Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Wine  (Přečteno 1097 krát)

Farishta

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Wine
« kdy: 08 Ledna 2014, 15:40:37 »
Zkouším tento program. Stáhla jsem přes Centrum softwaru. Chtěla jsem si teda zkusit, jestli se mi nespustí exe soubor. Stáhla jsem BoxSyncSetup.exe ale vůbec se to nespustí :( podle wiki Ubuntu jsem zkoušela i u vlastností toho souboru ho povolit otevřít jako soubor, i jsem ho přetáhla do c: kde se nainstalovali základní jiné exe aplikace (např Internet Explorer, Poznámkový blok atd)... ale prostě když soubor zapnu, tak se nic nestane..

Farishta

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re:Wine
« Odpověď #1 kdy: 08 Ledna 2014, 15:49:39 »
To samý teď s Facebook Messengerem . Spustila sem .exe, spustila se jakási instalalace..ale od tý doby nic, jako že by bylo dokončeno atd. V Dashi se mi ale zobrazuje, když na něj ale kliknu, prostě nic, nespustí se...tak já už tomu tedy vážně nerozumim, jak to má fungovat..

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Wine
« Odpověď #2 kdy: 08 Ledna 2014, 15:52:43 »
Zásadní problém je v tom, že jste bohužel mimo - nerozumíte tomu. Ad ten Facebook Messanger, na co cpát Win aplikaci do Ubuntu, když už tu X takových aplikací je a netřeba používat win aplikace.

Namátkou - je tu možnost přidat FB účet do online účtu, následně jste online přes Empathy... Jakýkoli jiný "kecálek" to zvládne taky...

Takže nejdřív hledat nativní aplikace a až potom v odůvodněných případech používat Wine. Opravdu GNU/Linux není o tom, že budete stahovat tuny .exe balastu z internetu.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:Wine
« Odpověď #3 kdy: 08 Ledna 2014, 16:00:51 »
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

Farishta

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re:Wine
« Odpověď #4 kdy: 08 Ledna 2014, 16:01:26 »
Jasně, Empathy mám a používám, ale dočetla jsem se, že Wine by měl prostě umožnit spuštění téměř všech exe aplikací, tak proč to nezkusit? Ve Wiki Ubuntu mi to taky nepřišlo jako že by to mělo být složitý..ale asi ano, máte pravdu - jsem opravdu mimo.
Tak proč mi to nereaguje, nespustí se? Ani ten Box např?

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:Wine
« Odpověď #5 kdy: 08 Ledna 2014, 16:05:51 »
... proč se patlat s jinými aplikacemi....
Preto, že to „patlanie'' zaberie niekedy menej času a nervov ako rozchodenie .exe  ;)
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
Re:Wine
« Odpověď #6 kdy: 08 Ledna 2014, 17:28:08 »
Některé aplikace se prostě nespustí, protože Wine není emulátor, ale jsou to pouze knihovny, které implementují Win32 API pod Linuxem, a program, který dokáže Windows soubory a knihovny "natáhnout" a spustit. A protože ne všechno lze implementovat přesně a kompletně, některé programy pod Wine prostě nefungují. Zde je adresa na databázi otestovaných aplikací: http://appdb.winehq.org/. Občas pomůže novější verze Wine. Já preferuji pro nové verze PlayOnLinux: http://www.playonlinux.com/en/. Tam lze stáhnout jednotlivé verze Wine a pak je přiřazovat k "virtuálním" (je to pouze složka na disku) diskům s aplikacemi.
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Wine
« Odpověď #7 kdy: 08 Ledna 2014, 19:26:44 »
wine --version

^^ vypise co ?
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.