soubor *.jpg, tak se mi sice otevře v Geequie, ale na pozadí (takže musím kliknout ještě na ikonu aplikace G. v docku nebo na liště, abych ji vyvolal do popředí a obrázek viděl). Videa se mi kupříkladu otevírají rovnou v aktivním okně, ale textové soubory v ApacheOo bohužel také pouze na pozadí; nejhorší jsou ty odkazy z čehokoliv. Otevřou se ve Firefoxu, bohužel je však nutno okno s FF ještě kliknutím (navíc) aktivovat.

Někdy by to mohlo být i výhodné, ale většinou ne, a každého to chování zaskočí.

Mám rád KDE pro jeho velkou nastavitelnost, ale tohle je fakt trapas - furt na to nemůžu přijít, co s tím!

janek-m

  • Host
Re:KDE: jak navolit vyskočení aktivované aplikace do popředí?
« Odpověď #3 kdy: 25 Listopadu 2013, 10:53:02 »
Tak s týmto problémom som sa nestretol. Všetky aplikácie sa mi vždy otvárali normálne. Nenašiel som v KDE ani také nastavenie, ktoré by mohlo nejak regulovať takéto správanie otvárania aplikácií, ako popisujete. Jedine, čo som riešil bolo otváranie web-stránok cez odkazy napr. v prezentáciách, dokumentoch, v mailoch - tam som naozaj musel kliknúť do spodnej lišty na zminimalizovanú ikonku firefoxu, aby sa zobrazila stránka, ale to som vyriešil vyššie uvedeným postupom.

Tak možno poradia ešte iní užívatelia KDE tu na fóre.

strom01

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 130
Re:KDE: jak navolit vyskočení aktivované aplikace do popředí?
« Odpověď #4 kdy: 25 Listopadu 2013, 18:08:15 »
Zkus se podívat, jestli to máš nastavený jako já:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/37382003/Shared/Dokument-1.pdf

Angry Ubu

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Re:KDE: jak navolit vyskočení aktivované aplikace do popředí?
« Odpověď #5 kdy: 26 Listopadu 2013, 18:36:08 »
Jedine, čo som riešil bolo otváranie web-stránok cez odkazy napr. v prezentáciách, dokumentoch, v mailoch - tam som naozaj musel kliknúť do spodnej lišty na zminimalizovanú ikonku firefoxu, aby sa zobrazila stránka, ale to som vyriešil vyššie uvedeným postupom.
Tak to je přesně to oné :) - jen to nadstavení mám stejně a nezabírá to. Mám dojem, že se to týká i některých jiných aplikací, které nejsou v Kubuntu nativně instalované (což FF není). Že odmítaj poslouchat.

Zkus se podívat, jestli to máš nastavený jako já:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/37382003/Shared/Dokument-1.pdf
Díky, tak jsem se kouknul a mám to stejně. Jednou už sem se tam proklikal a taky jsem si říkal, že to musí být ono... ale nefunguje.

Tak kdyby někdo věděl, byl bych vděčen; sám bych si na to doma zvyknul, ale jelikož to používají vždy noví lidé (půjčuju na prezentace, když někdo nemá svůj NTB), tak je to mate a otvírají stále nové linky, protože se domnívají, že aplikace nezafungovala, někteří ještě drze utrousí "inu linux" a já se pak stydím. Mohl bych přepnout prostředí, ale plasma mi vyhovuje i na demonstraci široké nastavitelnosti a různých frajeřinek, které se lidem líbí, jen tahle otravná prkotina to malinko kazí.

strom01

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 130
Re:KDE: jak navolit vyskočení aktivované aplikace do popředí?
« Odpověď #6 kdy: 26 Listopadu 2013, 19:07:14 »
Pokud to dělají jen některé aplikace, můžeš si to zkusit nastavit u nich extra. Když klikneš pravým tlačítkem nahoru na tiulkový pruh okna a vybereš: Další činnosti - Speciální nastavení aplikace. Tam si s tím zkus pohrát. Mě vadilo u některých programů, že se nemaximalizují po startu a tam jsem to porychtoval a funguje to.

Angry Ubu

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Re:KDE: jak navolit vyskočení aktivované aplikace do popředí?
« Odpověď #7 kdy: 26 Listopadu 2013, 20:19:40 »
Pokud to dělají jen některé aplikace, můžeš si to zkusit nastavit u nich extra. Když klikneš pravým tlačítkem nahoru na tiulkový pruh okna a vybereš: Další činnosti - Speciální nastavení aplikace. Tam si s tím zkus pohrát. Mě vadilo u některých programů, že se nemaximalizují po startu a tam jsem to porychtoval a funguje to.

No já vím. Zkoušel jsem různé možnosti (jinak ta specialní nastavení u oken využívám, třeba pro polohu), ale nedaří se. Podle mě to nemůže být jiná kombinace, než co máš na tom svém obrázku v pdf výše: "Prevence stráty zaměření - vynutit - žádná" - ale to nefunguje.

Nejvíc mě vytáčí ta chaotičnost. Někdy to skočí i několikrát po sobě dopředu a já už se raduju, pak to zas na dlouho dobu přestane; absolutně nedokážu vysledovat čím to je! Stává se to během normální práce, ne když měním nějaká nastavení. Grrr...

strom01

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 130
Re:KDE: jak navolit vyskočení aktivované aplikace do popředí?
« Odpověď #8 kdy: 26 Listopadu 2013, 21:23:48 »
Tak to jsem v koncích. Je divný, že se to děje na více počítačích. Jestli to nebude nějakej bug v Kubuntu. Neumím posoudit, používám jinou distribuci a nikdy jsem se s tím nesetkal.

Vitaa

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 314
Re:KDE: jak navolit vyskočení aktivované aplikace do popředí?
« Odpověď #9 kdy: 26 Listopadu 2013, 21:33:41 »
Bud se jedna o nejaky bug v Kubuntu, nebo by mozna stacilo juknout do ~/.kde4/share/config a zkusit se trosku probrat konfigurakama (kwinrulesrc hodit bokem a zkusit apod..), treba je tam nekde nejaka chybka, a gui to spravne neprepisuje.

Problem co popisujes jsem nikdy nezazil a google o tom taky moc nevi, takze ma urcite cenu to trosku projit. Ja mam v Archu vse nastavene jak strom01.
Intel Core i3-3220, AMD Radeon HD 7770, 8GB RAM - Arch Linux - KDE 4.12

janek-m

  • Host
Re:KDE: jak navolit vyskočení aktivované aplikace do popředí?
« Odpověď #10 kdy: 27 Listopadu 2013, 08:18:02 »
@Angry Ubu: Myslím, že som  našiel možné riešenie problému:
Systémové nastavenia → Správanie okien → tu z ponúkaných možností vybrať "Správanie okien" → Pokročilé → Povoliť dlaždice a ostatné nastavte podľa priloženého obrázka.

Potom urobte pokus s hocijakou prezentáciou alebo textovým súborom, na ktorom sú internetové odkazy. Po tomto nastavení by sa malo internetové okno zobraziť riadne, nie ako zminimalizovaná ikonka. Vyskúšajte  :)

Presne také isté správanie okien, ako ste popisovali, som zistil aj na mojom PC. Doteraz som si to vôbec neuvedomoval, keďže prezentácie a vlastne všetky pracovné dokumenty tvorím hlavne na NTB. Nasadili ste mi chrobáka do hlavy s týmto problémom a hľadal som, v čom to môže byť.  ;D Po uvedenom nastavení tie odkazy začali konečne fungovať. tak dúfam, že to bude šlapať aj u Vás.

[příloha smazaná administrátorem]
« Poslední změna: 27 Listopadu 2013, 21:36:55 od janek-m »

Angry Ubu

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Re:KDE: jak navolit vyskočení aktivované aplikace do popředí?
« Odpověď #11 kdy: 27 Listopadu 2013, 22:10:55 »
@Vitaa:
Přesně toho, že dojde na konfiguráky jsem se bál  :) Dělat tam jen namátkou nějaké změny asi moc nepomůže, ale až budu mít na to víc času - a když to nevyřeším jinak - tak zálohuju a trochu se v tom pohrabu...

@janek-m:
Tak to se možná k něčemu blížíme, protože přesně tu volbu, co je v červeném rámečku, tam vůbec nemám! (Ani není zašedlá, prostě chybí.) To nad tím jo. Mám verzi KDE SC 4.10.5. - Kouknu ještě na ten notebook v práci, o který hlavně jde, ale to teda nevím, jak si vysvětlit!

strom01

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 130
Re:KDE: jak navolit vyskočení aktivované aplikace do popředí?
« Odpověď #12 kdy: 27 Listopadu 2013, 22:51:28 »
Já to ve 4.11.2 taky nemám.

janek-m

  • Host
Re:KDE: jak navolit vyskočení aktivované aplikace do popředí?
« Odpověď #13 kdy: 28 Listopadu 2013, 12:08:22 »
Ja mám KDE 4.8.5 – pôvodné v Kubuntu 12.04.
Ale urobil som pokus s Live DVD Kubuntu 13.10 a otestoval problém s otváraním internetových odkazov. Tá položka v Systémovom nastavení „Správanie okien“ naozaj  chýba. Zistil som ale, že toto správanie má na svedomí Firefox. Ak sa zmení v systémovom nastavení iný prehliadač, buď štandardne nainštalovaný Rekonq alebo Chromium, tak všetko ide ako má.

Ďalšie možné riešenie by teda mohlo byť: Systémové nastavenie → Štandardné aplikácie → Webový prehliadač → v tomto prehliadači → a tu cez ikonku na kraji vybrať buď Rekonq alebo Chromium (príloha). Iné webové prehliadače som neskúšal.

Kubuntu 13.10 vyzerá božsky, keby to bola LTS verzia, tak by som ho hneď nainštaloval.  ::)

[příloha smazaná administrátorem]

Angry Ubu

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Re:KDE: jak navolit vyskočení aktivované aplikace do popředí?
« Odpověď #14 kdy: 06 Prosince 2013, 15:22:38 »
@janek-m:
No ale měnit kvůli tomu prohlížeč se mi fakt nechce. To už spíš pošlu do háje celé KDE.

SHRNUTO: Zdá se prostě, jelikož to dělá i s prohlížečem obrázků a OpenOffice, že má ta Plasma problém s aplikacema, které nejsou Kubuntu.

Mám tam ještě druhý problém, se kterým jsem si nedokázal poradit, ale raděj jsem dal dotaz do nového vlákna: http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=69891.0

janek-m

  • Host
Re:KDE: jak navolit vyskočení aktivované aplikace do popředí?
« Odpověď #15 kdy: 06 Prosince 2013, 21:12:35 »
No ale měnit kvůli tomu prohlížeč se mi fakt nechce. To už spíš pošlu do háje celé KDE.
Vôbec netreba meniť internetový prehliadač, ostane FF ako aj je, len na spúšťanie intern. odkazov z prezentácií a dokumentov sa nastaví iný (chromium). Ten sa doinštaluje z Centra softvéru a problém sa týmto vyrieši.

Citace
Zdá se prostě, jelikož to dělá i s prohlížečem obrázků a OpenOffice, že má ta Plasma problém s aplikacema, které nejsou Kubuntu.
V Kubuntu je perfektý prehliadač obrázkov, východzí a hneď dostupný po inštalácii Kubuntu -Gwenview a s týmto som ešte Vami uvedený problém nemal - všetky obrázky sa otvárajú na popredí.

Angry Ubu

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Re:KDE: jak navolit vyskočení aktivované aplikace do popředí?
« Odpověď #16 kdy: 07 Prosince 2013, 09:19:59 »
Já rozumím, ale to už se přispůsobuju spíš já tomu prostředí, než naopak (víc než třeba u win, kde jsou lepší free obrázkové prohlížeče, nadstavitelnější co do možností - a do prostředí se integrují zcela bez problémů).

Ale díky za snahu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.