Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: ATI ovladač přestal fungovat [vyřešeno]  (Přečteno 7680 krát)

Tazz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 113
    • tazz.xf.cz
ATI ovladač přestal fungovat [vyřešeno]
« kdy: 06 Února 2014, 02:33:11 »
Dnes jsem si všiml, že přestal pracovat Compiz. Před pár dny ale všechno ještě fungovalo normálně a během té doby jsem krom běžné aktualizace systému (Ubuntu 12.04) nedělal nic, co by to mohlo ovlivnit.
Po chvíli pátrání jsem zjistil, že nefunguje ovladač grafické karty.

Výstup lspci:
Kód: [Vybrat]
01:00.0 VGA compatible controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] RV620/M82 [Mobility Radeon HD 3410/3430]

V dodatečných ovladačích mi ale grafická karta zmizela. Při instalaci systému před několika lety jsem ovladač instaloval tady, v grafickém rozhraní.

Pustil jsem se tedy do reinstalace:
odebral jsem staré ovladače
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get remove --purge fglrx fglrx_* fglrx-amdcccle* fglrx-dev* xorg-driver-fglrx
Přidám repozitář a instaluji
Kód: [Vybrat]
sudo add-apt-repository ppa:makson96/fglrx
sudo apt-get update
sudo apt-get install fglrx-legacy

Před restartem jsem se chtěl podívat, jestli se objevil v dodatečných ovladačích. Byl tam, ale označený jako nenainstalovaný. Tak jsem dal instalovat a po dokončení restartoval. po restartu bylo všechno jako na začátku mého snažení - ovladač nefunguje.

Při pokusu spustit AMD Catalyst Control Center
Citace
Vyskytl se problém s inicializací Catalyst Control Center verze pro Linux.  Mohl být způsoben následující příčinou.

Ovladač grafické karty AMD není instalován nebo nefunguje správně.
Nainstalujte ovladač AMD vhodný pro váš hardware AMD, nebo jej nakonfigurujte pomocí příkazu aticonfig.

Přikaz aticonfig:
Kód: [Vybrat]
tazz@Tazz:~$ aticonfig
aticonfig: No supported adapters detected
tazz@Tazz:~$

Prosím o pomoc, nevím co s tím. Hlavně mě zaráží, že to přestalo fungovat "samo od sebe".
Ovladač už v Dodatečných ovladačích není vidět ani jako používaný, ani jako vypnutý.

Používal jsem návod:
http://wiki.ubuntu.cz/Grafick%C3%A9%20karty%20ATI?redirect=1

Děkuji za pomoc!
« Poslední změna: 28 Února 2014, 19:55:20 od Tazz »
Raspberry Pi 4: 8GiB RAM
HP Compaq 6730s: CPU Intel DualCore 2.17GHz, 3GiB RAM, ATI Mobility Radeon HD 3430

Rover623

Re:ATI ovladač přestal fungovat
« Odpověď #1 kdy: 06 Února 2014, 02:57:18 »

Tazz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 113
    • tazz.xf.cz
Re:ATI ovladač přestal fungovat
« Odpověď #2 kdy: 06 Února 2014, 03:43:00 »
Zkoušel jsi tohle http://www.thefanclub.co.za/how-to/ubuntu-amd-catalyst-install

Díky za tip, vyzkoušel jsem to.
Program úspěšně odinstaloval současný ovladač, nainstaloval nejnovější ovladač, nainstaloval HW akceleraci a restartoval počítač.

Stále to nefunguje. Dokonce chybí v nabídce "Systémové nástroje > Předvolby" tlačítko pro spuštění AMD Catalyst center.
Ještě poznámka - používám běžně Gnome, ale to předpokládám při instalaci ovladače nehraje roli, protože v Unity to také nefunguje.
Raspberry Pi 4: 8GiB RAM
HP Compaq 6730s: CPU Intel DualCore 2.17GHz, 3GiB RAM, ATI Mobility Radeon HD 3430

Rover623

Re:ATI ovladač přestal fungovat
« Odpověď #3 kdy: 06 Února 2014, 04:58:15 »
A jádro máš jaké
Kód: [Vybrat]
uname -a

geofre

Re:ATI ovladač přestal fungovat
« Odpověď #4 kdy: 06 Února 2014, 08:43:12 »
Taky se m ito stalo a jde to vyřešit velmi jednoduše... Stačí použít sled následujících příkazů
Kód: [Vybrat]
sudo add-apt-repository ppa:makson96/fglrx
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
sudo apt-get install fglrx-legacy
sudo reboot
Pak je důležité nechat to tak a NEhrát si s dodatečnými ovladači... Všechno pak funguje jak má, dokud nepřidáš dodatečný ovladač grafiky...
Ubuntu Mate 14.04 LTS / W7 64-bit

Tazz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 113
    • tazz.xf.cz
Re:ATI ovladač přestal fungovat
« Odpověď #5 kdy: 06 Února 2014, 16:00:43 »
A jádro máš jaké
Kód: [Vybrat]
uname -a

Kód: [Vybrat]
tazz@Tazz:~$ uname -a
Linux Tazz 3.2.0-58-generic-pae #88-Ubuntu SMP Tue Dec 3 18:00:02 UTC 2013 i686 i686 i386 GNU/Linux
tazz@Tazz:~$


Taky se m ito stalo a jde to vyřešit velmi jednoduše... Stačí použít sled následujících příkazů
Kód: [Vybrat]
sudo add-apt-repository ppa:makson96/fglrx
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
sudo apt-get install fglrx-legacy
sudo reboot
Pak je důležité nechat to tak a NEhrát si s dodatečnými ovladači... Všechno pak funguje jak má, dokud nepřidáš dodatečný ovladač grafiky...

Jsem zvyklý na AMD Catalyst Control Center. Ten ale předpokládám potom nebudu mít k dispozici. Je to tak?
Raspberry Pi 4: 8GiB RAM
HP Compaq 6730s: CPU Intel DualCore 2.17GHz, 3GiB RAM, ATI Mobility Radeon HD 3430

geofre

Re:ATI ovladač přestal fungovat
« Odpověď #6 kdy: 06 Února 2014, 17:34:57 »
Jsem zvyklý na AMD Catalyst Control Center. Ten ale předpokládám potom nebudu mít k dispozici. Je to tak?
Zkusil jsem ho spustit a vpohodě se otevře a pár základních věcí co jsem zkusil tak funguje...
Ubuntu Mate 14.04 LTS / W7 64-bit

janek-m

  • Host
Re:ATI ovladač přestal fungovat
« Odpověď #7 kdy: 06 Února 2014, 18:06:30 »
Tak potvrdzujem skutočnosť, ktorú uviedol Tazz. Z ponuky dodatočných ovládačov zmizli ovládače fglrx. Tabuľka je úplne prázdna (tiež mám rovnaké jadro ako Tazz) a grafiku ATI Radeon HD 4200. Pravdepodobne po nejakých aktualizáciách včera. Compiz nefunguje ani mne, našťastie v Kubuntu to nemá na pracovnú plochu žiadny vplyv, akurát zmizla priehľadnosť panela.

geofre

Re:ATI ovladač přestal fungovat
« Odpověď #8 kdy: 06 Února 2014, 18:15:11 »
Tak potvrdzujem skutočnosť, ktorú uviedol Tazz. Z ponuky dodatočných ovládačov zmizli ovládače fglrx. Tabuľka je úplne prázdna (tiež mám rovnaké jadro ako Tazz) a grafiku ATI Radeon HD 4200. Pravdepodobne po nejakých aktualizáciách včera. Compiz nefunguje ani mne, našťastie v Kubuntu to nemá na pracovnú plochu žiadny vplyv, akurát zmizla priehľadnosť panela.

Já mám stejné jádro a udělalo mi to taky po aktualizacích, ale podle wiki jsem to jednoduše opravil a vše funguje jak má a jak to bylo dříve...
Ubuntu Mate 14.04 LTS / W7 64-bit

janek-m

  • Host
Re:ATI ovladač přestal fungovat
« Odpověď #9 kdy: 06 Února 2014, 18:34:30 »
Já mám stejné jádro a udělalo mi to taky po aktualizacích, ale podle wiki jsem to jednoduše opravil a vše funguje jak má a jak to bylo dříve...
Máte pravdu, stačí iba nahádzať príkazy do terminálu a po reštarte ide zas všetko ako predtým. Ďakujem za typ, dávam K+  :) HW problémy nie sú práve mojou silnou stránkou. Prečo ale aktualizácia odstránila ovládače, tak to nechápem. Nikdy som s tým nemal problém.
« Poslední změna: 06 Února 2014, 18:45:30 od janek-m »

Tazz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 113
    • tazz.xf.cz
Re:ATI ovladač přestal fungovat
« Odpověď #10 kdy: 09 Února 2014, 18:15:17 »
Taky se m ito stalo a jde to vyřešit velmi jednoduše... Stačí použít sled následujících příkazů
Kód: [Vybrat]
sudo add-apt-repository ppa:makson96/fglrx
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
sudo apt-get install fglrx-legacy
sudo reboot
Pak je důležité nechat to tak a NEhrát si s dodatečnými ovladači... Všechno pak funguje jak má, dokud nepřidáš dodatečný ovladač grafiky...

Asi dělám něco špatně, po restartu to stále nefunguje.
Příkaz
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install fglrx-legacyodebere Catalyst Control Center. Během instalace píše, že se uvolní cca 140 MB místa, což je přibližně velikost ovladače včetně Catalyst Control Center.
Výchozí stav byl s nainstalovaným nesvobodným ovladačem, pak jsem postupně zadal příkazy výše.
Můžete prosím napsat, co dělám špatně?
Raspberry Pi 4: 8GiB RAM
HP Compaq 6730s: CPU Intel DualCore 2.17GHz, 3GiB RAM, ATI Mobility Radeon HD 3430

Rover623

Re:ATI ovladač přestal fungovat
« Odpověď #11 kdy: 09 Února 2014, 21:37:52 »
Problém je, že Ati ovladač co propadnul do upstreamu (aktualizovaný) již nepodporuje vaši kartu, musíte buď použít starší ovladač od Ati (legacy), viz. postup výše nebo přejít na svobodný ovladač Radeon

Tazz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 113
    • tazz.xf.cz
Re:ATI ovladač přestal fungovat
« Odpověď #12 kdy: 10 Února 2014, 20:27:11 »
Problém je, že Ati ovladač co propadnul do upstreamu (aktualizovaný) již nepodporuje vaši kartu, musíte buď použít starší ovladač od Ati (legacy), viz. postup výše nebo přejít na svobodný ovladač Radeon

Jestli to dobře chápu, tak legacy ovladač se celou dobu snažím nainstalovat a zprovoznit, ale neúspěšně.
Raspberry Pi 4: 8GiB RAM
HP Compaq 6730s: CPU Intel DualCore 2.17GHz, 3GiB RAM, ATI Mobility Radeon HD 3430

Rover623

Re:ATI ovladač přestal fungovat
« Odpověď #13 kdy: 10 Února 2014, 23:40:03 »
Co zkusit po instalaci ovladače tohle
Kód: [Vybrat]
sudo aticonfig --initial --adapter=all pak restartovat

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:ATI ovladač přestal fungovat
« Odpověď #14 kdy: 11 Února 2014, 11:25:28 »
Včera jsem to schvalne testoval na 12.04.4 ati radeon 4870HD a jedina moznost jsou otevrene ovladace.  Ja na nich bezim uz par let, ale zajimalo me jak se amd vytahlo se svym uzavrenym ovladacem. Bohuzel starsim kouskum neni prano  :(

Tazz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 113
    • tazz.xf.cz
Re:ATI ovladač přestal fungovat
« Odpověď #15 kdy: 11 Února 2014, 17:03:20 »
Co zkusit po instalaci ovladače tohle
Kód: [Vybrat]
sudo aticonfig --initial --adapter=all pak restartovat

Mám pocit, že legacy ovladač se instaluje jinak, než ostatním. Catalyst control centrer se nenainstaluje, oproti aktuálnímu ovladači zabírá přibližně o 140 MB místa méně (má jen jednotky MB) a vlastně se ani nijak neprojevuje, že je nainstalovaný. Poznám to jen podle toho, že je mezi nainstalovanými balíky. Počítač se ale chová stejně s ním, jako bez něj.

Kód: [Vybrat]
tazz@Tazz:~$ sudo aticonfig --initial --adapter=all
[sudo] password for tazz:
sudo: aticonfig: command not found
tazz@Tazz:~$
Raspberry Pi 4: 8GiB RAM
HP Compaq 6730s: CPU Intel DualCore 2.17GHz, 3GiB RAM, ATI Mobility Radeon HD 3430

Tazz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 113
    • tazz.xf.cz
Re:ATI ovladač přestal fungovat
« Odpověď #16 kdy: 17 Února 2014, 19:13:46 »
Nikdo neporadí?
Jak alespoň zprovozním ty otevřené ovladače? Potřebuji 3D akceleraci a rád bych měl funkční Compiz. Odebrání uzavřeného ovladače podle všeho nestačí.
Raspberry Pi 4: 8GiB RAM
HP Compaq 6730s: CPU Intel DualCore 2.17GHz, 3GiB RAM, ATI Mobility Radeon HD 3430

Rover623

Re:ATI ovladač přestal fungovat
« Odpověď #17 kdy: 17 Února 2014, 21:49:31 »
Odebrání nesvobodného a uvedení svobodného ovladače do původního stavu je na wiki, na téže stránce kde je popsána ruční instalace nesvobodného ovladače.

Zkus si nainstalovat jádro 3.5 nebo 3.8

Tazz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 113
    • tazz.xf.cz
Re:ATI ovladač přestal fungovat
« Odpověď #18 kdy: 17 Února 2014, 23:43:36 »
Odebrání nesvobodného a uvedení svobodného ovladače do původního stavu je na wiki, na téže stránce kde je popsána ruční instalace nesvobodného ovladače.

Zkus si nainstalovat jádro 3.5 nebo 3.8

Postup jsem vyzkoušel, ale stále bez výsledku. 3D akcelerace prostě nejede.
Není možné vrátit zpět tu aktualizaci, která ukončila podporu mojí grafické karty?
Instalace jádra je na mě celkem high-level. Pokud mi nezbyde nic jiného, tak se do toho pustím, nebo se pustím do aktualizace systému. Jak v aktuální verzi funguje gnome?
Raspberry Pi 4: 8GiB RAM
HP Compaq 6730s: CPU Intel DualCore 2.17GHz, 3GiB RAM, ATI Mobility Radeon HD 3430

Rover623

Re:ATI ovladač přestal fungovat
« Odpověď #19 kdy: 18 Února 2014, 08:04:22 »
Nové jádro tam dostaneš snadno, stačí tohle
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install linux-generic-lts-quantal linux-headers-generic-lts-quantal pro jádro 3.5, pro 3.8 stačí v tom příkazu vyměnit "quantal" za "raring" a pro 3.11 tam stačí dát "saucy". Ale pro jádro 3.11 to s Radeonem hlásilo ještě nedávno, že chybí firmware, takže bych ho vynechal.

Taky si zkus přidat repozitář pro X updates
Kód: [Vybrat]
ppa:ubuntu-x-swat/x-updates

madmike

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:ATI ovladač přestal fungovat
« Odpověď #20 kdy: 22 Února 2014, 19:47:27 »
u mna fungovalo riesenie odtialto :

Kód: [Vybrat]
http://askubuntu.com/questions/129597/how-do-i-fix-my-installation-of-ati-catalyst-video-driver-in-12-04-lts
su tam dve verzie, nizsie je z 18 nov 2012 - u mna funguje  -  mam HD3200

s tym ze mam 64-bit, tak som potreboval doinstalovat ia32-libs kvoli zavislostiam

Tazz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 113
    • tazz.xf.cz
Re:ATI ovladač přestal fungovat
« Odpověď #21 kdy: 24 Února 2014, 11:25:46 »
u mna fungovalo riesenie odtialto :

Kód: [Vybrat]
http://askubuntu.com/questions/129597/how-do-i-fix-my-installation-of-ati-catalyst-video-driver-in-12-04-lts
su tam dve verzie, nizsie je z 18 nov 2012 - u mna funguje  -  mam HD3200

s tym ze mam 64-bit, tak som potreboval doinstalovat ia32-libs kvoli zavislostiam

Je to v podstatě totéž, o co se celou dobu pokouším.
Sledoval jsem terminál během instalace, tady je výstup po vytvoření instalačních souborů:

Kód: [Vybrat]
tazz@Tazz:~$ cd ~/catalyst13.1/
tazz@Tazz:~/catalyst13.1$ ls
amd-driver-installer-catalyst-13.1-legacy-linux-x86.x86_64.run
amd-driver-installer-catalyst-13.1-legacy-linux-x86.x86_64.zip
fglrx-amdcccle_8.970-0ubuntu1_i386.deb
fglrx-dev_8.970-0ubuntu1_i386.deb
fglrx-installer_8.970-0ubuntu1_i386.changes
fglrx_8.970-0ubuntu1_i386.deb
tazz@Tazz:~/catalyst13.1$ sudo dpkg -i fglrx*.deb
[sudo] password for tazz:
(Čtu databázi … nyní je nainstalováno 865756 souborů a adresářů.)
Připravuji nahrazení fglrx-amdcccle 2:8.970-0ubuntu1 (pomocí fglrx-amdcccle_8.970-0ubuntu1_i386.deb) …
Rozbaluji náhradu fglrx-amdcccle …
Připravuji nahrazení fglrx-dev 2:8.970-0ubuntu1 (pomocí fglrx-dev_8.970-0ubuntu1_i386.deb) …
Rozbaluji náhradu fglrx-dev …
Připravuji nahrazení fglrx 2:8.970-0ubuntu1 (pomocí fglrx_8.970-0ubuntu1_i386.deb) …
Removing all DKMS Modules
Done.
Rozbaluji náhradu fglrx …
Nastavuji balík fglrx (2:8.970-0ubuntu1) …
update-alternatives: varování: vynucuji přeinstalaci alternativy /usr/lib/nvidia-304/ld.so.conf, protože skupina odkazů i386-linux-gnu_gl_conf je porušená.
update-alternatives: varování: přeskakuji vytvoření /usr/lib32/libOpenCL.so, protože přidružený soubor /usr/lib32/nvidia-304/libOpenCL.so (ze skupiny odkazů i386-linux-gnu_gl_conf) neexistuje.
update-alternatives: varování: přeskakuji vytvoření /usr/lib32/libcuda.so, protože přidružený soubor /usr/lib32/nvidia-304/libcuda.so (ze skupiny odkazů i386-linux-gnu_gl_conf) neexistuje.
update-alternatives: varování: přeskakuji vytvoření /usr/lib32/vdpau/libvdpau_nvidia.so.1, protože přidružený soubor /usr/lib32/nvidia-304/vdpau/libvdpau_nvidia.so.1 (ze skupiny odkazů i386-linux-gnu_gl_conf) neexistuje.
update-alternatives: varování: přeskakuji vytvoření /usr/lib32/libvdpau_nvidia.so, protože přidružený soubor /usr/lib32/nvidia-304/vdpau/libvdpau_nvidia.so (ze skupiny odkazů i386-linux-gnu_gl_conf) neexistuje.
update-alternatives: varování: vynucuji přeinstalaci alternativy /usr/lib/nvidia-304/ld.so.conf, protože skupina odkazů i386-linux-gnu_gl_conf je porušená.
update-alternatives: varování: přeskakuji vytvoření /usr/lib32/libOpenCL.so, protože přidružený soubor /usr/lib32/nvidia-304/libOpenCL.so (ze skupiny odkazů i386-linux-gnu_gl_conf) neexistuje.
update-alternatives: varování: přeskakuji vytvoření /usr/lib32/libcuda.so, protože přidružený soubor /usr/lib32/nvidia-304/libcuda.so (ze skupiny odkazů i386-linux-gnu_gl_conf) neexistuje.
update-alternatives: varování: přeskakuji vytvoření /usr/lib32/vdpau/libvdpau_nvidia.so.1, protože přidružený soubor /usr/lib32/nvidia-304/vdpau/libvdpau_nvidia.so.1 (ze skupiny odkazů i386-linux-gnu_gl_conf) neexistuje.
update-alternatives: varování: přeskakuji vytvoření /usr/lib32/libvdpau_nvidia.so, protože přidružený soubor /usr/lib32/nvidia-304/vdpau/libvdpau_nvidia.so (ze skupiny odkazů i386-linux-gnu_gl_conf) neexistuje.
Loading new fglrx-8.970 DKMS files...
Building only for 3.2.0-59-generic-pae
Building for architecture i686
Building initial module for 3.2.0-59-generic-pae
Done.

fglrx:
Running module version sanity check.
 - Original module
   - No original module exists within this kernel
 - Installation
   - Installing to /lib/modules/3.2.0-59-generic-pae/updates/dkms/

depmod....

DKMS: install completed.
update-initramfs: deferring update (trigger activated)
Zpracování spouštěčů pro balík ureadahead …
ureadahead will be reprofiled on next reboot
Zpracování spouštěčů pro balík bamfdaemon …
Rebuilding /usr/share/applications/bamf.index...
Nastavuji balík fglrx-amdcccle (2:8.970-0ubuntu1) …
Nastavuji balík fglrx-dev (2:8.970-0ubuntu1) …
Zpracování spouštěčů pro balík initramfs-tools …
update-initramfs: Generating /boot/initrd.img-3.2.0-59-generic-pae
Zpracování spouštěčů pro balík libc-bin …
ldconfig deferred processing now taking place
tazz@Tazz:~/catalyst13.1$ sudo amdconfig --initial -f
sudo: amdconfig: command not found
tazz@Tazz:~/catalyst13.1$

Někde se vždycky stane chyba. Dokáže mi někdo poradit jaká a proč, případně jak to opravit?
Stále si myslím, že se současným jádrem by mi to mělo fungovat, když to funguje ostatním. Pokud nikdo nic nevymyslí, zkusím tu instalaci nového jádra.
Raspberry Pi 4: 8GiB RAM
HP Compaq 6730s: CPU Intel DualCore 2.17GHz, 3GiB RAM, ATI Mobility Radeon HD 3430

Tazz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 113
    • tazz.xf.cz
Re:ATI ovladač přestal fungovat
« Odpověď #22 kdy: 26 Února 2014, 11:50:34 »
Nikdo si s tím neví rady?

Mám nějaký problém s balíkem "nvidia-304". Proto se nedaří nainstalovat ani svobodný ovladač, ani starší verze "fglrx". Nová verze nainstalovat jde, ale nepodporuje mojí grafickou kartu.
Zkoušel jsem balík "nvidia-304" přeinstalovat, ale nic se nezměnilo.

Pokusy o instalaci kompatibilního ovladače vždycky obsahují takovýhle výpis:
 
Kód: [Vybrat]
update-alternatives: varování: vynucuji přeinstalaci alternativy /usr/lib/nvidia-304/ld.so.conf, protože skupina odkazů i386-linux-gnu_gl_conf je porušená.
update-alternatives: varování: přeskakuji vytvoření /usr/lib32/libOpenCL.so, protože přidružený soubor /usr/lib32/nvidia-304/libOpenCL.so (ze skupiny odkazů i386-linux-gnu_gl_conf) neexistuje.
update-alternatives: varování: přeskakuji vytvoření /usr/lib32/libcuda.so, protože přidružený soubor /usr/lib32/nvidia-304/libcuda.so (ze skupiny odkazů i386-linux-gnu_gl_conf) neexistuje.
update-alternatives: varování: přeskakuji vytvoření /usr/lib32/vdpau/libvdpau_nvidia.so.1, protože přidružený soubor /usr/lib32/nvidia-304/vdpau/libvdpau_nvidia.so.1 (ze skupiny odkazů i386-linux-gnu_gl_conf) neexistuje.
update-alternatives: varování: přeskakuji vytvoření /usr/lib32/libvdpau_nvidia.so, protože přidružený soubor /usr/lib32/nvidia-304/vdpau/libvdpau_nvidia.so (ze skupiny odkazů i386-linux-gnu_gl_conf) neexistuje.
update-alternatives: varování: vynucuji přeinstalaci alternativy /usr/lib/nvidia-304/ld.so.conf, protože skupina odkazů i386-linux-gnu_gl_conf je porušená.
update-alternatives: varování: přeskakuji vytvoření /usr/lib32/libOpenCL.so, protože přidružený soubor /usr/lib32/nvidia-304/libOpenCL.so (ze skupiny odkazů i386-linux-gnu_gl_conf) neexistuje.
update-alternatives: varování: přeskakuji vytvoření /usr/lib32/libcuda.so, protože přidružený soubor /usr/lib32/nvidia-304/libcuda.so (ze skupiny odkazů i386-linux-gnu_gl_conf) neexistuje.
update-alternatives: varování: přeskakuji vytvoření /usr/lib32/vdpau/libvdpau_nvidia.so.1, protože přidružený soubor /usr/lib32/nvidia-304/vdpau/libvdpau_nvidia.so.1 (ze skupiny odkazů i386-linux-gnu_gl_conf) neexistuje.
update-alternatives: varování: přeskakuji vytvoření /usr/lib32/libvdpau_nvidia.so, protože přidružený soubor /usr/lib32/nvidia-304/vdpau/libvdpau_nvidia.so (ze skupiny odkazů i386-linux-gnu_gl_conf) neexistuje.
Raspberry Pi 4: 8GiB RAM
HP Compaq 6730s: CPU Intel DualCore 2.17GHz, 3GiB RAM, ATI Mobility Radeon HD 3430

madmike

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:ATI ovladač přestal fungovat
« Odpověď #23 kdy: 26 Února 2014, 14:31:37 »
zbav sa toho co tahaju dodatocne drivery :
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get remove --purge fglrx fglrx_* fglrx-amdcccle* fglrx-dev*
nainstaluj otvoreny ovladac
Kód: [Vybrat]
sudo rm /etc/X11/xorg.conf
sudo apt-get install --reinstall libgl1-mesa-glx:i386 libgl1-mesa-dri:i386 xserver-xorg-core
sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg
a rebootuj
Kód: [Vybrat]
sudo reboot

potom chod na
Kód: [Vybrat]
http://support.amd.com/en-us/download
a stiahni officialny ovladac
rozbal ho do nejakeho svojho priecinku, napr. ~/ovladac
Kód: [Vybrat]
cd ovladac
sudo apt-get install build-essential cdbs dh-make dkms execstack dh-modaliases fakeroot libqtgui4
sudo chmod +x (tvoj rozbaleny amd-driver......)  ->spustitelny priznak
sudo sh ./(tvoj rozbaleny amd-driver......) --buildpkg Ubuntu/precise    ->vygeneruje tri subory specialne pre Ubuntu/precise
sudo dpkg -i fglrx*.deb
sudo amdconfig --initial -f
sudo reboot

nezarucujem ze sa ti objavi fglrx v dodatocnych ovladacoch, ale budes mat AMD Catalyst Center a spravne pracovanie si overis pomocou
Kód: [Vybrat]
sudo fglrxinfo

output bude nieco podobne ako u mna ( len tvoj model)
Kód: [Vybrat]
display: :0.0  screen: 0
OpenGL vendor string: Advanced Micro Devices, Inc.
OpenGL renderer string: ATI Radeon HD 3200 Graphics
OpenGL version string: 3.3.11672 Compatibility Profile Context

// nove jadro neodporucam, lebo podpora je len do kernelu 3.4 a ubuntu ma az 3.5 /3.8/3.11

Ziktofel

Re:ATI ovladač přestal fungovat
« Odpověď #24 kdy: 27 Února 2014, 19:01:06 »
pro jadro 3.5/3.8 je podpora v tom PPA, pro jadro 3.11 je zde: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2181190&p=12823425#post12823425 (psano pro Ubuntu 13.10, u 12.04.x bude stacit PPA + deb baliky z toho odkazu)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.