Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: poweroff -f  (Přečteno 857 krát)

rejže

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 162
poweroff -f
« kdy: 12 Prosince 2013, 00:45:13 »
Zdravim. Mam HTPC postavene na mythtv a resim imon. Pri jakemkoli klasickem vypnuti nejde dalkovym ovladacem PC zapnout. Pokud pouziju prikaz poweroff -f , pak to jde. Otazka je jestli si tim nekoleduju o maler. Vypina se to totiz okamzite. Pokud hrozi problemy,radeji zapinani dalkou ozelim. Predem dik za radu.
Acer Switch alpha12 core i3,128GB ssd

marun

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 601
Re:poweroff -f
« Odpověď #1 kdy: 12 Prosince 2013, 16:02:45 »
skus tam napsát
Kód: [Vybrat]
shutdown -h now to je normální vypínání

rejže

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 162
Re:poweroff -f
« Odpověď #2 kdy: 12 Prosince 2013, 16:23:26 »
Jj to jsem vsechno vyzkousel. Zrejme je problem v tom co preda system pri vypinani ACPI. Pri jakymkoli normalnim zpusobu vypnuti to dalkou zapnout nejde. Chtel jsem tedy spis upozornit pokud je to tvrdy vypinani skutecne riskantni. Vim,ze zurnalovaci FS jsou pomerne odolny,ale zas takovej znalec nejsem,abych domyslel mozny rizika. Zajistil jsem aby se system nedal vypnout pri aktivni cinnosti,takze se bud automaticky nebo rucne da vypnout jen kdyz zahali. Nicmene k bezpecnemu odpojeni Fs nedochazi. Je to jako podrzet dyl vypinac.
Acer Switch alpha12 core i3,128GB ssd

marun

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 601
Re:poweroff -f
« Odpověď #3 kdy: 12 Prosince 2013, 16:39:09 »
tak to dalkove davej treba do hibernace nebo jen uspat do paměti a skus jestli nejde v biosu povolit power on z toho ovládání

rejže

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 162
Re:poweroff -f
« Odpověď #4 kdy: 12 Prosince 2013, 19:28:04 »
Díky,ale tudy cesta nevede. Držet 4Gb swap kvuli hibernaci,ktera je stejne problemova se mi nechce a s uspanim do ram to taky neni dobrý. Potom mi nefungujou tunery a kdovi co ještě. Na starších jádrech to funguje i při normálním vypnutí,tak budu koumat co dělaji současný kernely při vypínání jinak.
Acer Switch alpha12 core i3,128GB ssd

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.