Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: NFS rychlost přenosu dat  (Přečteno 2953 krát)

do2o

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
NFS rychlost přenosu dat
« kdy: 29 Listopadu 2013, 20:15:11 »
Dobrý den,
řeším problém s velice špatným zápisem po síti. Mám to přes NFS 4 na Ubuntu 12.04 server. 13.10 client

Server exports
/home/uzivatel/Dokumenty 192.168.10.50(rw,sync,no_subtree_check,no_root_squash)

Client:
mount -t nfs4 -o proto=tcp,port=2049 192.168.10.100:/home/uzivatel/Dokumenty /home/uzivatel/Dokumenty/

Síť gigabit. Pod windows oba směry 980Mbit bez problémů. V konfiguraci s linuxem mi zápis na server jede cca 2Mbit. Čtení funguje jak má.

Našel jsem spoustu zaručených postupů, ale po žádně konfiguraci se výkon nezvedl. Nemáte někdo tip co s tím?

Děkuju

do2o

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Re:NFS rychlost přenosu dat
« Odpověď #1 kdy: 07 Prosince 2013, 18:36:39 »
To tu nikdo NFS neřeší? Jak teda sharujete data mezi linux stroji? Statečně přes sambu?

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re:NFS rychlost přenosu dat
« Odpověď #2 kdy: 08 Prosince 2013, 12:05:02 »
Riešim, ale namám s tým problém :)

Mohol by si sa pozrieť, či na niektorom konci nemáš priveľké vyťaženie CPU, či nemáš problém s verziami protokolu, kryptovanie alebo niečo také. Veľmi do toho nevidím, u mňa to funguje out of the box na nase.

Standa99

  • Host
Re:NFS rychlost přenosu dat
« Odpověď #3 kdy: 08 Prosince 2013, 12:42:57 »
A proč ne sambu? Určitě mi dává víc jak 2 Mbit/s. Přes 2x Intel LAN + 2x levné switche to jede cca 650 Mbit/s (2x SSD).


do2o

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Re:NFS rychlost přenosu dat
« Odpověď #4 kdy: 08 Prosince 2013, 13:22:29 »
:) no hele jde o to, že třeba problém s výkonem CPU jsem měl při zápisu na server se sambou. Při NFS to nevykazuje nic takového. Při konfigurace jsem později postupoval podle tohoto návodu.
https://help.ubuntu.com/community/NFSv4Howto
Jen sdílím jiný adresář než HOME, který je tam popsaný. Můžete na něj mrknout, jestli tam nechybí něco zásadního.

Proč ne Sambu, no protože už mám doma jen stroje s linuxem. Telka jede přes Serviio DLNA, takže jsem chtěl čistě linux řešení :)

Dřív jsem měl widle a tam vím díky Mikrotiku, který je mezi tím, že to šlapalo zápis/čtení 900Mbit+

Díky za reakce!

Standa99

  • Host
Re:NFS rychlost přenosu dat
« Odpověď #5 kdy: 08 Prosince 2013, 13:55:28 »
Neprotiřešíš si tak trochu?
Síť gigabit. Pod windows oba směry 980Mbit bez problémů.
Proč ne Sambu, no protože už mám doma jen stroje s linuxem.
A rychlost samby na Mikrotiku 900Mbit+ je taky obdivuhodná. Respekt!

do2o

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Re:NFS rychlost přenosu dat
« Odpověď #6 kdy: 08 Prosince 2013, 14:13:49 »
Asi si to přečti ještě jednou. Nebo pokud to není úplně jasně napsané.
Pod windows 8 klient a windows home server to jelo jak píšu přes 900 Mbit měřeno na mikrotiku mezi nima, na tom snad není nic úžasnýho.
Přešel jsem kompletně na linux a o tomhle se mi může jen zdát.
Netřeba být ironický

do2o

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Re:NFS rychlost přenosu dat
« Odpověď #7 kdy: 08 Prosince 2013, 18:42:03 »
Celé jsem to ještě jednou předělal a výsledek je lepší. Udělal jsem tam chybu v jednom nastavení.
Teď je výsledek ten, že mi to z Ubuntu serveru čte cca 85MB/s ale zápis je pořád pomalý.

Na server se mi daří zapisovat konstantní rychlostí 10MB/s. Na routeru to vypadá jako kdyby tam byl zapnutý shapnig. Po cca 20s kopírování se rychlost přesně zdvojnásobí a tou rychlostí se soubor dokopíruje. Na to testování používám 700MB iso

dík za případný rady

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.