Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: [VYŘEŠENO] Nefunkční multimediální/speciální klávesy  (Přečteno 1742 krát)

JARDA001

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 236
Zdravím. Chtěl bych Vás požádat o radu, jak zprovoznit některé klávesy, který mi nefungují. Mám notebook Lenovo ThinkPad Edge 14. Nefunkční jsou téměř všechny klávesy od ovládání zvuku přes regulaci jasu až po vypnutí/zapnutí rádií. Paradoxně ale fungují tlačítka next, play/pause a previous.
Do předevčíra jsem používal Kubuntu tušim že 13.04 kde multimediální klávesy zpočátku nefungovali avšak se pak objevila nějaká aktualizace, která je zprovoznila. Bohužel se před nedávnem opět něco aktualizovalo a přestalo to fungovat. Proto jsem si řekl, že si zrovna zkusím nahodit 13.10, ale zde nefunují ty klávesy stejně (tedy až na tři výše zmíněné).  Pokaždé se jedná o x86_64 verzi.
Zkoušel jsem xev, zda něco zachytí ale nefunkční klávesy vůbec nerozpoznal. Zde jsem našel nějaký příspěvky, kde to bylo vyřešeno pomocí Keytouch avšak tam klávesnice pro Lenova vůbec nejsou, takže to odpadá.  Systém vždy nastavil defaultně generickou 104 klávesovou mapu. Zkoušel jsem to měnit na třeba generickou supermedia keyboard ale bez úspěchu. Kdyby to aspoň bylo zachycený, tak by to člověk pře/namapoval ale takto nevím, co s tim. Věděl by někdo, co s tím? Downgrade se mi moc dělat nechce, navíc nemám jistotu, že to zas bude fungovat.

Pokud je potřeba doplnit nějaké info... Předem moc díky.
« Poslední změna: 19 Ledna 2014, 19:32:09 od JARDA001 »

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:Nefunkční multimediální/speciální klávesy
« Odpověď #1 kdy: 19 Ledna 2014, 01:22:33 »
V ubuntu dconf-tools dconf editor>org>gnome>settings-daemon>plugins>media-keys alebo sa tam pozozhliadni
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Nefunkční multimediální/speciální klávesy
« Odpověď #2 kdy: 19 Ledna 2014, 09:03:43 »
Tohle se myslím upravuje v grubu, někde si to tady pohledej.

JARDA001

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 236
Re:Nefunkční multimediální/speciální klávesy
« Odpověď #3 kdy: 19 Ledna 2014, 15:06:44 »
Dano V: Mám Kubuntu, takže toto jde mimo.

Cuore: Hledat jsem to zkoušel jak tu, tak i googlením. Kdybych to našel, tak bych se teď neptal na radu. Vždy jse ale našel jenom to, že buďto to showkeys bo xev detekují, pak je to ok nebo když už to byla stejná situace jako mém případě, tak se to řešilo právě přes ten Keytouch, což je nepoužitelný. Vždy, co sem našel, tak to bylo použitý stejně jneom pro externí klávesnice.

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:Nefunkční multimediální/speciální klávesy
« Odpověď #4 kdy: 19 Ledna 2014, 15:42:53 »
Moja chyba  :( tu sa riešili klávesy, ale je to zas ubuntu
>>Ubuntu on Thinkpad Edge 11/13/14/15 The FN Keys stop working<<
aj tu je niečo >>http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2182387<<

Cuore myslel s grub-om asi toto?>> nefukcne Fn klavesy<<
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

JARDA001

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 236
Re:Nefunkční multimediální/speciální klávesy
« Odpověď #5 kdy: 19 Ledna 2014, 19:31:48 »
V cajku.

Si říkám,  že jsem nějak to téma minul:/ Každopádně to s tim grubem nepomohlo, tak jse ještě zkusil flashnout BIOS a voila:D Nevim, jestli za to může ta kombinace nebo jenom to flashnutí, každopádně su rád, že to funguje.

Ještě jednou díky moc, za pomoc s rešením:)

Téma můžeme zamknout.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.