Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nastaveni limitu pro kažé připojeni v iftop přes iptables  (Přečteno 676 krát)

ATomas

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Zdravím,
doufam že nepíši do špatné kategorie, pokud ano tak se omlouvám, jsem tu poprvé.

Mám linux debian 6. Mám problém že se mi v poslední době v iptables vždy ukáže nějaká IP adresa, která odesíla na můj server 300MB. Coz je celkem dost a server to spomaluje. Sice jsem ji zabanoval pomoci
iptables -A INPUT -s 81.89.48.8 -j DROP
Tim jsem zablokoval pouze download ale kdyz jsem se pokusil zablokovat i upload takto:
iptables -A OUTPUT -s 81.89.48.8 -j DROP
Tak se zadna zmena neprojevila.

A jeste bych se chtel zeptat, jestli lze nejak nastavit, že každé připojení bude mít limit např 10MB/s a pokud to překročí, bude ip zabanována.

Děkuji.
« Poslední změna: 23 Prosince 2013, 19:41:48 od ATomas »

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:Nastaveni limitu pro kažé připojeni v iftop přes iptables
« Odpověď #1 kdy: 26 Prosince 2013, 11:53:16 »
Problém je v tom, že to pravidlo přidáváš na konec tabulky (-A), kde už (pravděpodobně) máš pravidlo, která veškerá odchozí spojení pouští.

Takže místo -A použij -I (velké i - insert na začátek tabulky)

Co se týče toho limitování, dalo by se na to přes iptables accounting vytvořit nekončící script, který by live banoval přes iptables. Otázka je, zda je to rozumné ...

Možná by bylo vhodnější přes tc nastavit SFQ leaf, takže by se bandwidth rovnoměrně rozkládal ...
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.