Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zajímavost, google používá Ubuntu :-)  (Přečteno 6062 krát)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Zajímavost, google používá Ubuntu :-)
« kdy: 23 Února 2014, 10:22:23 »
Je to možná prkotina ale vždy mě potěší vidět že se Ubuntu používá i ve větších firmách. 2:08
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=Qe10ExwzCqk" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=Qe10ExwzCqk</a>

Jinak jde o nový projekt viz
http://www.mobilmania.cz/?mobiredir=0&article=1326165
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Zajímavost, google používá Ubuntu :-)
« Odpověď #1 kdy: 23 Února 2014, 10:48:27 »
Copak Ubuntu, ale Unity!  :D

ludolph

  • Host
Re:Zajímavost, google používá Ubuntu :-)
« Odpověď #2 kdy: 23 Února 2014, 15:03:22 »
Je to možná prkotina ale vždy mě potěší vidět že se Ubuntu používá i ve větších firmách. 2:08

Na tom videu je prokazatelne pouze jeden desktop s Unity, ale je tam hromada Macbooku s OSX. Takze mam pocit,, ze jestli Google vyvojari neco rutinne pouzivaji tak jsou to Macbooky s OSX.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Zajímavost, google používá Ubuntu :-)
« Odpověď #3 kdy: 23 Února 2014, 18:39:49 »
Macbooky mě nepřekvapili, ale to Unity mě praštilo do očí :)
Ehmm, proč vlastně nepoužívají k práci Chromebooky? ;D
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Ellendway

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
Re:Zajímavost, google používá Ubuntu :-)
« Odpověď #4 kdy: 23 Února 2014, 23:52:11 »
V každé firmě najdeš alespoň jednoho exota s Ubuntu. Taky jsem si to teď do firemního laptopu protlačil a hrdě mi Ubuntu slouží při nynější služební cestě. :)

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re:Zajímavost, google používá Ubuntu :-)
« Odpověď #5 kdy: 25 Února 2014, 18:04:58 »
Na tom videu je prokazatelne pouze jeden desktop s Unity, ale je tam hromada Macbooku s OSX. Takze mam pocit,, ze jestli Google vyvojari neco rutinne pouzivaji tak jsou to Macbooky s OSX.

Jj, bohužel je to tak. Ubuntu bylo jednu dobu dokonce převažujícím systémem v Google, když se chtěli oprostit od Microsoftu. Google taky je a byl velkým zákazníkem Canonicalu. Četl jsem ale rozhovor s člověkem z jejich IT oddělení a dnes na většině jejich počítačů běží OS X a spravují desítky tisíc Macbooků. Zajímavé to bylo tím, že neplatí za support Applu, ale ty systémy si udržují sami.
Že OS X ve vývojářské komunitě v posledních letech dost vytlačil Linux je bohužel známá věc  :(

ludolph

  • Host
Re:Zajímavost, google používá Ubuntu :-)
« Odpověď #6 kdy: 26 Února 2014, 07:00:04 »
Na tom videu je prokazatelne pouze jeden desktop s Unity, ale je tam hromada Macbooku s OSX. Takze mam pocit,, ze jestli Google vyvojari neco rutinne pouzivaji tak jsou to Macbooky s OSX.

Jj, bohužel je to tak. Ubuntu bylo jednu dobu dokonce převažujícím systémem v Google, když se chtěli oprostit od Microsoftu. Google taky je a byl velkým zákazníkem Canonicalu. Četl jsem ale rozhovor s člověkem z jejich IT oddělení a dnes na většině jejich počítačů běží OS X a spravují desítky tisíc Macbooků. Zajímavé to bylo tím, že neplatí za support Applu, ale ty systémy si udržují sami.
Že OS X ve vývojářské komunitě v posledních letech dost vytlačil Linux je bohužel známá věc  :(

Stejne je na tom americka NASA, cca 70-80% jejich technickych a vedeckych zamestnancu pouziva Macbooky. Je ale zajimave, ze pouze Macbooky a nikoli desktopy od Apple (iMac, Mac Pro a pod.). NASA to oduvodneje tim, ze MacBook ma nejlepe provazany OS s HW a soucasne poskytuje jak komfortni GUI, tak plnohodnotny UNIXlike command line.

No je fakt, ze Linux na notebook je stale trochu problemova zalezitost ... :)

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Zajímavost, google používá Ubuntu :-)
« Odpověď #7 kdy: 26 Února 2014, 09:03:53 »
Já preferuji arch, v současné době bridge linux. Mám i kubuntu, testuji si 14.04 64 bit tatím bez problémů.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Zajímavost, google používá Ubuntu :-)
« Odpověď #8 kdy: 26 Února 2014, 09:51:22 »
No já tu teď instaluji zákazníkovi MAC PC jelikož mu odešel pevný disk a nevím proč ale s Ubuntu ten počítač na Live běhá nádherně ale po instalaci OsX občas problikává podsvícení ale na Ubuntu i po několika hodinách se to neděje, pak také kopíruji staré soubory z toho poškozeného disku a sem tam je nějaký soubor co nejde zkopírovat a ten blbý OsX namísto aby mi nabídl přeskočit tento soubor tak jak je tomu snad ve všech os co znám tak mi jen suše zdělí že tento soubor nelze zkopírovat a celé kopírování zastaví!  >:(

Ještě mě pobavilo když jsem označil vícero složek cca 30 a chtěl jsem vědět kolik že mají dohromady velikost tak jsem klikl pravým myšítkem a dal informace vlastnosti a ten OsX namísto aby mi otevřel jedno okno kde mi ukáže kolik že to má GB tak mi otevřel dalších 30 oken a v každém mi zvlášť vypočítal kolik má každá složka :D ještě mi měl otevřít kalkulačku abych si to mohl sečíst a *censored* bych se smíchy ;D Vždyť tohle snad funguje naprosto ve všech os jenom tady ne!

Nemám velké zkušenosti s MAC ale stačí mi vždy chvilka a už vím že tohle opravdu nechci!
Až budou MAC prodávat bez OS tak nad ním začnu uvažovat protože mají opravdu precizní zpracování. ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Zajímavost, google používá Ubuntu :-)
« Odpověď #9 kdy: 26 Února 2014, 11:13:19 »
No já tu teď instaluji zákazníkovi MAC PC jelikož mu odešel pevný disk a nevím proč ale s Ubuntu ten počítač na Live běhá nádherně ale po instalaci OsX občas problikává podsvícení ale na Ubuntu i po několika hodinách se to neděje, pak také kopíruji staré soubory z toho poškozeného disku a sem tam je nějaký soubor co nejde zkopírovat a ten blbý OsX namísto aby mi nabídl přeskočit tento soubor tak jak je tomu snad ve všech os co znám tak mi jen suše zdělí že tento soubor nelze zkopírovat a celé kopírování zastaví!  >:(

Ještě mě pobavilo když jsem označil vícero složek cca 30 a chtěl jsem vědět kolik že mají dohromady velikost tak jsem klikl pravým myšítkem a dal informace vlastnosti a ten OsX namísto aby mi otevřel jedno okno kde mi ukáže kolik že to má GB tak mi otevřel dalších 30 oken a v každém mi zvlášť vypočítal kolik má každá složka :D ještě mi měl otevřít kalkulačku abych si to mohl sečíst a *censored* bych se smíchy ;D Vždyť tohle snad funguje naprosto ve všech os jenom tady ne!

Nemám velké zkušenosti s MAC ale stačí mi vždy chvilka a už vím že tohle opravdu nechci!
Až budou MAC prodávat bez OS tak nad ním začnu uvažovat protože mají opravdu precizní zpracování. ;)

Na kopirovani si muzes koupit utilitu CopyPlusPro 2.4.7 jen za $7.99, podobne existuje aplikace iCanSumIt, ktera umi spocitat zabranou fvelikost pro vic adresaru, ta myslim stoji jen $12.99...
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Zajímavost, google používá Ubuntu :-)
« Odpověď #10 kdy: 26 Února 2014, 11:50:10 »
Nebo si stiskneš Option (Alt), Get Info se změní na Show Inspector a tu velikost výběru ti to spočítá taky. Jinak přímo Option+i. Tohle nemá cenu hodnotit, když to člověk nepoužívá. To je něco jako GNOME 2 panel vs Unity

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Zajímavost, google používá Ubuntu :-)
« Odpověď #11 kdy: 26 Února 2014, 16:11:53 »
no, kdyz se na to clovek podiva tak by snad ani nerekl, ze ggl pouziva ubuntu, ale ze nejakej ggli synek ho pouziva .. u nas v praci ma muj boss ubuntu a taky nerikame, ze nase spolecnost pouziva ubuntu ..

nicmene u nas v 6 patre na oddeleni realizaci o zadnem ubuntakovi nevim, zato vim asi 3 fedoristech a 2 (krome me) susacich a jednom debianistovi ..
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Re:Zajímavost, google používá Ubuntu :-)
« Odpověď #12 kdy: 26 Února 2014, 16:40:44 »
Citace
nicmene u nas v 6 patre na oddeleni realizaci o zadnem ubuntakovi nevim, zato vim asi 3 fedoristech a 2 (krome me) susacich a jednom debianistovi ..
a fedoristi sa delia na LO a OO napriklad atd  :-X
Na jednej strane sloboda vyberu, na druhej strane take triestenie (skvelych) vyvojarskych zdrojov a komunit vseobecne, ze nic ine si Widlaci ani nemusia zelat  :-[
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Zajímavost, google používá Ubuntu :-)
« Odpověď #13 kdy: 26 Února 2014, 16:55:39 »
Na jednej strane sloboda vyberu, na druhej strane take triestenie (skvelych) vyvojarskych zdrojov a komunit vseobecne, ze nic ine si Widlaci ani nemusia zelat  :-[

Ono Widláci se už také poslední dobou dělí na XP+7 a W8, a podle diskuzí se tyto dva tábory dost nemusí. :D
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re:Zajímavost, google používá Ubuntu :-)
« Odpověď #14 kdy: 26 Února 2014, 17:26:48 »
a fedoristi sa delia na LO a OO napriklad atd  :-X
Na jednej strane sloboda vyberu, na druhej strane take triestenie (skvelych) vyvojarskych zdrojov a komunit vseobecne, ze nic ine si Widlaci ani nemusia zelat  :-[

Kdyby se distribuce držely toho, že vývoj probíhá a vývojářské síly se sdílí v upstreamu a distribuce byly jen od integrace a distribuce softwaru, tak ten velký počet distribucí moc nevadí.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Zajímavost, google používá Ubuntu :-)
« Odpověď #15 kdy: 26 Února 2014, 17:47:33 »
a fedoristi sa delia na LO a OO napriklad atd  :-X
Na jednej strane sloboda vyberu, na druhej strane take triestenie (skvelych) vyvojarskych zdrojov a komunit vseobecne, ze nic ine si Widlaci ani nemusia zelat  :-[

Kdyby se distribuce držely toho, že vývoj probíhá a vývojářské síly se sdílí v upstreamu a distribuce byly jen od integrace a distribuce softwaru, tak ten velký počet distribucí moc nevadí.

Kdyby v distribucich nemuseli narovnavat Lennartoviny, tak by mohli soustredit svou praci v upstreamu.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Zajímavost, google používá Ubuntu :-)
« Odpověď #16 kdy: 26 Února 2014, 17:49:42 »
je videt, ze lennart je obliben i mezi ubuntaky, ackoliv vy ani nepouzivate jeho finalni zbran hromadneho niceni - systemd
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

jmp

  • Host
Re:Zajímavost, google používá Ubuntu :-)
« Odpověď #17 kdy: 26 Února 2014, 17:59:26 »

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re:Zajímavost, google používá Ubuntu :-)
« Odpověď #18 kdy: 27 Února 2014, 12:16:22 »
je videt, ze lennart je obliben i mezi ubuntaky, ackoliv vy ani nepouzivate jeho finalni zbran hromadneho niceni - systemd

No, ono se to netýká jen ubunťáků. Často se setkávám s tím, že nehlasitější kritici systemd jsou ti, kteří ho nepoužívají a často ho nikdy ani pořádně nevyzkoušeli.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Zajímavost, google používá Ubuntu :-)
« Odpověď #19 kdy: 27 Února 2014, 16:04:20 »
je videt, ze lennart je obliben i mezi ubuntaky, ackoliv vy ani nepouzivate jeho finalni zbran hromadneho niceni - systemd

No, ono se to netýká jen ubunťáků. Často se setkávám s tím, že nehlasitější kritici systemd jsou ti, kteří ho nepoužívají a často ho nikdy ani pořádně nevyzkoušeli.

Nepoužívají, protože si pamatují jak skvělé a sluníčkové bylo/je PulseAudio
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Zajímavost, google používá Ubuntu :-)
« Odpověď #20 kdy: 03 Března 2014, 16:47:27 »
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Zajímavost, google používá Ubuntu :-)
« Odpověď #21 kdy: 22 Května 2015, 12:22:23 »
V každé firmě najdeš alespoň jednoho exota s Ubuntu. Taky jsem si to teď do firemního laptopu protlačil a hrdě mi Ubuntu slouží při nynější služební cestě. :)
s/s Ubuntu/se suse/
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Zajímavost, google používá Ubuntu :-)
« Odpověď #22 kdy: 22 Května 2015, 19:17:11 »
Poslal: RRRadek Neužil
« kdy: 03 Březen 2014, 16:47:27 »

Poslal: ntz_reloaded
« kdy: Dnes v 12:22:23 »


Srsly? Odpoved po roce a jeste kravina...
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Zajímavost, google používá Ubuntu :-)
« Odpověď #23 kdy: 25 Května 2015, 13:00:28 »
Poslal: RRRadek Neužil
« kdy: 03 Březen 2014, 16:47:27 »

Poslal: ntz_reloaded
« kdy: Dnes v 12:22:23 »


Srsly? Odpoved po roce a jeste kravina...
no a co ?

sachy, klidni se ... zacinas se dostavat do faze, kde ja jsem byl tak pred 10ti lety - a sice `agresivni lama' .. doufam, ze to u Tebe nebude mit delsiho trvani nez u me
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Zajímavost, google používá Ubuntu :-)
« Odpověď #24 kdy: 25 Května 2015, 13:32:21 »
no a co ?

Promin, ale kdyz nekdo vytahne tema po roce, tak cekam neco zasadniho... a ne propagaci Suse na Ubuntim foru ;)
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.