Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: X1950 a KDE, problém s průsvitnými okny [vyřešeno]  (Přečteno 1320 krát)

halen

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
X1950 a KDE, problém s průsvitnými okny [vyřešeno]
« kdy: 11 Února 2007, 11:46:32 »
Zdravím mám problém se kterým si nevím rady. Mám grafickou kartu ATI x1950 PRO AGP, pro kterou používám ovladače 8.33.6. Když vše nastavím, aby fungovala 3D akcelerace, tak okna se nepřekreslují správně, například otevřu okno a místo klasického pozadí v okně mám v okně vidět ikony z plochy (okno je plně průhledné). Když oknem pohnu, tak se jakoby ztrácí (vypadá to, jako by se okna nepřekreslovala). Když spustím glxgears, tak nic není vidět. Vůbec netuším co s tím. Když zapnu v xorg.conf composite, tak mám v logu chybu že nelze zapnout 3D a ovladače jedou na MESA. Potom se okna vykreslují v pořádku, ale zase nejde 3D acelerace. Zkoušel jsem různá nastavení xorg.conf (vypnutí AIGLX, atd) ale tím to není a AIGLX nepoužívám. v logu od xorg žádné chyby nemám. Poradíte prosím někdo? Fakt nevím co s tím.

Zkoušel jsem i starší ovladače 8.30, ale s tím samým výsledkem. Distribuce Kubuntu 6.10, nejnovější aktualizace.    


Honza J.

halen

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
X1950 a KDE, problém s průsvitnými okny [vyřešeno]
« Odpověď #1 kdy: 10 Března 2007, 12:20:05 »
Takže vyřešeno!

http://wiki.cchtml.com/index.php/Troubleshooting
http://www.thinkwiki.org/wiki/Problems_with_fglrx#Perpetual_Mesa_GLX_Indirect_on_Debian

#1
    # mkdir -p /usr/X11R6/lib/modules/dri
    # ln -s /usr/lib/dri/fglrx_dri.so /usr/X11R6/lib/modules/dri
#2
V BIOSu počítače nastavit AGP aperture size na 256MB

Honza J.

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
X1950 a KDE, problém s průsvitnými okny [vyřešeno]
« Odpověď #2 kdy: 10 Března 2007, 12:36:54 »
Takových lidí být víc... Sami zformulují problém, sami ho vyřeší :-)
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.