Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Bootovaní Ubuntu z USB disku  (Přečteno 1457 krát)

Tassdar

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Bootovaní Ubuntu z USB disku
« kdy: 05 Prosince 2013, 22:44:37 »
Dobrý den, chtěl jsem si nainstalovat Ubuntu do svého stolního počítače. Přes aplikaci unetbootin jsem nejprve zformátoval flashku a poté stáhnul a nahrál ISO obraz. Flashku jsem strčil do bedny a v biosu nastavil prioritní bootovaní z USB-zip, USB Device Legacy Support jsem bohužel v biosu nenašel, tudíž nenastavil. Po uložení změn a restartu mi počítač našel USB flash-disk ale nenabootoval z něj. Nemám momentálně možnost Ubuntu vypálit na dvd, píši z provizorního notebooku, jenž nemá funkční DVD vypalovačku.




jedná se o základní desku MSI 915PL NEO
děkuji, za jakýkoliv nápad :)

Rover623

Re:Bootovaní Ubuntu z USB disku
« Odpověď #1 kdy: 05 Prosince 2013, 23:09:48 »
Zeptám se jinak, jaký systém máš k dispozici aby jsi si ten bootovací disk vytvořil

Tassdar

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Bootovaní Ubuntu z USB disku
« Odpověď #2 kdy: 05 Prosince 2013, 23:14:01 »
Mám k dispozici windows XP.

Rover623

Re:Bootovaní Ubuntu z USB disku
« Odpověď #3 kdy: 05 Prosince 2013, 23:24:53 »
Jo teď koukám na ten snímek BIOSu a tohle už jsem dlouho neviděl, ten počítač bude hodně starý. BIOS totiž dokáže načíst MBR přes USB pouze z diskety (externí mechanika) nebo ze ZIP mechaniky. Nejsem si jistý jestli bude ten počítač vůbec ochotný vzít flash disk, který se z jeho pohledu tváří jako HDD.

Každopádně nejlepší způsob jak tu instalaci udělat je stáhnout si ISO systému přímo na disk.

Taky je možné použít program Multisystem, který umí vytvořit něco jako obraz diskety na začátku disku, ale stále to neřeší identifikaci toho disku v BIOSu.

Tassdar

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Bootovaní Ubuntu z USB disku
« Odpověď #4 kdy: 05 Prosince 2013, 23:31:35 »
Na netu jsem našel, že je potřeba flashnout bios, aby mi pobral flashku. Ještě jsem nezkoušel flashovat bios, asi bude nejlepší u někoho instalační disk vypálit. Máte pravdu, bios bude několik let starý.

jmp

  • Host
Re:Bootovaní Ubuntu z USB disku
« Odpověď #5 kdy: 06 Prosince 2013, 08:49:37 »
a když rozkliknete "Hard Disk Boot Priority", tak tam není?

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Bootovaní Ubuntu z USB disku
« Odpověď #6 kdy: 06 Prosince 2013, 09:20:54 »
V prvom rade by som skusil ten disk nabootovat niekde kde to urcite musi ist aby si mal istotu ze je vytvoreny spravne. Potom by som zacal riesit ten bios.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

matee

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 370
Re:Bootovaní Ubuntu z USB disku
« Odpověď #7 kdy: 06 Prosince 2013, 20:46:58 »
není v tom biosu možnost USB-HDD namísto USB-ZIP?
HP 550 /Intel Core2 Duo T5270 / Intel GMA 950 / 2GB / 160GB / Ubuntu 8.10 -> ... -> Linux Mint 17 - Cinnamon
S linuxem jde vše, ale nikdy ne hned:)

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re:Bootovaní Ubuntu z USB disku
« Odpověď #8 kdy: 07 Prosince 2013, 18:49:29 »
a když rozkliknete "Hard Disk Boot Priority", tak tam není?

Presne tak. U nekolika netbooku uz jsem to videl, ze se flashka biosu hlasi jako HDD.
Takze 1st boot device HDD
a v Hard Disk Boot Priority na prvni poradi tu flashku.

„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.