Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: 2 ubuntu ??  (Přečteno 2659 krát)

Jakub Zelenka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 171
2 ubuntu ??
« kdy: 11 Února 2007, 19:40:52 »
Cely víkend mi doma bežel počitač a stahoval nějaký data pres aMule ....
Když jsem po víkendu přijel domu tak tu byla velká kopa aktualizací.... to by ještě nebylo nic zvláštního ....
Po instalaci aktualizací to po mě chtělo restart .. protože se mi ještě stahovala jedna hra ... Dofus ...
Po dostahování jsem to chtěl restartovat ale než jsem to stačil tak se mi ukazalo okno ze "buddy bug" - nebo nejaky takovy program s ikonou mich dokumentu hodil chybu a ze se shromazdili nejaky chybovi podklady ci co ..... bouzel jsem to musel restartovat na tvrdo tlacitkem reset .....
Po zapnuti kompu se nacetl grub ... a ted to hlavni : v grubu mam 2* linux a jednou windows - spravne by tam mel byt jeden linux jeden windows .... ted je tam ubuntu-generyk kernel a nejaka verze ktera konci 11
                                                        a znova ubuntu-generyk kernel a starsi verze ktera konci 10

kdyz zapnu tu novejsi verzi 11 je to vsechno stejne jenom když zapnu svuj profil tak to porad hazi tu chybu a je to seknuty
kdyz zapnu tu starsi verzi tak to v mim profilu zadnou chybu nehazi ... reaguje terminal a vsezhny veci v hl. menu ne liste ..... ale po stisknuti na jakou koliv ikonu na plose nereaguje ... jo a abych nezapomel když zmacknu na ikonu ukonciy tak se ta obrazovka s tim resetem vypnutim atd. obevi asi az po 5 minutach :-(
Mainboard DFI Infinity nF4 Ultra-U, AMD Athlon 64 3200+ 939, MSI nVidea NX7300GT, 2×512 MB RAM  Kingston HyperX , 80 + 250 GB HDD ,
Ubuntu 6.10 -> Ubuntu 7.04 -> Debian Unstable -> Fedora 8

Jakub Zelenka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 171
2 ubuntu ??
« Odpověď #1 kdy: 11 Února 2007, 19:41:47 »
omluvte všechny mé chyby a nedostatky ( myslim hlavně pravopisne ) ale pospicham s tim ....
Mainboard DFI Infinity nF4 Ultra-U, AMD Athlon 64 3200+ 939, MSI nVidea NX7300GT, 2×512 MB RAM  Kingston HyperX , 80 + 250 GB HDD ,
Ubuntu 6.10 -> Ubuntu 7.04 -> Debian Unstable -> Fedora 8

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
2 ubuntu ??
« Odpověď #2 kdy: 11 Února 2007, 20:02:15 »
2x linux v grube je pravdepodobne preto ze sa nainstalovalo nove jadro, stare tam ostava pre pripad ze by nove nefungovalo. V pripade ze nove funguje stare si odinstalujes cez synaptic (co momentalne nieje tvoj pripad).
Ostatne moze byt chyba v balikoch pri aktualizacii. Pravdepodobne budes musiet rucne preinstalovat casti, alebo cele gnome.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
2 ubuntu ??
« Odpověď #3 kdy: 12 Února 2007, 10:19:55 »
Nejprve zkontrolujte místo na disku /
Citace
df -h
pokud je plny, tak uvolnit. Následně
Citace
sudo apt-get update && sudo apt-get dist-upgrade
Pak bych udělal:
Citace
sudo dpkg --configure -a
Pokud to nebude dělat nic, tak spouštět to původní jádro.

Upozorňuji na nutnost mít místo na disku!

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

linuxlama

  • Host
2 ubuntu ??
« Odpověď #4 kdy: 15 Února 2007, 21:14:11 »
Presne to se mi taky stalo. Preinstalovat system se mi moc nechce, protoze jsem to delala nedavno a uz me to nebavi. Z Grubu nejde poznat, ktere jadro je to stare a ktere nove. Co ma vlastne delat ono sudo dpkg --configure -a? Kdyz je na to treba dost mista na disku (ja mam na linuxovem oddilu volnych 10GB, coz by melo stacit, ale stejne...), asi se tim nezbavime toho druheho jadra. =|

Robin M.

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 454
    • http://zkratak.xf.cz
2 ubuntu ??
« Odpověď #5 kdy: 15 Února 2007, 21:24:51 »
Jak nejde poznat, který je starý a který nový? Snad podle verze ne? 2.6.10 je starší než 2.6.16 (třá)
> Problémy s Windows -  Reboot.
> Problémy s Linux       - Be root.
tatranky.rar - energie zbalena na cestu

linuxlama

  • Host
2 ubuntu ??
« Odpověď #6 kdy: 15 Února 2007, 21:44:27 »
No, mam to trochu jinak - 2.6.17-10 a 2.6.17-11. Takze to bude 11. Ted uz se jenom zbavit te desitky.

linuxlama

  • Host
2 ubuntu ??
« Odpověď #7 kdy: 19 Února 2007, 17:02:42 »
No, a jak vlastne jedno z tech dvou jader odinstaluji? =|

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
2 ubuntu ??
« Odpověď #8 kdy: 19 Února 2007, 17:09:17 »
Citace: linuxlama
No, a jak vlastne jedno z tech dvou jader odinstaluji? =|
Napřed hledat - http://forum.ubuntu.cz/viewtopic.php?id=6335 http://forum.ubuntu.cz/viewtopic.php?id=4501

tatra

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 187
2 ubuntu ??
« Odpověď #9 kdy: 19 Února 2007, 18:15:57 »
Ahoj, mam to tez... nove jadro... nemel jsem nejak cas hledat a mazat to stare... ostatne, udajne ma asi 1,5 mega... coz se na hadru nepozna...
CPU 1,6 GHz, HDD 160 GB, 1  GB RAM, Kubuntu 11.10, Slax

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.