Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Dotazy lám  (Přečteno 10412 krát)

Rover623

Re:Dotazy lám
« Odpověď #50 kdy: 30 Ledna 2014, 10:20:13 »
A kdy to ALT+F4 přestane fungovat, až když systém zamrzne?

karcer

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
Re:Dotazy lám
« Odpověď #51 kdy: 30 Ledna 2014, 10:27:28 »
Přesně tak
Thinkpad T520 + Xubuntu 14.04 LTS (64-bit)  &   Thinkpad X200 + Kubuntu 12.04 LTS (64-bit)

Rover623

Re:Dotazy lám
« Odpověď #52 kdy: 30 Ledna 2014, 16:33:08 »
Protože pravděpodobně zrmzne X server, zkus tedy poslat jádru požadavek na uvolnění klávesnice z područí X serveru. Je to kombinace ALT+SysRq+r to by ti mělo umožnit, přepnout se do konzole CTRL+ALT+F1 a restartovat X server příkazem
Kód: [Vybrat]
sudo restart lightdm Pokud by byl X server zlobivější, lze ho zabít kombinací ALT+SysRq+k nebo lépe ALT+SysRq+rk

Kompletní bezpečný restart lze potom provést takto ALT+SysRq+reisub (pomalu postupně namačkat jednotlivé klávesy).

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Dotazy lám
« Odpověď #53 kdy: 31 Ledna 2014, 01:33:37 »
....

a nestacilo by podrzet na pet sekund tlacitko on/off :P ? v pripade ze by to nefungovalo, tak potom asi jedine urezat nozem s gumovou rukojeti (a nebo pretnout motyckou) kabel s napajenim ..
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

karcer

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
Re:Dotazy lám
« Odpověď #54 kdy: 31 Ledna 2014, 04:27:13 »
Vypnout ntb takto jistě funguje..

Ale já chtěl jen zabít program co to může způsobovat a pak se normálně vrátit k práci.

Ten předešlý způsob se musí aplikovat hádám pokaždé když mi to zamrzne..

ne že by se tím příkazem navždy přerušil kontakt mezi klávesnicí a tím X serverem..?

Zatím mi to znovu nezamrzlo..
Většinou se to stalo když přijde kámoš kterému chvalim ubuntu :))





Sent from my GT - I9100 using Tapatalk 4

Thinkpad T520 + Xubuntu 14.04 LTS (64-bit)  &   Thinkpad X200 + Kubuntu 12.04 LTS (64-bit)

karcer

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
Re:Dotazy lám
« Odpověď #55 kdy: 03 Února 2014, 14:54:36 »
Tak mě to již zamrzlo ..

nejvíce se mi to stává když se dívám na stream české televize v plném okně a pak se chci vrátit na jejich web .
Bílá obrazovka a zamrzne ..

Do konzole jsem swe dostal .. to jsem si pamatoval ale ten příkaz jsem zapomněl  :-\

Neexistuje nějaká klávesová zkratka která by mě dostala do okna s běžícími procesy ?
Jistě bych to napoprvé asi nedal ale postupně bych se naučil co který proces je zač ..
Thinkpad T520 + Xubuntu 14.04 LTS (64-bit)  &   Thinkpad X200 + Kubuntu 12.04 LTS (64-bit)

geofre

Re:Dotazy lám
« Odpověď #56 kdy: 03 Února 2014, 15:06:10 »

Do konzole jsem swe dostal .. to jsem si pamatoval ale ten příkaz jsem zapomněl  :-\

Napadá mě metoda tužky a papíru, prý je celkem zastaralá, ale na tento konkrétní případ s pamětí a příkazy mi funguje pořád velmi spolehlivě...
Ubuntu Mate 14.04 LTS / W7 64-bit

karcer

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
Re:Dotazy lám
« Odpověď #57 kdy: 04 Února 2014, 09:41:19 »
Dobrej nápad .. ještě si pamatovat kam dám ten papír  ;D
Thinkpad T520 + Xubuntu 14.04 LTS (64-bit)  &   Thinkpad X200 + Kubuntu 12.04 LTS (64-bit)

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:Dotazy lám
« Odpověď #58 kdy: 19 Března 2014, 20:13:40 »
...Ale já chtěl jen zabít program co to může způsobovat a pak se normálně vrátit k práci.
Trošku staršie, ale predsa.
Otvor gedit,
Kód: [Vybrat]
gedit ~/.local/share/applications/force\ quiet.desktop pastni tam toto, uprav cestu k ikone a ulož
Kód: [Vybrat]
#!/usr/bin/env xdg-open

[Desktop Entry]
Version=1.0
Type=Application
Terminal=false
Icon[sk_SK]=cesta/k/ikone
Exec=xkill
Name[sk_SK]=force quiet
Name=force quiet
Icon=cesta/k/ikone
potom
Kód: [Vybrat]
chmod +x ~/.local/share/applications/force\ quiet.desktop ikonku používam túto >>> vo formáte svg ak treba. (samozrejme vec vkusu :-\)
Spúšťač potom pretiahni na prvé miesto do laucher-u. Po stlačení kláves win + 1  nabehne krížik na zabitie appky
Zväčša to funguje aj pri aplikáciách zaseknutých vo fullscreen  ::) aj keď...
« Poslední změna: 19 Března 2014, 20:27:51 od Dano V »
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.