Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém s instalací Ubuntu 13.10 na HTPC (Intel i3 na Asus P8H77-M)  (Přečteno 1024 krát)

vlabra

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 75
Zdravím,

mám problém nainstalovat Ubuntu 13.10 64bit z USB flash na můj HTPC. Zapnu PC, zvolím boot z USB, vyberu jazyk (češtinu), dám Vyzkoušet ubuntu nebo Instalovat. Na chvíli problikne průběh zavádění systému a pak se to přepne do konzole.
Konfigurace PC:
  • Procesor: Intel i3
  • Deska: Asus P8H77-M
  • Disky: Kingston ssdNOW 60GB + 4x500GB v RAIDu 5
  • Grafika: Používám integrovanou, dedikovanou nemám, jako monitor mám připojenou TV přes HDMI
Zkoušel jsem všechno možné (reset konfigurace BIOSu, odpojení všech disků krom systémového SSD, znovu stáhnout ISO obraz, jiný flash disk, použít různé USB porty) ale chová se to pořád stejně.
Jinak, HTPC mám už asi měsíc a bez problémů tam fungovalo Ubuntu 12.4 32bit, které bylo nainstalované ještě na starém notebooku Asus F5V (bez přeinstalace jsem vytáhl HDD ze starého strčil do nového a jelo).

Díky předem za pomoc. Vláďa.

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Problém s instalací Ubuntu 13.10 na HTPC (Intel i3 na Asus P8H77-M)
« Odpověď #1 kdy: 05 Ledna 2014, 12:59:47 »
A co tě donutilo přeinstalovat podporovanou, stabilní LTS verzi 12.04 za "vývojářskou", verzi které skončí podpora mnohem dřív než té předchozí??? Dále bootovací parametry si testoval??? a do třetice nainstalovat systém v jiném PC a přenést disk? Linux není windows, ten si s tím poradí  :)

vlabra

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 75
Re:Problém s instalací Ubuntu 13.10 na HTPC (Intel i3 na Asus P8H77-M)
« Odpověď #2 kdy: 05 Ledna 2014, 14:12:22 »
Přímo mě nenutilo nic. Koupil jsem SSD a instalace čistého systému mi přišla jednodušší než migrace ze starého disku. Původní ISO obraz už jsem nemohl najít, tak jsem ho šel stáhnou a poslední verze byla první na ráně.
Jinak, ani stáhnutí 32bit verze nepomohlo :-( Zkusím si ještě pohrát s boot parametry a uvidím.

vlabra

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 75
Re:Problém s instalací Ubuntu 13.10 na HTPC (Intel i3 na Asus P8H77-M)
« Odpověď #3 kdy: 05 Ledna 2014, 15:46:00 »
Vyřešeno!
Tak na konec byl problém s tím SSD. Bylo to předformátované na extFAT (nechápu proč). Kdž jsem to v druhém počítači přeformátoval, tak se to v pohodě nainstalovalo a funguje to bez problémů.
Teď ještě rozchodit ten HW RAID :-)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.