Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: co si mám nainstalovat za prostředí - unity, gnome - doporučte.  (Přečteno 947 krát)

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Zdravím,

Po dlouhé době přemýšlím znovu o instalaci Ubuntu, měla by to být LTS verze tedy Ubuntu 12.04 "Precise Pangolin".
Jenže potřebuji aby mi fungovalo:

1. Přepínání ploch, používám 4 plochy
2. Fungoval mi compoz + efekty (oheň, kostka, vlnění atd.)
2a. Bude se mi otáčet kostka při přepnutí na jinou plochu?

3. otevření dvou a více Firefoxů (svůj, dětí). Protože máme jen jedno PC na kterém se střídá celá rodina, proto každý svůj otevřený prohlížeč. Každý na jiné ploše, každý má svou.
4. Spodní panel v Unity jaksi nevidím, dá se doinstalovat? Když ano, budou se mi programy minimalizovat do spodní lišty na příslušné ploše?
5. Fungovala mi tiskárna Canon BJC 4200. V Mintu mi nejde rozjet, nejsou pro něj ovladače, řeším i zde na foru.

Popřípadě mi doporučte jiné prostředí, které by splňovalo zmiňované podmínky.
 Pracoval jsem v Gnome, než jsem přešel k Mint - jednoduchý a lehký - prostředí Mate, podobné starému dobrému Gnome. Odešel jsem právě k vůli Unity. V první verzi bylo Unity syrové, jako každá novinka, moc věcí nefungovalo, tak jak mělo a nějak mi tehdy nesedlo. Proto volba Mintu.
 

Mariocz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 148
Re:co si mám nainstalovat za prostředí - unity, gnome - doporučte.
« Odpověď #1 kdy: 09 Ledna 2014, 16:13:33 »
Vše kromě spodního panelu by mělo fungovat i v Unity. O podpoře tiskárny nemám ponětí, snad poradí někdo další nebo ji vyzkoušej v Live verzi.

Nejlepší asi bude vyzkoušet obě prostředí. Nainstaluj klasické Ubuntu 12.04 s unity

a přidej gnome:
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install gnome-panel
Při každém přihlášení pak můžeš vybrat prostředí.

pro kostku a efekty v unity pak bude potřeba doinstalovat extra pluginy compizu:
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install compiz-fusion-plugins-extra

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.