Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: nejde mikrofon  (Přečteno 1123 krát)

TUX IN MACHINE

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 576
nejde mikrofon
« kdy: 23 Února 2014, 11:13:58 »
Ahoj perstal mi chodit vstup, nelze nastavit ve skype a je to neme, prehrava zvuk ok ale nevidi to mikrofon.
Jo a jeste kdyz zkusim napojit ntb na tv pres hdmi tak taky nejde zvuk v tv. Ale hlavne me trapi ten vstup, nevim co se s tim stalo a jak to poresit. Nejake rady? Dekuji moc!  :)

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Re:nejde mikrofon
« Odpověď #1 kdy: 23 Února 2014, 12:57:09 »
Přestal fungovat a nebo nikdy nefungoval? Mám na notebooku podobný problém s miktofonem, ale tam zas jde ve všech aplikacích a pod Windows i Ubuntu nesmírně potichu a nechce se mi kvůli tomu rozebírat Acer Aspire 3810T.Raději do Jacka zboku připojím externí. Pokud vám to kdysi šlo a nemáte tu smůlu že se to HW pokazilo vyzkoušejte to v různých aplikacích a i pod Windows. Pak uvidíte. Ale šacoval bych to na nějakou kolizi SW.
« Poslední změna: 23 Února 2014, 13:03:56 od Dr Fuss »

TUX IN MACHINE

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 576
Re:nejde mikrofon
« Odpověď #2 kdy: 23 Února 2014, 13:24:16 »
hw je ok fungovalo to proste neni ani videt v nastaveni sw vstup neco je sw pojebane :( asi naka aktualizace zaradila.

a nevi nekdo jak aktivovat zvuk vystup i u hdmi? prej to naky borci zakazali v kernelu nebo co nevim proc predtim to slo ale kluci rekli ze ne a prej se musi nekde neco zeditovat aby mi to milostive umoznilo zase pouzivat! :)

jo upresneni:
kubuntu 12.04 lts
hw: acer travelmate 5742zg

je to tenhle smejd :)
http://www.alza.cz/acer-travelmate-5742zg-p614g50mn-d192004.htm

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Re:nejde mikrofon
« Odpověď #3 kdy: 24 Února 2014, 10:30:05 »
Nebude to jen následující banalita? Zkuste v terminálu Ctrl+Alt+T spustit příkaz:  gnome-alsamixer  (doufám že aplikaci mixer máte na počítači, nebo že je snad dokonce defaultně součástí systému). Jsou tam všechny tahové potenciometry pro nastavení hlasitostí, stereovah a vypnutí zdrojů zvuků. (I mikrofon + jeho vypnutí)
Opuštění terminálu je Shift + Ctrl + Q

HDMI konektor na nodebooku také mám, ale nikdy jsem ho zatím nepoužil. Potom mě napadá ještě vyzkoušet nějaké jiné jádro, nejlépe to, s kterým to fungovalo.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.